Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 10

  • 55 138
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 745
Момичета, не мога да разбера каква е разликата между Neko Switch и Neko Start. Виждам, че втората е доста по-евтина и май клоня към нея. Доколкото разбрах, Start е за бебета 3+ месеца, а Switch за бебета 2+ месеца Thinking

# 691
  • София
  • Мнения: 8 734
Онлайн има много отзиви, а в youtube има видеа за всяка раница, може да се видят/прочетат разликите. Аз винаги гледам видеа, за да добия представа как реално изглеждат и ровя за разни ревюта по сайтове. Switch е хибридна раница, т.е. може да се носи от по-рано в нея. Докато Start е регулируема само и се носи от 3.5-4м . При нея презрамките не могат да се закопчават на колана.
Ани Събева от Слингомания е много готина, вярвам, че може да даде информация също.

# 692
  • Мнения: 2 745
Дези, благодаря, спрях се на Switch. Аз я пробвах в една слинготека, но наех Литъл Фрог. Ревюта не съм гледала, вкъщи е малка лудница и времето не ми стига за нищо. Надявам се на бебо да му хареса и да стане малко по-търпимо положението.

# 693
  • София
  • Мнения: 8 734
В началото може да си е кривак и в нея Grinning Нужно е време да свикне, а и понякога нищо не помага, докато не си изкарат мъката и не се уморят.
По групите за продажба редовни виждам обява"Не сме носили в раницата, защоти бебето ревеше в нея", а то реално си е нужно време. Или бебето просто си реве, където и да се сложи.
Моите ревунчеха, но си оравех нещо мое и в един момент се успокояваха и заспиваха- бебрто е гушнато в мама, тя му говори...реве си, но в един момент се успокоява.
А малкият ми се дереше като коза, добре че беше раницата. Пак ревеше, но ми бвха свободни ръцете и се успокояваше постепенно от клатушкането, аз го и кърмех в раницата.

Видях, че в кв. Изток в един от детските центрове ще правят танци за мама и бебе. Навремето, като беше малък големия ми син бяха доста популярни. Бебетата на снимката на фейсбук събитието са негови връстници, някои са познати Grinning
https://facebook.com/events/s/%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%B8-%D … /822174692247932/
Аз имах голям ентусиазъм да ходя на такива неща с по-големият. С малкото нямах нерви и време Laughing

# 694
  • Мнения: 2 288
Здравейте! Чета от няколко дни за бебеносенето и нищо не схващам.. имам нужда от помощта ви! Малкият е на 3++ и знам, че от 4 месеца може да се носим вече! Търся нещо що годе бюджетно, като съм се спряла на ерго бейби и по-конкретно омни 360 или embrace. Какво мислите?

За бебе над 60см ембрейс не е подходяща, защото вече е малка

За бебе между 65см и 75см Омни 360 е ок, но после е малка, защото платката е скъсена, заради опцията да гледа напред.

Това са двете най-недоимислени раници, които имат брутално голяма реклама и нищо на лице. Шият ги в държави от третия свят, плащат по долар на ден. Не знаят кой с какво багри тея раници и какви примеси слага в материите.

Никой не може да ме убеди, че бебе над 75 см стои ергономично в Омни. Гледах ги на Бебемания, абсурдно е, но всеки е дал 350+ лв и си носи детето.
Има къде къде по-добри, безопасни и екологични носилки.

Едит:
Neko Swich е регулируема раница с платка по ширина около 41-2см и твърд колан

Neko Start е регулируема раница, канвасени презрамки и колан, а не изцяло слингова, както Swich и е с мек колан

Neko Half Buckle е хибридна раница, слингова и позволява да се носи бебе от 1+ месеца и над 4500гр

Последна редакция: пт, 28 окт 2022, 15:07 от Pure_nature

# 695
  • София
  • Мнения: 745
Здравейте! Досега носих с хибридна носилка Hoppediz Primeo, но детето порасна и търся нещо по-удобно. В момента е на 8м, около 75см+,  малко над 10кг. Има ли такъв модел, който няма да умалее за 2-3 месеца и да трябва да купувам и тодлър? Ще ми се нещо с регулиране и да бъде подходящо за високи родители. Или по-добре да изчакам още малко и направо да взимам тодлър?
Бях се насочила към Kavka, но май се разубедих. 🙂

# 696
  • София
  • Мнения: 8 734
Нагоре писах за някои комбинирани модели, които са до около 98см.
Boba X и Isara The One. И на двете се нанизват стремена и стават за доста голямо дете.
Иначе, в момента детето е за размер стандарт(ако се абстрахираме от регулируемите модели), тази на Тула, например, е до 86-87см.
Kavka Multi също ще е ок, тя даже е до 125см.
Важно е просто на вас коя ще ви е удобна, иначе за разкрача на детето все ще намерите раница.

# 697
  • София
  • Мнения: 901
Аз пък ти препоръчвам Lenny Upgrade. Регулира се платката освен на широчина, но и на дължина. Пише че става до около 2 годишна възраст, но не знам това на колко см отговаря. Малката е 74 см и платката е нагласена за размер 10-12 месеца, ако ти помага за ориентир.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 435
Имам глупав въпрос, но съм забравила. Имам Тула ФТГ и бебе на 2месеца и 60см, гигант на фона на брат му. Засега се носим в еластичен и е ок, но баща му му се иска и той да го носи, а трудно ще му наглася слинга. Таа, като навърши 3 месеца, има ли шанс да го пробвам в раницата? Главата си я държи, но се уморява и е ясно, че е малък за раницата още и 3 месеца пак малко ми се струват, ама ми тежи само аз да го нося… Не търпи количката.

