Презентации по астрономия

  • 825
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте!
Дадоха ни за задача да направим презентация, свързана с астрономията, на тема, която ние си изберем. Чудих се доста, погледнах и в интернет, но нищо не ми допадна засега.
Ако имате някакви идеи, ще се радвам да споделите.
Хубав ден! Heart

# 1
  • Мнения: 24 467
Черни дупки.
Галактики.
Велики астрономи.
Астрономията в древността.
Звезди - гиганти и джуджета.
История на телескопа.

# 2
  • Мнения: 1 916
Планетите
Съзвездията

# 3
  • Мнения: 668
Програма "Вояджър"

# 4
  • София
  • Мнения: 38 476
Телескопът Хъбъл.

# 5
  • Мнения: 17
Здравейте. Трябва да изготвя макет на звездната еволюция. Моля за насоки - от какво да го направя и евентуално за литературата, от която да прочета.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
А опитахте ли да потърсите в интернет? Защото там всичко има Simple Smile Повече, отколкото тук. На прима виста мога да дам съвет да се купят няколко топки стиропор и да се оцветят според етапа, в който се намира звездата в еволюцията й. Като чета за развитието й, май ще са нужни 5-6- топки, като една струва средно по 1 лев. Първата част от еволюцията е прах, бих сложила в една пласмасова кутия нещо, което имитира този прах и всички топки бих го закрепила по реда на развитието на звездата на картон или каквото там имам , по подобие на проектите за слънчевата система. Може да има и някакви по-оригинални вариант за действие, знам ли.  Иначе литературата - пак в интернет.

# 7
  • Мнения: 17
А опитахте ли да потърсите в интернет? Защото там всичко има Simple Smile Повече, отколкото тук. На прима виста мога да дам съвет да се купят няколко топки стиропор и да се оцветят според етапа, в който се намира звездата в еволюцията й. Като чета за развитието й, май ще са нужни 5-6- топки, като една струва средно по 1 лев. Първата част от еволюцията е прах, бих сложила в една пласмасова кутия нещо, което имитира този прах и всички топки бих го закрепила по реда на развитието на звездата на картон или каквото там имам , по подобие на проектите за слънчевата система. Може да има и някакви по-оригинални вариант за действие, знам ли.  Иначе литературата - пак в интернет.



Благодаря Ви за отговора и за идеите. Да, прочетох в интернет доста неща и на български и на английски.

# 8

Общи условия

Активация на акаунт