Лесен Браунис за MW

  • 6 897
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 802
Аууу, как ще издържа до сутринта да си го направя незнам, а това да не го опитам не би могло да ми се случи. Имам малка питанка - йенската тенджерка ми е малка дали ще е проблем за изпичането  newsm78? Не, че ще ме спре да го пробвам  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 5 873
... Имам малка питанка - йенската тенджерка ми е малка дали ще е проблем за изпичането  newsm78? Не, че ще ме спре да го пробвам  Mr. Green
blekuta,май пак аз ще отговоря Simple Smile.
Данче-Калпазанче,пробвай с половин доза и намали времето,ако наистина ти е толкова малка формата.

# 17
  • Мнения: 244
А в нормална печка как се пече? ПОнеже нямам такава форма за микровълнова, имам само кръгла с капак, но е много малка.  newsm78

Ето ти една рецепта на Звездев - също лесна - за печене в обикновена печка.
Моята МВ е комбинирана (МВ+ грил), но когато я ползвам като МВ - няма степени, а само времетраене (+ опция за размразяване/втасване).
Та рецептата е следната:
МАЛИНОВИ БРАУНИС

Продукти:
4 белтъка
1 ч. ч. захар
1 ч. ч. брашно
2/3 ч. ч. какао
1/2 ч. ч. олио
50 г смлени орехови ядки
1 ч. л. бакпулвер
1/4 ч. л. сол
1/2 капсула ванилова есенция
за малиновата глазура:
250 г малини
200-250 г извара
1 к. ч. кисело мляко
2 с. л. захар

Приготвяне:
1. Белтъците се разбиват със захарта почти на сняг. Ароматизират се с ваниловата есенция и се налива олиото, като продължава да се разбива с миксер.
2. Брашното и какаото се пресяват в голяма купа и се размесват. Добавят се бакпулверът, орехите и солта. Наливат се разбитите белтъци и се разбърква добре. Трябва да се получи лепкава смес
3. Готовата смес се излива в намазнена и покрита с хартия за печене тава. Пече се 20-25 минути в предварително загрята на 150 градуса фурна, като готовността се проверява с клечка.
4. Малините се пюрират и се прецеждат. Изварата се пасира заедно с киселото мляко, докато се получи крем. Добавя се захарта и като се разбърква, постепенно се наливат малините.
5. Глазурата се разстила равномерно върху топлия сладкиш. Оставя се да изстине напълно, нарязва се на ромбчета и се сервира.

Рускините имат много хубави рецепти за браунис.
Препоръките общо за браунис са следните:
"Настояшии брауниз должен быть влажный, если не сказать мокрый.
А перепеченыи он в самом деле напоминает кекс или обычныи шоколадныи пирог"
В превод (за всеки случай) - Истинския брауниз трябва да бъде влажен, да не кажем "мокър".
А препечен той наистина напомня кекс или обикновен шоколадов пирог"
Успех !



# 18
  • Мнения: 855
ive1ina, бързачка си ти  Simple Smile браво!
само да те попитам,че може да сме полезни и на другите: виждам, че глазурата се е разляла, а не би трябвало - горещ сладкиш ли заля или гореща глазура?

Mr. Green и сладкиша беше горещ и глазурата беше гореща. Усетих се аз, че съм сгафила нещо, защото на твоята снимка глазурата изглежда гъста, все едно е намазан шоколад отгоре. А моята наистина се разля и чак като се охлади се стегна, но вече беше попила в сладкиша. За вкусовите качества искам да кажа , че е супер сладък и вкусен. Сутринта с кафенцето го преполовихме с моят мъж  Crazy
Значи доколкото разбрах и като съвет към другите, трябва да се изчака глазурата и сладкиша да се охладят и тогава да се залее глазурата отгоре  Peace

# 19
  • Мнения: 545
Ей, пак ми отиде диетата на кино Simple Smile

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Знаете ли други вкусни изпробвани рецепти за браунис-в нормална печка?
Лично помолих мои приятели от САЩ да ги опитат и да ми кажат резултата, и те казаха че от всички само малката ги ядяла, защото били прекалено сладки.......а на мен точно това ми трябва/да е много сладко и шоколадово/. Дори ми казаха, че купили няколко вида за да ги опитат, обаче рецепти не знаят.
Та за това питам ако има някоя от вас, която да живее в САЩ и да им е фенка нека да постне някоя рецепта. Wink

# 21
  • Мнения: 7 091
Знаете ли други вкусни изпробвани рецепти за браунис-в нормална печка?
Лично помолих мои приятели от САЩ да ги опитат и да ми кажат резултата, и те казаха че от всички само малката ги ядяла, защото били прекалено сладки.......а на мен точно това ми трябва/да е много сладко и шоколадово/. Дори ми казаха, че купили няколко вида за да ги опитат, обаче рецепти не знаят.
Та за това питам ако има някоя от вас, която да живее в САЩ и да им е фенка нека да постне някоя рецепта. Wink


Аз много ги харесвам, но за съжаление и аз не съм приготвяла. Само готови ги купуваме. А това че са много сладки- ами те рядко се хапват самостоятелно. Или като много малък сладкиш на хапки с кафе, или пък се сервира смесен със сладолед ( моя предпочитан вариант).

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Данче-Калпазанче, преди време голямата ми йенска се счупи. През времето, когато нямах такава, постоянно ме врънкаха да го правя този Браунис, но така и не посмях да пробвам в по-малка форма. След много стъргане на главата, мрънколясване и ходене по петите, си купих голямата форма само заради сладкиша  Mr. Green
Tandoori и sylya, преди да пусна рецептата, потърсих във форума да не би вече да е пускана и ми излязоха две теми за Браунис в нормална печка с няколко рецепти.

# 23
  • Мнения: 441
Направих го, много е вкусен и слъдък, стана много бързо. blekuta , благодаря!!



# 24
  • Мнения: 5 873
Абе колко става висок сладкиша?Моят стана 2 пръста.Аз ли сбърках нещо?Излагация голяма... Sad

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Април  Hug
Ванче, толкоз, душа. При дъно 20см толкова става. Аз предупредих да не се притеснявате. Малък, но качествен  Mr. Green
Кажи, опита ли го

# 26
  • Мнения: 441
Толкоз, два пръста, обаче си се опече много добре.

За разлика от сладкишите които пека в модерната си печка с вентилатор  и които все са спитени  Confused

# 27
  • Мнения: 3 251
Направих го- на вкус е супер, но е сух /и друг път съм правила и пак така се получава, дори и сиропиран /.В къщи са почитатели на пухкавите сладкишчета и кексове.

# 28
  • Мнения: 5 873
Вкусен е Hug(хапнах едно парченце,колкото да го опитам,аман с тез диети).Стана малко сух,затова си мисля,че мога да го пека по-малко и ще стане сочен.Благодаря за рецептата.  bouquet

# 29
  • Мнения: 397
Моя излезе от купата половината отвън  Confused Явно трябваше да сложа капак  #2gunfire Ама нищо пак стана вкусен  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт