Беше ли ви мъчно, когато се изнесохте от дома на родителите си?

  • 5 452
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Тъжно ми е...че няма кой да ми прави кафе и къдрава палачинка сутрин ... и разни такива неща, но не съжалявам, че се изнесох още на 18 Simple Smile
Сега отвреме на време минавам покрай къщата, в която живеех и нахлуват спомени, но хората отдавна ги няма така или иначе.

Трябва да се гледа напред...с усмивка:)

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Както най-често става, аз излязох от дома си заради студентството. На 400км от родния град,прибирах се два пъти в годината. Не усещах кой знае каква тъга, не се замислях за нашите. Докато един ден не получих колет, в който най-отгоре баща ми беше оставил 2лв "специално за шоколад Своге", а в писмото мама пишеше, че любимата ми котка е родила две сладурски котета "да ти сложа ли едното в колета?" е,тогава като му ревнах......
повече от 10г минаха,но това не ми се изтрива от главата

# 17
  • Мнения: 3 447
Ами... аз не мога да определя кога точно съм се изнесла. Детството ми премина ту при едната, ту при другата баба. С родителите си съм живяла 5 години от всичките си 33 - между 9 и 14. След това ме приеха в гимназия в София и повече не съм се връщала. С родителите ми сме в много добри отношения, чуваме се редовно, но чувството на липса за последно съм го изпитала в първи клас. Просто... не сме имали време да свикнем едни с други, за да си липсваме после. Може би е за добро Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 65
И аз се изнесох една вечер с преспеване, втора вечер с приспиване и полек полека дрехите, цветята, книгите и т.н.... Но ние сме на 3 км. разстояние така, че раздялата не е проблем. Grinning

# 19
  • Мнения: 7 474
Беше ми странно  Thinking, но понеже прехода беше плавен всички бяха свикнали с мисълта и нямаше сбогувания и т.н.  Hug

# 20
  • Мнения: 1 416
Не ми беше. Нямах търпение да се втурна в своя нов живот - нов град, нов дом (макар и кварира). Не знам защо, но това ми беше мечтата от ученичка. Независимост. Но това не означава, че не се връщам в родния град с удоволствие. Обичам много близките си и ми липсват, но едва ли бих живяла отново там...
И аз така...
Когато отпътувах на 19-тия си рожден ден с влака за София в 4 сутринта, плаках от вълнение, провесена от прозореца... Изпращах една епоха от живота си и подрещах друга - много чакана и желана. И си казвах - "Ето, запомнини тоя миг, тоя пейзаж, тоя вятър. От днес започва истинския ти живот и никога няма да се върне онова, което остана зад гърба ти"...

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз бях в осми клас, когато заминах да уча далеч от къщи и да, беше ми много тежко. Все "боледувах" от разни тежки болести, за да ми дадат дълги бележки и да се прибера у дома. Аз бях спец по фалшифициране и по симулация на:
- чума (бубонна);
-треска (блатна и др.);
- жълтеница;
- шарка;
И дори воден плеврит.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 555
Изобщо не ми беше мъчно. Побягнах колкото ми държат краката, без да се обръщам назад. Както само тийнейдърките могат, когато бягат към "свободата".
Винаги, когато ми домъчнее за нашите отивам да ги видя, макар че са в друг град, доста далече. За баба ми обаче ми е по-мъчно. Като прекрача прага на къщата и само дето сълзи не ми потичат, толкова емоции съм преживяла там, че само при спомена ме обзема едно състояние... cry


Блонди, а на теб не ти ли харесва в Брюксел? За мен това е най-прекрасния град, който съм виждала.

# 23
  • Мнения: 4 806
не, никак не ми беше тежко. Изпитах значително облекчение, че поемам натам, накъдето аз искам. И не ми е ставало мъчно. Имах период, в който си мислех, че нещо не ми е наред, щом всичките ми колеги бързат за празниците да се приберат по домовете, а аз не. След това се примирих. А още по - нататъкк разбрах. И досега не ми тежи. Тежи ми да вляза в апартамента, правя го много много рядко. За последните три години само веднъж по принуда, нищо, че в момента пребивавам на 100 метра от него. Ами това е.
Обаче комбинацията от темите ме докосна. Може да се каже, че доабвих един нюанс към разбирането си на ролята на родителя - да мисли за това с какви мисли и чувства един ден неговото собствено дете ще напусне дома...

# 24
  • Мнения: 1 629
Не съм се изнасяла. Семейството ни се разпадна, после майка ми и сестра ми  се преместиха, накрая се преместих и аз. Сега всеки път като минавам под прозорците на някогашния си дом и ме жегва. Но, за малко. Има нови места и нови хора, които наричам дом.

# 25
  • Мнения: 3 423
Не. Не съм фен на съжителства тип Гераците.
Физическото разделяне не боли.
А душата ми никога не е напускала дома.

# 26
  • Мнения: 1 284
беше ми страно но не мъчно, а сега ние живеем отсреща така че не усещам разлика Hug

# 27
  • Мнения: 1 495
Не ми е било тежко, мисля че точно тогава и родителите ми не го осъзнаха много,  все пак имаха още две деца при тях. Аз също заминах за София да уча и се радвах на свободата и независимостта си. Сега 7 години по-късно ми е много тъжно като се прибирам, градът ми е вече пуст, а и къщата все повече опустява... Sad.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 530
Аз съм се изнасяла поне 10 пъти от нас - на квартира, после в чужбина. Там се побърках от рев и носталгия. После и нашите бяха навън, та като се събрахме за Коледа и на Нова година 2004-2005 с новото бебе бях най-щастливия човек на света.

Сега с мъжа ми сме на две преки от наште и мога да ходя там когато си иска, но все пак те така са наредили стаите, че вече не мога да остана да спя там примерно. Но не ми е мъчно...

# 29
  • Мнения: 2 254
Престанетееее  yahoo_49 yahoo_49 yahoo_49, ужасен емоционален тормоз има в днешните теми, не съм подготвена за това.

Кога ще дойде петък?
и аз тва питам.и без това само рев нещо тези дни Cry

Общи условия

Активация на акаунт