Обръщате ли се към свекърва си-"МАЙКО"?

  • 16 197
  • 395
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 578
Да. Така се обръщам към свеки. Тя е майка на мъжа ми, а и с мен се държи както с дъщеря. В началото ми беше трудно, защото те казваха/свекърите/ да им викам баба и дядо, но още не бяха такива... Но после се отпуснах на майка и татко и всички сме доволни Hug.

# 16
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Първата година след сватбата и казвах "майко"
Сега вече НЕ Naughty
Няма заслуги. Mr. Green
Joy
НЕ  Naughty

# 17
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да,казвам.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, не мога да нарека така никой друг, освен майка си  Naughty

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да, казвам и майко. За протокола ще отбележа, че на мойта майка никога не съм казвала "майко ", а само  "маме ". Много трудно беше първия път, но после се свиква.

# 20
  • Мнения: 4 076
Да,никакъв проблем.

# 21
# 22
# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Да

# 24
  • Мнения: 212
Ами не. Не че не искам, много е свясна жената, а свекър ми ме обича повече от баща ми (с когото си говорим два пъти  годишно). Ама не мога да си изкривя езика, мама е една. Освен това свеки е на 60 год., почти колкото баба ми, та и "лельо" не мога да и кажа... ooooh! Преди чаках да се обърне и тогава заговарях, което е много тъпо. Сега покрай детето свикнах да викам "баба Юлка и дядо Крум" и така си се обръщам и към тях  Mr. Green

# 25
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Да, но само когато сме при нея...... иначе казвам - майка ти когато говоря за нея

И аз така.

# 26
  • Мнения: 6 167
не, жената не е подала сигнал, че иска да го правя.
ако  го подаде - нямам  проблеми, да я наричам мамо.
засега сме на име и си живеем много добре.

# 27
  • Мнения: 166
Нямам никакво обръщение към нея,а пък на нея й е гадно.
Но какво да направя-нито майко ще й кажа,нито леля. Crossing Arms
Същата работа. Вечерта като се оженихме, ме извика и ми каза, че я питали дали съм казвала майко.  Mr. Green Обаче тя смятала да го заслужи това обръщение, защото и нея якарали на чужди хора да вика мамо и татко. Ами досега не съм си изкривила езика, нямам и намерение. Кофтито е, че тя на бабо не се обръща, защото била баба само на детето /което още не може да говори кой зное колко/. И аз я чакам да се обърне, че да й кажа нещо. Blush

# 28
  • Мнения: 2 237
 Такава тема май имаше скоро.
Иначе на въпроса- не,смятам това за глупаво. Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 1 101
Не, не мога да нарека така никой друг, освен майка си  Naughty
Това е и моят отговор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт