Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Предучилищна педагогика

• 586
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте, някой учи/л тази специалност. По принцип питам за ПУ, но може да коментирате и за други унита. Става въпрос за бакалавърска степен. Имам и няколко въпроса, и се извинявам предварително защото са глупави. Знам че се учи български, математика, музика, изобразително, педагогика, психология. Въпросите ми са:
1. По бел по принцип съм добре, но има ли нещо по-специфично?
2. Математиката някаква висша математика ли е? Някоя сложна или не?
3. По изобразително ще рисуваме ли нещо? Трябва ли да съм много много добра, да рисувам някакви шедьоври😅? Какво по-точно се учи?
4. По музика трябва ли да мога да пея (не съм много добра, но успявам горе-долу)? А трябва ли да мога да свиря на инструмент? (не ме съдете това го чух някъде и искам да се уверя вярно ли е)
5. Някакви други курсове освен горепосочените знаете ли?
6. И най-вече реализация

Благодаря предварително за отговорите!!!🤗

# 1
Аз завърших  2013 година в ПУ, специалност  ПУПЧЕ. Математиката е съвсем обикновена,а не висша. Българският  ми беше доста сложен си спомням 😂. Не сме рисували,а просто някаква  теория беше. Музиката-  учиха ни да свирим на акордеон 😃

# 2
Аз завърших  2013 година в ПУ, специалност  ПУПЧЕ. Математиката е съвсем обикновена,а не висша. Българският  ми беше доста сложен си спомням 😂. Не сме рисували,а просто някаква  теория беше. Музиката-  учиха ни да свирим на акордеон 😃

Олее на акордеон. Ужас! Ама аз не мога! И после изпитват да видиш дали свириш???

# 3
Ами те те учат. Да, изпитват след това.  Минаха 7 години вече може да има промени в учебният план,не знам.

# 4
Ами те те учат. Да, изпитват след това.  Минаха 7 години вече може да има промени в учебният план,не знам.

Честно пробвала съм, но май не е за мен😅. Благодаря много за информацията❤

# 5
1. Учат се всички дялове на българския език. Синтаксис, морфология, лексикология, фонетика. Това се учи по принцип и до 12 клас. Няма нищо сложно, просто иска четене.
2. Математика не се учи. Учи се методика на обучението по математика, което е съвсем различно.
3. По изобразително изкуство е същото. Не е необходимо да умееш да рисуваш. Учи се методика на обучението по изобразително изкуство.
4. По музика се учи солфеж и теория на музиката. Едно време се учеше и свирене на акордеон, но наскоро чух (точно за ПУ), че вече не се учили.
5. В учебния план има още доста дисциплини - теория на възпитанието, дидактика, детска литература, обща и детска психология, педагогическа психология и методики на обучението по различните предмети- БЕЛ, математически, оклоен свят, изобразително, музика, конструиране и технологии, физическо.
6. Реализация има.

# 6
1. Учат се всички дялове на българския език. Синтаксис, морфология, лексикология, фонетика. Това се учи по принцип и до 12 клас. Няма нищо сложно, просто иска четене.
2. Математика не се учи. Учи се методика на обучението по математика, което е съвсем различно.
3. По изобразително изкуство е същото. Не е необходимо да умееш да рисуваш. Учи се методика на обучението по изобразително изкуство.
4. По музика се учи солфеж и теория на музиката. Едно време се учеше и свирене на акордеон, но наскоро чух (точно за ПУ), че вече не се учили.
5. В учебния план има още доста дисциплини - теория на възпитанието, дидактика, детска литература, обща и детска психология, педагогическа психология и методики на обучението по различните предмети- БЕЛ, математически, оклоен свят, изобразително, музика, конструиране и технологии, физическо.
6. Реализация има.

Ако мога да попитам методика на обучението какво точно представлява, защото аз го разбирам като начин на преподаване, например по бел? Нещо такова?

# 7
Tz22, точно така. Как да преподаваш учебния материал на децата по достъпен начин. Това е най-общо казано.

# 8
Tz22, точно така. Как да преподаваш учебния материал на децата по достъпен начин. Това е най-общо казано.

Благодаря много за информацията🤗

Общи условия

Активация на акаунт