Хормонални изследвания - 10

  • 46 099
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 35 981
axxa
Дай рефер. на всички изследвания

# 691
  • Мнения: 116







Благодаря предварително!

# 692
  • Мнения: 82
Здравейте! В понеделник пуснах изследвания за Е2-426, Лх 25 и прогестерон 5, като ми предстоеше пункция на естествен цикъл за днес. Следобяда в понеделник ми биха цитротид и във вторник новите резултати Е2-186, лх-10 и прогестерон 1.5, като преди да излезнат изследванията отново ми поставиха цитротид и взеха материал за цитона маска и останалите изследвания. Отменихме процедурата заради лошите резултати. През целия ден усещах дискомфорт и парене. Вчера (сряда-15ти ден от цикъла ) започна кървене, за което отидох на АГ и той ми каза да не се притеснявам, че е от изследването и не ме погледна на УЗД. Кървенето си беше наистина чисто и не приличащо на цикъл, но снощи вече ме пробождаше и корема, а днес по обяд вече видимо, че се отделя ендометриума. Искам да попитам възможно ли е от цитротида да е паднал толкова прогестерона и да предизвика цикъла? Не ми се е случвало до сега да ми дойде толкова рано.

# 693
  • София
  • Мнения: 35 981
Скрит текст:
Здравейте, преди около 2 месеца си песнах изследвания, ТСХ беше 6,85.
След посещение при ендокринолог ми изписаха Еутирокс 0,25.
След месец резултатът беше 3,06. Казаха ми да продължа със същата доза още едип месец и пак да пусна изследвания.
Е резултатът на втория месец е ТСХ 4,61. Възможно ли е по време на лечение стойността да се увеличи?
Прилагам и снимки:
Скрит текст:





Благодаря предварително!
При първото изследване - ТСХ е много висок, Т4 нисък - показват, че ЩЖ не функционира добре, че функцията и е доста намалена... антителата ТАТ са високи, желателно е лекар да види на УЗ структурата ѝ и да прецени какво точно се случва.
25мкг е добра доза за начало, но на теб ти трябва по-висока доза, защото Т4 е доста нисък - показва, че дозата е ниска и все още си под долната граница.
На последното изследване - Т4 малко се е повишил, но това не е достатъчно.
Не изследваш Т3, а това е важния за тялото, активния хормон.
След като лекаря не ти го е посочил, а това, според мен, е съществен пропуск от негова страна, желателно е да потърсиш второ мнение от специалист.
Имаш ИР и висок Пролактин - най-вероятно от проблемите с ЩЖ.
ТСХ е хормон и е нормално да варира - дали ще е 3 или 4, все си показва че си с Хипофункция на ЩЖ... трябва да е под 2.0, а Т3 и Т4 да са в горните 25% на рефер. граници.

# 694
  • варна
  • Мнения: 193
Здравейте, на 42 години съм. Правим опити за бебче, но не се получава. Този месец ще правим първа инсеминация. Това са изследванията ми, как ви се струва пролактина? Правени са на 3-5ден от цикъла. Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 25 авг 2022, 17:08 от Кали

# 695
  • Мнения: 9
Здравейте, отново на всички!
Предварително се извинявам, че отново се включвам, но се надявам някой да попадне на моя пост и да ми помогне с разчитането на резултатите ми.
Днес пуснах още изследвания за тестостерон и за инсулинова резистентност. Според вас в норма ли са изследванията ми?
Прикачвам и снимки от предните ми изследвания.
Благодаря предварително!





# 696
  • София
  • Мнения: 626
Здравей, Денис,

моля да коментираш изследванията! Благодаря!

Глюкоза ( Glucose )                              5.30   mmol/l   3.60 - 6.10
Глюкоза - 60та мин                              6.40   mmol/l   3.30 - 8.90
Глюкоза - 120 та мин                      6.20   mmol/l   3.30 - 7.80
Insulin ( Серумен Инсулин )              9.09   mU/l   2.60 - 25.00
Insulin ( 60 м post 75g glucose )      49.70   mU/l   
Insulin ( 120 м post 75g glucose )      36.70   mU/l   
HOMA ( IR ) индекс      2.14   индекс   < 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR

# 697
  • Мнения: 131
Здравей Денис с тези резултати всичко изглежда наред нали.
Пуснати са ми заради възли на щитовидната, който са за биопсия.

