Черна птица (Kuzgun) - bTV

  • 13 147
  • 135
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 917

моля, моля... Simple Smile

ОТКЪС ОТ ЕП.21 - анонс за 9 декември

# 61
  • Мнения: 539
Здравейте!

Надявам се, че не правя нарушение с двата си последователни поста, но понеже са в различни дни реших да не се  редактирам, а да пиша нов.
Днешната серия беше много показателна за чувствата на Кузгун към Дила. Прекрасно изиграха влюбеността си, въпреки, че бяха тъжни. Започва да избуява у Кузгун подтисканото привличане, което има към Дила и то не е само привличане, а дълбока любов, която години наред, при липсата й го е боляло сърцето, както каза самият Кузгун, че е имал фантомна болка. Тоест боляло го е сърцето на психоматична основа, дължащо се на липса на нещо и някой.
Това е била липсата на Дила и когато я вижда, след толкова години, болката отминава.
Беше много сладък, когато сънуваше, легна до ранената Дила как обяснява любовта си и как казва, че не знае как да обича, а тя го насърчава като му казва, че заедно ще се учат да се обичат. Беше трогателен и силен момент, макар и насън. Но пък подсъзнанието е свободно и казва винаги дълбоката истина, защото не си обременен от реалността.
Освен това на мен ми направи впечатление във вчерашната серия прегръдката, която Кузгун даде на Кумру. В началото неосъзната и лека, в последствие все по-силна и желана. Колкото и да е железен, в моментите с брат си и сестра си вече за пореден път Кузгун си позволява да показва чувства, различни от първоначалните. Така е и с тези към Дила, още повече, че разбра, че за него тя е готова и да умре, без да се замисли.

# 62
  • Мнения: 1 973
Скрит текст:
Здравейте!

Надявам се, че не правя нарушение с двата си последователни поста, но понеже са в различни дни реших да не се  редактирам, а да пиша нов.
Днешната серия беше много показателна за чувствата на Кузгун към Дила. Прекрасно изиграха влюбеността си, въпреки, че бяха тъжни. Започва да избуява у Кузгун подтисканото привличане, което има към Дила и то не е само привличане, а дълбока любов, която години наред, при липсата й го е боляло сърцето, както каза самият Кузгун, че е имал фантомна болка. Тоест боляло го е сърцето на психоматична основа, дължащо се на липса на нещо и някой.
Това е била липсата на Дила и когато я вижда, след толкова години, болката отминава.
Беше много сладък, когато сънуваше, легна до ранената Дила как обяснява любовта си и как казва, че не знае как да обича, а тя го насърчава като му казва, че заедно ще се учат да се обичат. Беше трогателен и силен момент, макар и насън. Но пък подсъзнанието е свободно и казва винаги дълбоката истина, защото не си обременен от реалността.
Освен това на мен ми направи впечатление във вчерашната серия прегръдката, която Кузгун даде на Кумру. В началото неосъзната и лека, в последствие все по-силна и желана. Колкото и да е железен, в моментите с брат си и сестра си вече за пореден път Кузгун си позволява да показва чувства, различни от първоначалните. Така е и с тези към Дила, още повече, че разбра, че за него тя е готова и да умре, без да се замисли.

Да, Elle Ganovska, беше много силна сцената между Кузгун и Кумру, между брата и сестрата.  Каква силна емоция преживяха и двамата. Той как силно я прегръщаше и притискаше към себе си, а тя как сърцераздирателно му каза "батко".
Велика сцена, която ме хвана за гърлото и мен, и ме просълзи.
Много силни моменти има в този сериал, изиграни брилянтно от актьорите. Дори и да не слушаш какво си казват по езика на тялото може да разбереш за какво иде реч, толкова органично го правят. Искрено им се възхищавам как отиграват всяка една емоция с всичките й нюанси.
Сцената, която най-много помня от този сериал е когато Кузгун отиде в джамията и се молеше за майка си, тогава, когато взе решение и тръгна да я спасява при отвличането й. Велика сцена.
Ако нашият любим домакин може да я публикува ще съм му много благодарна.
diziler, моля те, намери сцената!

# 63
  • Мнения: 10 917
Ако нашият любим домакин може да я публикува ще съм му много благодарна.
diziler, моля те, намери сцената!

Е как мога да знам къде е? Аз гледам този сериал от дъжд на вятър и с едно око. Нещо прекалено трагичен ми иде.
Ако кажеш точно на коя минута в кой епизод е сцената, ще я изрежа и публикувам.

Иначе ето ОТКЪС ОТ ЕП.22 - анонс към 10 декември

# 64
  • Мнения: 1 973
Ако нашият любим домакин може да я публикува ще съм му много благодарна.
diziler, моля те, намери сцената!

Е как мога да знам къде е? Аз гледам този сериал от дъжд на вятър и с едно око. Нещо прекалено трагичен ми иде.
Ако кажеш точно на коя минута в кой епизод е сцената, ще я изрежа и публикувам.

Иначе ето ОТКЪС ОТ ЕП.22 - анонс към 10 декември

ОК ще я намеря и ще ти  напиша. Благодаря, че си съгласен да го направиш. Flowers Rose

# 65
  • Мнения: 10 917
ОТКЪС ОТ ЕП.23 - анонс за 11 декември

# 66
  • Мнения: 92
Много ми харесва сериала . Екипът , който стои зад създаването му същия ли е като този на “ Ирония на съдбата” . И него много го харесвах , жалко , че беше кратичък ..

# 67
  • Мнения: 539
Много ми харесва сериала . Екипът , който стои зад създаването му същия ли е като този на “ Ирония на съдбата” . И него много го харесвах , жалко , че беше кратичък ..
Екипът и да не е същият, много неща са присвоили от "Ирония на съдбата" - и в единия майката изоставя сина си и на него му трябва много време да й прости, и в другия. И в двата двойката главни герои се познават от деца и в последствие се разделят. Да не говорим за това как никой не знаеше в единия сериал кой е злодеят Джанзиз и се чудеха и дълго време играеха на котка и мишка с него, както е положението и тук с Бехрам, макар че тук главният герой доста бързо откри разкри Дервиш, в "Ирония на съдбата" много го бавиха.
Но като цяло двата сериала имат сходна фабула и доста си приличат - и като начин на снимане, и като музика (май композиторът е същият), и като начални кадри.
Днес изпуснах епизода, някой накратко да разкаже с няколко думи какво се случи.
Хубава вечер!

# 68
  • Мнения: 612
Много ми харесва сериала . Екипът , който стои зад създаването му същия ли е като този на “ Ирония на съдбата” . И него много го харесвах , жалко , че беше кратичък ..
Екипът и да не е същият, много неща са присвоили от "Ирония на съдбата"

Хм, Кузгун не е ли по-рано излъчен от Ирония на съдбата?

# 69
  • Русе
  • Мнения: 2 197
Много ми харесва сериала . Екипът , който стои зад създаването му същия ли е като този на “ Ирония на съдбата” . И него много го харесвах , жалко , че беше кратичък ..
Екипът и да не е същият, много неща са присвоили от "Ирония на съдбата"

Хм, Кузгун не е ли по-рано излъчен от Ирония на съдбата?
Първият епизод е излъчен на 13 февруари 2019г. в Турция, а  на  Ирония на съдбата - 22 ноември 2018 г.( по официални данни)

# 70
  • Мнения: 10 917
ОТКЪС ОТ ЕП.24 - анонс за 14 декември

# 71
  • Мнения: 10 917
ОТКЪС ОТ ЕП.25 - анонс за 15 декември

# 72
  • Русе
  • Мнения: 2 197
Един бърз въпрос , ако може:
къде мога да гледам изминалите серии с бг-дублаж, че вече 3 дена А1 ми спира сигнала. Благодаря предварително!

# 73
  • Мнения: 10 917
Ето тук https://btvplus.bg/produkt/seriali/26104/cherna-ptica

Всъщност на първа страница в третия пост съм дал този линк, това са ЕПИЗОДИТЕ СЛЕД ЕФИР. Винаги... на този линк Wink

Иначе тамън щях да публикувам АНОНС КЪМ ЕП.26 - 16 декември, но явно той е излъчен днес. Просто го забравих. Малко по-късно ще пусна следващия... за утре

P.S. EТО ОТКЪС ОТ ЕП.27 - анонс към 17 декември

Последна редакция: ср, 16 дек 2020, 20:46 от diziler

# 74
  • Русе
  • Мнения: 2 197
Ето тук https://btvplus.bg/produkt/seriali/26104/cherna-ptica

Всъщност на първа страница в третия пост съм дал този линк, това са ЕПИЗОДИТЕ СЛЕД ЕФИР. Винаги... на този линк Wink

Иначе тамън щях да публикувам АНОНС КЪМ ЕП.26 - 16 декември, но явно той е излъчен днес. Просто го забравих. Малко по-късно ще пусна следващия... за утре

P.S. EТО ОТКЪС ОТ ЕП.27 - анонс към 17 декември
Diziler, отново благодаря! Моят кошмар продължава вече 4-и ден, като в дискотека съм - тука има -тука няма ( в случая сигнал)!

Общи условия

Активация на акаунт