Готварска печка

  • 16 444
  • 209
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 153
Тази от линка е несъвместима с индукция Simple Smile

Да, така е. "Сандвич дъно" представлява алуминий в двойно стоманено дъно.
За такива с нагревател обаче е перфектно.


В Техномаркет, в спецификацията пише " Тип долна фурна   неприложимо' . Обадих се да питам какво е това

Във Великобритания продават печки с по две фурни - една висока с вентилатор и една като на "Раховец".
https://www.aeg.co.uk/kitchen/cooking/cookers/electric-cooker/

Високата фурна предразполага към печене на цели големи работи, затова в инструкциите пишат по-ниски температури и повече време. Тънки неща на висока температура стават бързо като в "Раховец".

# 91
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 236
Линка не се отваря

# 92
  • Мнения: 11 437
Тази от линка е несъвместима с индукция Simple Smile

Да, така е. "Сандвич дъно" представлява алуминий в двойно стоманено дъно.
За такива с нагревател обаче е перфектно.

Да, така е Simple Smile  Използвах случая да обърна внимание за особеностите на моделите, ако някой се интересува.
Иначе накратко казано: гледайте съдовете за готвене да са тежки.

# 93
  • Мнения: 5 593
Прочетох темата, понеже моята Беко й изгоря долния реотан. Не ми се сменят реотани, че е доста старичка и ми се ще нова да купя.
Но от темата не разбрах коя марка готварска печка е хубава.
Изискванията ми са да е: свободностояща, електрическа, с керамични плотове, широка 60 см. И да може да работи само на долен реотан.
До 1000 лв.

# 94
  • Мнения: 10 251
Беко не е ли хубава? Много хора хвалят уредите на Беко, интересно ми е дали наистина са добри.

# 95
  • Мнения: 5 593
Аз съм доволна, служи ми вярно доста години.
Но сега чета за АЕГ, Горене, Сименс...
До о някой специалист се включи и да даде отзиви, плюсове, минуси.

# 96
  • Мнения: 10 251
И на мен ми предстои покупка, когато си ремонтирам кухнята, което се надявам да стане това лято и се оглеждам за нова печка. Специално за Горенье, всички казват, че изобщо не са това, което бяха едно време - блян за всяка домакиня. Така че, тази марка съм я отсвирила. Засега най ме блазни АЕГ или като печката на Вачева.

# 97
  • Мнения: 5 593
А коя е печката на Вачева?

# 98
  • Мнения: 10 251
Е това е печката, за която е темата. Има я някъде в началото. Сега я намерих - Hansa. Има я описана подробно, прочети темата.

# 99
  • Мнения: 5 593
Благодаря!
Ходих да чета, видях, че е доволна от тази Ханса. Ще търся информация и аз.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 26 187
Горение -НЕ!

# 101
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 236
АЕГ ми се струва доста добра след като разгледах линковете на Diorela. Но и моята Ханса си ми харесва макар че в описанието в сайта малко ме поизлъгаха ползвам си я лъскам я всеки ден - доволна съм за сега имам и дълга гаранция - лесно я почиствам

# 102
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
За съжаление наистина не, много са красиви, бързи фурни имат, пекат хубаво, но са с много проста ламарина.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 26 187
Моята взе нещо да пече повече вдясно.
Налага се да въртя тавите...
Пека на вентилатор.
1-2пъти пробвах на реотан,много бавно става и се отказах.
С тез модерни функции не може спокойно да ми прекипи нещо 🤣 ...от няколко капки потекли надолу се блокира/заключва  фурната и после едвам я пускам 🤨
Още не мога да ѝ разбера функциите

# 104
  • Мнения: 5 593
Аз се чудя между Ханса, АЕГ и Беко.
Ханса май няма във физически магазин, трябва да се поръча он лайн.
АЕГ е по-скъпия вариант, почват от 1000 лв. нагоре.
Старата ми печка е Беко, но се чудя дали пак да такава.

Общи условия

Активация на акаунт