# 698
  • Мнения: 19
Здравейте може ли мнение за моите изследвания?

# 699
  • Мнения: 7
Здравейте, имам следния въпрос. Февруари месец съпругът ми си прави изследване на инхибин Б. Резултатът беше 222 pg/ml. Краят на април месец му правиха ТЕСЕ биопсия на тестисите. Преди няколко дни отново изследвахме инхибин Б, като резултатът е 144 pg/ml. Какви могат да бъдат причините за тази разлика в резултатите?


Здравейте, правили сте биопсия на тестисите. И при нас се налага, но незнам тази биопсия поема ли се от здравната каса?

# 700
  • София
  • Мнения: 35 981
Здравей, Денис,
Скрит текст:
моля да коментираш изследванията! Благодаря!

Глюкоза ( Glucose )                              5.30   mmol/l   3.60 - 6.10
Глюкоза - 60та мин                              6.40   mmol/l   3.30 - 8.90
Глюкоза - 120 та мин                      6.20   mmol/l   3.30 - 7.80
Insulin ( Серумен Инсулин )              9.09   mU/l   2.60 - 25.00
Insulin ( 60 м post 75g glucose )      49.70   mU/l   
Insulin ( 120 м post 75g glucose )      36.70   mU/l   
HOMA ( IR ) индекс      2.14   индекс   < 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR
Здравей!
Имаш ИР.
На гладно инсулинът е висок, което показва, че храненето ти не е много правилно ( за ИР).
Инсулинът при теб и много бавно пада - на 120 мин. е все още висок и не успява да понижи КЗ ( на 120 мин тя все още е висока)... което също не е много добре.
ИР не е с страшна - с малко повече воля и постоянство се контролира.


Здравей Денис  с тези резултати всичко изглежда наред нали.
Скрит текст:
Пуснати са ми заради възли на щитовидната, който са за биопсия.
Здравей!
Антителата са добре ( ТАТ и МАТ) - няма Хашимото, което е добре.
ТСХ е супер,...НО, само той не е достатъчен и трябва винаги да се изследва заедно с Т3 и Т4  ( на чист ден)... това, като информация, да си го знаеш.
Дано да няма проблем с възлите - да са безобидни и бързо да изчезнат Peace

Последна редакция: нд, 04 сеп 2022, 08:05 от denis.

# 701
  • Мнения: 82
Здравейте, може ли коментар на резултатите от изследванията? На 34 години съм и правим опити за забременяване. Пуснати са на 27-ми ден от цикъла.

# 702
  • София
  • Мнения: 35 981
Здравейте, може ли коментар на резултатите от изследванията? На 34 години съм и правим опити за
Скрит текст:
забременяване. Пуснати са на 27-ми ден от цикъла.
Здравей!
ТСХ е висок и показва, че си с Хипофункция на ЩЖ ... много е вероятно, това да е причина и за по-високия Пролактин. Нямаш Хашимото.

# 703
  • У дома !
  • Мнения: 700
Здравейте, Денис! Обръщам се към вас, защото виждам в темите на форума, че сте компетентна по много здравни въпроси...
Може ли разчитане и на моите резултати? На 42 г, раждала съм и с два спонтаненни аборта в 6г. с. миналата година и сега преди два месеца. Имаме мъжки фактор, но отстранихме проблема там. Пием всички препоръчани от теб добавки и целим естествено забременяване.
Хормоните са правени на 3 ден от цикъла. Прогестерон 170 резултат чакам в петък, иначе само прогестерон е изследван на 7 ден след доказана овулация  на ехограф. АГ ми изписа само вит Д , че е близко до долната граница. Препоръча ми на ,viridian, хубав ли е?

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 07:42 от TiFoNi

# 704
  • Мнения: 351


Здравейте Денис Simple Smile
Днес направих изследвания на прогестерона. 21 дена от цикъла. Резултата нисък ли е? Какво означава това? Предварително благодаря!😊

Общи условия

Активация на акаунт