Недостиг на кислород в кръвта на новородено

  • 2 937
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Привет мами, случвало ли се е на някоя от вас след раждане на бебчето да и кажат че няма достатъчно кислород в кръвта и да искат да сложат бебечето в кувьоз за няколко дни?!

# 1
  • Мнения: 4 660
На мен ми звучи като източване на някоя пътека.
Бебето ми беше родено 2400 казаха че е с ниско тегло и сгъстена кръв. Сложиха я на легло в при недоносените. Реално и нямаше нищо вливаха и само глюкоза няколко дена. Единствено ми вдигнаха само кръвното от притеснение.

# 2
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Не знам, кое ме втрещява повече в този форум, лековерието или всезнайковщината?.....Вие не се доверявате на лекарите, но на случайни анонимни потребители?...Дъщеря ми е родена, доносена 3100 кг, но имаше проблем с белите дробове и беше два дни на кислородна палатка, дали пък не трябваша да питам в мамата...Щом лекарите са преценили, сигурно има защо, какво ще се случи ако я сложат в кувьоз за няколко дни?

Последна редакция: ср, 04 ное 2020, 11:01 от Мамзел Нитуш

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Подкрепям. Как решихте, че източват пътеки не знам.

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Зависи как точно е минало раждането.Моят син се роди 3.850,но беше с асфикция(задушаване и последвал недостиг на кислород),та поседя в кувиоз няколко дни.После и под лампа го слагаха,заради силна жълтеница.Не мисля,че са източвали касата като ни държаха 13 дни в болницата, по-скоро помогнаха на детето ми.

# 5
  • Мнения: 158
Моето момиче е родено със секцио-3,200 с пълна упойка, ако има значение и вече 3ти ден е в кувьоз. Аз естествено като всяка нормална майка се побъркам и просто исках да видя дали на някой му се случвало нещо подобно и дали е опасно..

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Въобще не са ме питали, директно големия ми син беше на кислород. Тежко раждане, увита пъпна връв, форцепс. Не е бил недоносен.
Направо ме изумяват някои майки, часове след раждането да висят тук, и вместо да се доверят на хора учили години, разпитват непознати!
Аз съм била месец в кувиоз, това ме е спасило.

# 7
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
На мен ми звучи като източване на някоя пътека.
Бебето ми беше родено 2400 казаха че е с ниско тегло и сгъстена кръв. Сложиха я на легло в при недоносените. Реално и нямаше нищо вливаха и само глюкоза няколко дена. Единствено ми вдигнаха само кръвното от притеснение.

2400 е много ниско тегло за бебе, родено в 37, 38, 39 или 40 г.с. Наблюдението на бебетата с ниско телесно тегло не приключва с наваксването, а развитието им се проследява по-внимателно до края на втората година. Най-вероятно с действията си, лекарите са Ви спестили сериозни проблеми. За да получат благодарността "източват клинични пътеки".

Последна редакция: нд, 15 ное 2020, 20:35 от Saule

# 8
  • Мнения: 4 660
Колко ниско само 100 гр от техните таблици. Навакса още първите месеци сега е нормално почти 10 кг бебе преди първия си рожден ден.

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236

Бебето ми беше родено 2400 казаха че е с ниско тегло и сгъстена кръв.
Възможно ли е новородено да има сгъстена кръв? За пръв път чувам такова нещо. Самата аз приемам лекарство за разреждане на кръвта, но съм на възраст да имам внуци.

Здраве на всички бебета и пораснали дечица.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 758
Възможно ли е новородено да има сгъстена кръв? За пръв път чувам такова нещо. Самата аз приемам лекарство за разреждане на кръвта, но съм на възраст да имам внуци.
Дъщеря ми след като се роди беше на системи за 24 часа. Казаха: за разреждане на кръвта.
Скоро една лекарка ѝ каза, че кръвта ѝ била гъста, защото имала висок хемоглобин.

Общи условия

Активация на акаунт