детето на приятеля

  • 8 251
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
Аз пък имам вразка точно с такъв разведен,и мога да кажа че сме много щастливи дори и дете си направихме,нищо ,че си има от бившата ""овца"" Joy Joy hahaha....Не може да се тварди ,че точно разведения мъж би се развел наново Crossing Arms...та нали и тои е имал първи път...
Момичета просто си отваряите очите много добре,както казват бабите....прави са.Аз съм първо за съвместно жителство,да се види дали характерите ще си паснат,а не така шлепешката да се бьрза с развитие на врьзката...това е мое мнение,не го насаждам Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 615
хм-хм...
" Говорили сме също така, че има вероятност детето като порасне да дойде да живее с нас,т.е когато то изяви желание и двамата сме убедени, че тя ще го пожелае, защото майка и е особен човек!"

Миличка, доколкото схващам, това детенце е само на 3 годинки... Предлагам ти да не си мислите такива работи от сега, а да се съсредоточите върху настоящето, а? Wink
В тези форуми е пълно с момичета, които сами си гледат децата и мисля, че отношението ти към идеята за мъж с дете от предишен брак ще засегне първо тях - те нямат ли право на втори шанс, като са с деца??? А това момиченце дори не живее с твоя човек.
Никой не е застрахован против развод, нали? Помисли: зарязваш го, намираш неженен, след 3-5-8 години се развеждаш и той спира да вижда детето ви, защото приятелката му е против... Грозно, а?
Ако мислиш, че това е правилният мъж, детето му не е пречка. В конкретния случай, както и други казаха по-горе, даже му е плюс, защото виждаш, че освен другото, е и грижовен баща, въпреки развода. Доста мъже са развеждат и с децата си... Sad
А колкото до самото детенце, щом се разбирате и го харесваш сега, защо мислиш, че после нещо ще се промени??? Познавам доста "мешани" семейства - децата по-често не правят разлика и се обичат като братя и сестри. За теб самата пък, ако ти се иска дете и обичаш деца, не би следвало да има голяма разлика - приеми малката като част от семейството си, макар и приходяща и едва ли ще ти е трудно да погледнеш на нея като на своя дъщеричка.

(Прегледай темите за осиновявания - там има какво да научиш за отношението към "чуждите" деца. Слагам го в кавички, защото децата са си деца - те всички са наши.)

# 17
Аз държа да кажа че съм приела дъщеричката му, дори мисля че я обичам и тя го вижда, но вчера се случи нещо, което много ме разстрои, значи докато бяхме заедно у тях с детето и майката на приятеля ми ,детето през цялото време беше само при мен и приятеля ми на няколко пъти ме целува пред детето и майка му му правеше забележки -защо ме целувал и ме прегръщал пред детето!След което ми се разсърди, защото детето цял ден не и било обърнало никакво внимание а само мен търселоо и наистина е така, до тоалетната да мръдна и малката почваше да плаче за мен.Страшно много ме засегна, защо я ревнува от мен аз нямя да я отнема от никой! И така си изкарах една ревлива нощ! Cry  И незнам какво да правя вече- не искам да преча на никого да бъде щастлив! Знам че приятеля ми не може да диша без мен, знам че ще ми и много тежко да го оставя, но също така ми става жал, когаго той гледа снимки на детето и му се насълзяват очите за нея, в тези моменти аз виждам, че тя е най -важна за него, затова вече на два-три пъти му казах, да ме остави и да се върне при бившата си, с риск да бъде нещастен цял живот(не го желая това нещо), но ако детето ще бъде щастливо!Наистина ми е много трудно да взема правилното решение!В досегашните си връзки все попадах на някакви мухлювци и никога не съм се поколебавала да сложа края, но ето че сега ми  много трудно, толково много го обичаммм! Cry

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Каси това което казваш е несериозно и няма да коментирам подобни заключения.

