Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 10

  • 53 216
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 7 776
Коя по-точно? Че е линк с много хибридни Simple Smile най-добре с консултант да се обсъди, в случая съм показала Слингомания, т.е. Ани Събева, аз  лично ползвах Manduca twist в началото, друго удобно и от самото раждане е кабуто, иначе повечето хибридни са поне от месец нагоре, аз си поносих и с наемни носилки и бих препоръчала силно да се пробва ринг слинг с новородено, за мен беше ново и доста удобно.

# 301
  • Мнения: 2 433
Ах, че съм патица, стори ми се че е един модел различни цветове. За тази се хванах, че е с катарама отзад, много ми се ще да купя нещо преди бебето да е дошло..
https://slingomania.net/produkt/lovecarry-lovetai-hb-city-%d0%bc … 0%b0%d0%bc%d0%b0/

# 302
  • Мнения: 7 776
Ама те повечето хибриди си имат коланче, демек катарама отзад. Ако искаш преди бебето да вземеш, което колкото и логично да ти звучи сега, всъщност не е разумно и рентабилно на тоя етап, иди до библиотеката и ги пробвай поне с кукла (може мъжът ти да ги пробва, ти да видиш как се слага), по-умно е обаче, да си наемеш за вкъщи носилките, които си харесала и да ги пробваш с бебето, защото какво ще ти е удобно на теб, зависи от теб. Едноседмично не може да сложиш в хибрида, може в слинг (еластичен, тъкан или ринг), евентуално кабу, дори мандуката е за по-големичко бебе, изисква си дадени сантиметри.

# 303
  • Мнения: 59
Здравейте, имам голямо желание да се бебеносим с моето мишленце. Проблема е че още е много малък и не знам към какъв вид носилка да се насоча.  Бебчо е на 17 дни. Роди се 2400гр и ръст 48 см, точно на термин, но е хипотроф. Вече има и колики и мисля, че само носенето на ръце помага, затова и искам да бебенося. Моля да ме насочите към подходящ вариант за неговите размери. Към днешна дата тежи около 2800, но за височината не мога да кажа дали има промяна. Аз лично предпочитам хибридна раница от типа на мей тай (много ми харесаха тези на Love &Carry), но виждам, че те са за малко по-големи бебчета.  От друга страна пък слинговете ми се струват трудни за връзване и с прекалено много плат. Като бюджет не разполагам с големи възможности, може и нещо втора употреба да взема. Ако има значение , аз съм 160см и 80 кг, след секцио. От малък град съм и нямам възможност да посетя на място слинготека.
Ще се радвам да чуя вашите препоръки.

# 304
  • Мнения: 751
Момичетата ще те насочат най-добре, само ще вметна, че и аз не съм от голям град и нямаме слинготеки, но поръчах под наем 2 бр. раници в моя случай. Пратиха ги по куриер. Има и такава опция ✌🏻

# 305
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
За толкова малко бебе опциите са еластичен или тъкан слинг.
Слинговете само изглеждат страшно. Ако си купите или наемете слинг, винаги може да направите онлайн консултация.

# 306
  • Мнения: 1 837
Здравейте, имам от приятели Babybjorn, в Интернет намирам различни мнения, някъде пише, че е Кенгуру, на други места го водят като раница. Някой запознат има ли с марката, кога би било удачно да се ползва, в предвид, че ще я ползвам около 30мин на ден макс. Спомням си, че с баткото я ползвах също по толкова за разходки на кучето, но беше вече на около 8-9 месеца🙄 не ми се иска да инвестирам космически суми в носилки, при положение, че няма да я използваме често.

# 307
  • Мнения: 1 109
Според мен на тази марка са по-скоро кенгуру и не бих я ползвала, особено за малко бебе.
Виж този линк:
https://shushulka.com/article/kenguru-ili-ergonomichna-ranica-vajnite-razliki

Здравейте, имам от приятели Babybjorn, в Интернет намирам различни мнения, някъде пише, че е Кенгуру, на други места го водят като раница. Някой запознат има ли с марката, кога би било удачно да се ползва, в предвид, че ще я ползвам около 30мин на ден макс. Спомням си, че с баткото я ползвах също по толкова за разходки на кучето, но беше вече на около 8-9 месеца🙄 не ми се иска да инвестирам космически суми в носилки, при положение, че няма да я използваме често.

# 308
  • Мнения: 1 837
Благодаря, ще търся нещо значи по-нататък. В момента малкия е на почти 2 месеца и имаме слинг Caboo, така, че смятам поне до към 6 месец ще мога да използвам него.
И пак се сещам и друго да питам, просто ми е пълна Индия все още... Излизаме навън, бебето в слинга е облечено с боди с къс ръкав, цял гащеризон, чорапки, евентуално шапка. Гледах разни покривала, удачно ли е да взема подобно, при положение, че има и 3 пласта плат от слинга?

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 19:37 от Monika08

# 309
  • Мнения: 5 998
Здравейте И тук.
Искам да нося бебенцето си, имаме раница Infantino (ето този модел https://infantino.com/collections/carriers/products/flip-4in1 )
По принцип в упътването пише, че може да се ползва от бебета над 3.5 кг., а когато я купувахме ни казаха да изчакаме по 3-4 месец..
Понеже нямам опит с тези неща, а наистина искам да нося дечко, ще се радвам, ако някой запознат с модела или по принцип се включи с мнение.
В момента детето е почти на 2м., къмто 6 кг и 57-8 см.

# 310
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте И тук.
Искам да нося бебенцето си, имаме раница Infantino (ето този модел https://infantino.com/collections/carriers/products/flip-4in1 )
По принцип в упътването пише, че може да се ползва от бебета над 3.5 кг., а когато я купувахме ни казаха да изчакаме по 3-4 месец..
Понеже нямам опит с тези неща, а наистина искам да нося дечко, ще се радвам, ако някой запознат с модела или по принцип се включи с мнение.
В момента детето е почти на 2м., къмто 6 кг и 57-8 см.
Това е кенгуру, не раница.
Тук по-скоро ще ви посъветваме да си изберете друга носилка.

# 311
  • Мнения: 2 836
Здравейте, има намаления на Тула.
Кой модел раница бихте ми препоръчали за 3+ м бебче?

# 312
  • Мнения: 366
Имам Тула Стандарт и нося хлапето от 3 месечен с нея. Вече е на 1г6м и не спирам да я ползвам. Нямам база за сравнение с други ранички, но си я харесвам и ни е много удобна. Не си представям да бях гледала бебе без нея 😃

# 313
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Тула стандарт е над 70см.
За 3 месечно бебе ви трябва Tula free-to-grow.

# 314
  • Мнения: 1 088
Здравейте, проучвам опциите за новородено - абсолютен новак съм. Виждам, че се препоръчва ринг, еластичен и тъкан слинг. Няма да имаме възможност да посетим на място слинготеки и ми се иска да пробвам с няколко слинга под наем.

За опитните с наемането - при вземане можем ли да ги перем на високи градуси, за да сме сигурни за хигиената?
За един конкретен модел слинг Caboo виждам, че може да се пере само на 30 градуса. Не успях да намеря повече информация за почистването при слингове под наем от наша страна и от страна на магазина (с изключение на малко детайли в сайта на "Вълшебен възел").

Общи условия

Активация на акаунт