# 699
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Tula FTG е ок за бебета над 60-62см.

# 700
  • Мнения: 2 288
Имам глупав въпрос, но съм забравила. Имам Тула ФТГ и бебе на 2месеца и 60см, гигант на фона на брат му. Засега се носим в еластичен и е ок, но баща му му се иска и той да го носи, а трудно ще му наглася слинга. Таа, като навърши 3 месеца, има ли шанс да го пробвам в раницата? Главата си я държи, но се уморява и е ясно, че е малък за раницата още и 3 месеца пак малко ми се струват, ама ми тежи само аз да го нося… Не търпи количката.
Освен мерките на бебето е важно какъв е мускулният му тонус. Държи ли си глава самостоятелно? Когато му подадете пръст в ръчичките опитва ли са се набере, да се изправи?
Раницата не дава толкова голяма подкрепа на тялото, защото не го обгръща плътно, както слинга и тежестта на бебето не е разпределена, а по-скоро концентрирана

# 701
  • София
  • Мнения: 2 435
Ще изчакаме значи поне до 3я месец. Сравнително добър му е мускулният тонус, но има какво да се желае още . Като му подам пръсти, за да седне… той си свива краката Grinning Ще следя и за останалите забележки, благодаря!

# 702
  • Мнения: 70
Здравейте, синът ми е на година и сега мисля да си закупя Ergobaby Omni 360, за да има опцията да гледа и напред. Моля ви, препоръчайте ми как да се опаковаме за студеното време? Четох, че не препоръчват космонавти, тъй като може да компроментират стойката на детето в слинга, в същото време ще ми дойде много нанагорно да купя раницата и яке за 250лв, а искам да има възможност баща му също да го носи. Ако се спра на зимното покривало на Ергобейби ще бъде ли достатъчно? А и също тези от вас, които го имат как точно обличат детенцето в слинга и под това покривало? Якенцето с вас ли си носите, ако го свалите да походи някъде навън?

Edit: Раница, не слинг.

Последна редакция: вт, 15 ное 2022, 19:50 от carmella

# 703
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Първо имайте предвид, че слинг и ерго раница са две съвсем различни вещи, понятия и т.н. Съответно и начина на обличане според това, което ползвате е различен.
Има и не скъпи якета за бебеносене, аз лично съм си купувала такова от Лидл за около 40 лв. Вариант за таткото е допълнителна универсална платка или голям едноцветен шал
Също зависи и за колко време ще бебеносите или ще извеждате детенцето.
И не на последно място тази раница умалява бързо, а опцията за гледане напред не се препоръчва за дълго ползване. А и аз лично никога не съм виждала за себе си и своето дете смисъл от такава опция. Кое да му е по-различното. Те дори и носени по обичайния начин си разглеждат чудесно. Аз бебеносих с Ергобейби, но Адапт варианта около година и половина-от около третия и месец, че активно съвсем до скоро. Още си я пазим и върши работа в определени моменти.

# 704
  • София
  • Мнения: 8 734
Ergobaby 360 е по-стар модел, препоръчвам ви да видите Omni Dream или Breeze(това е същото, но дишащо). Този модел е с подобрена кройка, не е с обемните части около крачетата, като 360. Те малко омекват и се случва с по-едро бебе крачетата да увисват, докато Omni Dream/Breeze подър а доста добре.
По-скъпа е, но сега точно е черния петък, може да намерите добра оферта.
Отделно, може би сте чели, но позицията за гледане напред не е напълно ергономична- натоварва се гърба, тазовото дъно, бебето също емоционално от гледките и няма къде да се скрие. Ако държите на тази поза е добре да е лимитирано време до 20-ина минути и след това да обърнете бебето лъм вас.
Нито в слинг, нито в ергономична раница е добре да обличате бебето в обемни дрехи. Става въпрос за якета, тлъстички плетени жилетка с две подплати, космонавти. Едно, че ще го усещате между вас, създава обем в раницата и детето не може да застане добре, а от друга страна- става му жега.
Имате предвид, че раницата смачква космонавта от към гърба и дупето, а когато материята е смачкана, тя не топли.
Също така- всяко цяло нещо се опъва, когато се разкрачим. Затова и ританките, боди с ританка, космонавт, на който крачолите не са срязани- всичко това ще се опъва и ще притиска бебето. Както ако ние се разкрачим и клекнем с тесни дънки.

Не ви е нужно яке, покривалата са супер практичен вариант, може ако ще и бабата да носи. Може да си вземете ползвано, може някой да ви ушие, може дори сама да си ушиете. Изрежетв от някое ваше яке голям квадрат/правоъгълник и му сложете закачални за презрамките на раницата, долу където са крачетата леко го наберете с игла и конец и е супер. И обувате нещо топлещо на смаите крачета. Виждала съм жени с тънично одеялце подпъхнато, което обгражда бебето. И якето ви върху вас двамата и разкопчано.

Общи условия

Активация на акаунт