Лизи ако смяташ че наистина го обичаш и той тебе също - бори се за любовта му. Не я подарявай на бившата. Бабата е нормално да ревнува, ти гледай да запазваш дистанция. Все пак това са мигове и на бабата да прекара с внучето си заедно.
Успех. Hug

# 19
  • Мнения: 1 615
Моят съвет: бабите - настрана!!! Wink Свои, чужди, няма значение - не обръщай внимание, а най-малко да им ревеш! Иначе, все ще си живееш един чужд живот, и все няма да си угодила. Хайде, успех!!!

# 20
  • Мнения: 1 559
Ще те посаветвам само едно.Никакав контакт с бившата или неини роднини.Ти нямаш място там.И ние минахме през дьльг пьт докато се изяснят отношенията с нашата бивша..то не бяха скандали,защото тя е луда hahaha hahaha Joy.Но в нашия случаи приятелят ми(бадещ мьж,скоро ще склиучим брак),много ме подаржаше и винаги беше,а и е, на моя страна...Сега аз нямам никакав контакт с тези хора,само сина им идва в кащи,и се чувствам много добре.Просто не ги искам дори и на вратата си,та затова тои ходи да си взима сина ,когато трябва да е при нас за уикенда...

# 21
  • Мнения: 2 863
Ами виж какво първо трябва да си решиш в себе си- това ли е човекът за теб и наистина ли много го обичаш.
Второ, детето няма как да е щастливо при едни разбити отношения между съпрузите, та този вариянт не стои явно.
Трето, допускаш грешка да се сближаваш с майка му, което винаги е фатална  грешка.
Четвърто, той да вземе да се изнесе и да живеете заедно ако искате нещо от това да излезе. Тогава отива, взима детето( както ти е написала и Меган) и си стои с вас, но у вас, където да е и твоят дом, а не неговия и всеки да може да ти прави фасони.
Пето и последно- ако нещо те притеснява, разбери какво е, според мен не е детето, а е някакво твое желание да си единственна и най-важна в живота на приятелят ти newsm78.... но никой човек не може да излълни света на друг на 100% и рано или късно това нереализуемо желание разделя двойката.

# 22
  • Мнения: 398
Слава Богу личен опит не мога да споделя,но ще ти разкажа какво се случи с моя позната.
Тя-разведена с едно дете.Той-също,но неговото дете живее при майка си.
През първите месеци,почти година живееха сами (без децата) и видимо изглеждаха безкрайно щастливо семейство.Роди се още едно детенце и малко след това майката каза,че ще вземе детето от първия и брак при тях.Тогава мъжа и каза "Ще вземем и моето и твоето,а не само едното."Тя беше сигурна,че неговото дете няма да го пуснат да живее с друга майка.Да,ама не.
Майката сякаш точно това чакаше да я попитат...И сега?Сега те ще си решават как ще се справят.Тя вътрешно не е удовлетворена,но и няма думата вече.Дразни се от всичко към което прояви претенции неговото дете.
в жилището където той живее сега е живял и преди с първата си жена т.е. същото товадете е родено и израснало там.Сегашната майка обаче слага нови правила и то трябва да ги приеме.
Трябва да приеме факта,че най слунчевата стая ще е за доведения и брат,другата на преродения,а на нея каквото остане.На всичкото отгоре "новата"майка се ядосва на баща й,че и обещал чаршафи с кукла "Барби"...


В твоя случей само ти можеш да решиш доколко можеш да приемеш неговото дете и доколко си готова да го гледаш като свое.Твоя приятел е баща на това дете и то винаги ще присъства във вашия живот.Ако един ден реши да дойде да живее при вас и имате вече 1-2 деца ти трябва да намериш място и за неговото.Същото е и когато дойде време за плащане на такси за обучение, абитуренски бал,сватби... Майка й и да има винаги ще се възползва от това да я кара да иска от баща си.И баща и трябва да и даде...
А това,че се обичате е перфектно,но имай предвит,че любовта,точно в този си вид (както първите месеци) не е вечна.
Финансите също не са за пренебрегване.
Споненаваш,че той живее при родителите си,което предполага,че не е независим.Доколко родителите му играят роля в неговия живот също има значение.Казваш,че те харесват... Хубаво.Дано не е само защото си несемейна.Имай предвит,че за по старото поколение е гордост сина им,разведен с дете да се ожени за мома.
Желая ти много щастливи мигове с любимия човек и погледни всичко от всеки ъгъл преди да направиш по сериозна крачка.Няма перфектен брак,важното е да не се получават не предвидени неща,който да нарушат хармонията в семейството.


# 23
Аз няма да давам съвет а мнение,тя темата вероятно е стара и не е актуална ,но аз забелязвам в поста на авторката нещо което тя може би не забелязва добре.Няма лошо че е разведен и с дете и т.н. но имай в предвид че омъжиш ли се,имаш ли дете от него ще си свързана не само с него а и с бившата му и детето му.Прецени си добре заслужава ли си и можеш ли да живееш щастливо така, ако не можеш не прави нещастна още хора,и нероденото си дете.Знам че мнението ми е крайно, но реализма на никого няма да попречи.Ако решиш да пробваш знай, че това е труден и неблагодарен път и не се отказвай лесно,важно е да си реалист когато правиш такъв избор.Искам просто да ти кажа да внимаваш кой избираш, а в случая той е комплект освен с дете и с ревнива бивша,за което трябва да си подготвене,мисли за себе си най-напред.
Може би не е лошо да се позапознаеш с бившата за да знаеш с какво ще се налага ежеседмично да се занимаваш.Важно е, отваряй си очите и ако всичко е ок и мислиш че ще се справиш, не се срахувай от "ревността" ти към детето,като имаш дете няма да ти мине и през ума да лишаваш друго дете от нещо:)
Успех!

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 05:05 от Nut

# 24
  • Мнения: 1 732
Много несериозно ми се струва да кажа за някого, че не може да поддържа връзка, понеже бил разведен.
Много втори бракове са успешни. Аз не мога да разбера и сигурно никога няма да мога, защо на един мъж му се отрича правото да е сгрешил в избора си на партньорка.
newsm74  202uu

# 25
  • Мнения: 4 458
На мен не ми се философства много по темата, но искам да кажа само едно: Ако бащата въпреки че е с "нова" жена продължава да потдържа връзка с детето и да "го гледа' това е много положителен знак че може да се разчита на него ако недай си боже и вие се разделите и останеш с дете на ръце, а това си е доста като се имат в предвид останалите теми по форума  Wink

# 26
оле, това е ад да имаш мъж с други деца , аз си признавам че ревнувам племенницата на мъжа ми, дете на сестра му, па какво остава за негови собствени от друга ,това си е мазохизъм-по далече , как съм бягала от такива връзки ,защото това за мен не е истинско семейство

# 27
  • Мнения: 3 634
оле, това е ад да имаш мъж с други деца , аз си признавам че ревнувам племенницата на мъжа ми, дете на сестра му, па какво остава за негови собствени от друга ,това си е мазохизъм-по далече , как съм бягала от такива връзки ,защото това за мен не е истинско семейство

Имаш много плиткоумен начин на мислене. На колко си години?

# 28
  • Мнения: 3 394
знаеш ли, след като мислиш,че това е твоята друга половинка, тези неща не биха те притеснямали въобще!

по-добре човека да има едно дете от друга жена от преди брак с тебе, отколкото от друга жена, след брак с тебе-не мислиш ли?

# 29
Лизи - опитай се да се поставиш в обратната ситуация - ти си майка на тригодишното дете и оставаш сама, а приятелката на бившия ти мъж не му позволява или не одобрява той да вижда и подпомага детето си...Много егоистично разсъждаваш. Дано никога да не разбереш колко трудно една жена сама гледа дете. А освен това, "вината" за детето е 50 - 50 %, тоест твоят приятел има точно толкова задължение към него, колкото и майка му. Опитай се да преодолееш тази ревност, изключително егоистична е. Животът е странен понякога и един ден ти можеш да се озовеш на мястото на сама майка. Напротив, опитай с всички сили и с цялото си сърце да си съпричастна към това дете. Бъди сигурна, че това ще има силно положителен ефект и върху връзката ви.

Общи условия

Активация на акаунт