Хистеректомията, въпроси, отговори, коментари.Тема 6

  • 59 826
  • 821
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 142
След 180 дни от онкото,имаш право на още толкова от ТЕЛК.След това пенсия по болест и ако искаш може и да си работиш.Ползвай си всичко,което ти се полага.

# 526
  • Мнения: 18
Моя стенд го сложиха в Медлайн, там си провеждам и химията.
Аз отидох при онколога той видя резултатите и ми каза, че задължително трябва да се сложи стенд или нефро за да почне химията и ми каза да отида някъде да ми сложат и аз му казах, че в София са казали, че не могат да сложат стенд и той ми предложи ако искам да ме свърже с тяхен уролог. Аз се съгласих и не съжалявам, сега преди всяка химия минавам през урологията на ехограф да видят да няма запушване, понеже и със стенд може да се получи. При мен се получи и веднага ме взеха да го дезинфикцират. Много са мили там всички доктори, много добре обясняват и не е само твоя доктор да ти знае случая, всички доктори са запознати. Запушването ми се случи в ден петък. В събота минаха 4 доктора да ме питат как съм и при оплакване да им звъня.
Това е много добре. На мен също ми препоръча джипито уролог от Медлайн. Ами ще отида до онкологията да им занеса резултата, да чуя какво ще ми кажат и ще видя накъде. А химията тежка ли е?

# 527
  • Мнения: 1 406
Всеки организъм различно е приема. Моята да кажем е средно. Около 4-5 дена съм отпаднала и ми се спи много. Аз съм на Карбоплатина и Паклитаксел.

# 528
  • Мнения: 18
Всеки организъм различно е приема. Моята да кажем е средно. Около 4-5 дена съм отпаднала и ми се спи много. Аз съм на Карбоплатина и Паклитаксел.
Ясно, а косичката пада ли или не.

# 529
# 530
  • Мнения: 18
Лека вечер на всички и здраве. Благодаря ти за разясненията, наистина ми бяха много полезни.

# 531
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ох, много, много ви прегръщам!
Искам ТЕЛК да продължава да ми е 0% поне още 50-60 години...
Нямам органи,не знам доколко беше прав онкологът,но ако е било не само тежка ендометриоза,а предрак на ендометриума,както каза,ми е спестил много неща.Драмата с горещите вълни бледнее пред вашите премеждия.
Много, много ви прегръщам всички!
Ужасно е да имаш проблем след операция.След операцията на щитовидната жлеза месеци наред говорех тихо,задушавах се,не можех да преглъщам,давех се...гледаха ме странно лекарите.Ужасно е.
Накрая се оказа,че хирургът ми е клъцнал нервче и лявата гласна връзка ми е парализирана.Дишам наполовина,почти не мога да върша нещо,свързано с физически усилия,но тръгна ли на нова операция,ще става по-зле.Казаха ми да се пазя и моля да не стигам до операция.Мога да остана без глас и с постоянна трахеостома.
Засега обаче дишам уж,избягвам физическо усилия,което не е добре,но...
Разбирам ви прекрасно какво преживявате и ви съчувствам много.
На никого не го пожелавам.

# 532
  • Мнения: 36
Ех момичета ето ме и мен отново.Откакто съм оперирана януари месец имам проблем с гърлото .Ходих на лекар в исул и ми казаха че имам оток на гласните връзки и трябва да направя  две операции  но не знам какво да мисля вече някоя от вас имала ли е такъв проблем. Твърдят че е от упойките но вече не знам с критическата ли да се боря с кое по напред.

# 533
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Моя стенд го сложиха в Медлайн, там си провеждам и химията.
Аз отидох при онколога той видя резултатите и ми каза, че задължително трябва да се сложи стенд или нефро за да почне химията и ми каза да отида някъде да ми сложат и аз му казах, че в София са казали, че не могат да сложат стенд и той ми предложи ако искам да ме свърже с тяхен уролог. Аз се съгласих и не съжалявам, сега преди всяка химия минавам през урологията на ехограф да видят да няма запушване, понеже и със стенд може да се получи. При мен се получи и веднага ме взеха да го дезинфикцират. Много са мили там всички доктори, много добре обясняват и не е само твоя доктор да ти знае случая, всички доктори са запознати. Запушването ми се случи в ден петък. В събота минаха 4 доктора да ме питат как съм и при оплакване да им звъня.
Теди, урологът д-р Матеев в Медлайн ли беше? Прекрасен като специалист и като човек!
Иначе и аз минах химиите в Централ Онко Хоспитал - Медлайн.

# 534
  • Мнения: 1 406
Да, там е. Аз съм при Д-р Щерев, сега го нямаше 3 месеца, че взе специализация и бях при Д-р Гаджева и от 2мата съм много доволна.
На теб кой ти беше онколог? Там съм при Д-р Шопов.

# 535
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Да, там е. Аз съм при Д-р Щерев, сега го нямаше 3 месеца, че взе специализация и бях при Д-р Гаджева и от 2мата съм много доволна.
На теб кой ти беше онколог? Там съм при Д-р Шопов.
И аз съм при д-р Шопов -голям симпатяга, точен, винаги вдига телефона, държи се човешки, обяснява когато го питаш.

# 536
  • Мнения: 18
Аз минах досега всичко в КОЦ-Пловдив. Ама като ви чета тук, май е добре да се поинтересувам и от други места. А чували ли сте нещо за кибер ножа в УМБАЛ Св. Георги? Дали става за нас?

# 537
  • Мнения: 1 406
Аз съм питала в Турция за него. Казаха ми, че не става за мен. Но всеки случай е индивидуален.

# 538
  • Мнения: 5 142
Аз когато правех лъчето,монтираха кибер ножа.Тогава се коментираше в отделението,че е за тумори в главата.

# 539
  • София
  • Мнения: 6 728
Аз минах досега всичко в КОЦ-Пловдив. Ама като ви чета тук, май е добре да се поинтересувам и от други места. А чували ли сте нещо за кибер ножа в УМБАЛ Св. Георги? Дали става за нас?

Кибер ножа е лицензиран доста отдавна. Може да звъннете в клиниката и да попитате там ще ви дадът информация.

Общи условия

Активация на акаунт