ту софия

  • 1 771
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, ако предположим, че на матурата и на изпита за прием по математика за специалността "Компютърно и софтуерно инженерство" изкарам 4, в училище изкарвам 5-6 по предметите...Какъв е шанса да вляза и с колко хора приблизително ще се състезавам за да ме приемат? Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 548
Ще се състезаваш предимно със завършващите ТУЕС. Те влизат с преференции. Стига да имат средна оценка от дипломата над 4,50, ги класират по първо желание независимо от бала им. Преди 2 г. бяха вдигнали много бала за прием в тази специалност, защото туесарите се насочват преимуществено към нея. Инфото ми е от преди 2 г. Може да има промени, затова най-добре провери в сайта на ТУ за минималните балове и въобще условията за прием.

# 2
  • Мнения: 25 600
ТУЕС нямаха ли отделна квота?
Преференции ползват (или поне доскоро ползваха) също и завършилите професионална гимназия, ако кандидатстват в същата специалност в ТУ.
Отсега никой не може да каже колко човека ще кандидатстват, колко от тях ще бъдат приети и с какъв бал. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 6 094
А и никой не знае как ще се образува балът.
Миналата година университетите промениха условията при вече стартирала кампания. ТУ не го направиха, но знае ли човек какво предстои?

# 4
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Дъщеря ми миналата година е приеха с оценка 5.50 на изпита по математика на второ класиране в тази специалност.

# 5
  • Мнения: 19
трябва ти минимум 5.50 на изпит/матура а в дипломата по математика физика и информатика/инф технологии трябва задължително да имаш 6, иначе шансовете ти са нищожни

# 6
  • Мнения: 1
Зравейте, да попитам, имате ли идея колко точки на каква оценка се равняват от изпита по математика в ТУ(единствено знам, че са общо 40т.)

Общи условия

Активация на акаунт