Професионални серии за коса 142

  • 37 891
  • 801
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 223
Момичета направих поръчката, като пристигнат покупките  ще снимам. ♥

# 736
  • Мнения: 284
Здравейте, момичета прекрасни. Много дълго време не съм се появявала тук, но след няколко години пристрастяване към козметиката за коса бях решила да си дам почивка. Още повече, че отрязох 23см от косата си, за да я даря и известно време изкарах с доста къса коса. От нова година пак започнах да я пускам дълга, но е доста трудна кауза, въпреки че съм доволна от постигнато за около 10 месеца.
Вси повече обаче ми се налага да я боядисвам и затова съм тук, за да ми дадете съвет за шампоан за боядисана коса. Все още продължавам да спазвам правилото за повече протеин преди боя и хидратация след нея. Много дълго време ползвам лилавия лореал Витамино Калър, но ми се иска да го сменя.
Не съм запозната с новите марки от последните две години и затова разчитам да ми помогнете. Бюджетът ми е до 30лв за шампоан. На първо чете се чудя за Милк шейк??? https://www.notino.bg/milk-shake/color-care-khidratirassh-i-zass … na-kosa/p-558958/
Здравей, аз от няколко месеца смених цялата си козметика за коса с Doori и съм мнооого доволна. Пробвах почти всички серии и с две ръце препоръчвам тази
https://moiatakozmetika.com/product/tayni-ot-iztoka-vitalizirash … mpoan-doori-daeng
Имам шампоана, балсам/маска, серум за скалп, спрея за коса и серум/олиото. Прави косата много жива и мека, остава чиста и в добър вид, помагат за косопад също и за по-бърз растеж.
Има и опаковки от 250мл, към 20 лв са Simple Smile

# 737
  • Мнения: 3 711
ani_d,
моята препоръка е за Color Care серията/шампоан на Marrakesh. Ползвам Ш, Б и спрея за разплитане. Максимално се доближава до серията Vitamino Color с тази разлика, че от състава са изключени сулфати. Интересното е, че в серията е включен ColorStrong Complex.

# 738
  • Мнения: 3 640
Подкрепям горното мнение!
Doori не е проф.серия и не знам колко е редно да се пише тук, но аз съм го правила неведнъж вече. Направо ще си сменя името на Анастасия.дорито 😂😂

🎄 Та..
Използвам шампоана "Златен елексир" и това е продукт, който във всяка ситуация, на всяко място, с всякаква вода, във всички комбинации дава резултат.
Косата е мека, разплетена, жива, обемна и лъскава. Балсамът от серията е лек, подходящ за ежедневието. Маската обаче ми дойде тежка.
☃️ Косата ми е гъста, нормален към тънък косъм; всеки ден се мие.

❄ Друга серия, която харесвам е "Кралска камелия". Тя е със сулфати и не я използвах всеки ден (редувах я със зл.елексир). Тя е серия за по-увредена коса, според мен.

# 739
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
ani_d, добре дошла отново! 🌹
И аз като теб около две години, че и повече не бях надничала в темата, но оттогава много неща са се променили. Вече не протеинча преди боядисване и само хидратация след. По препоръки на Принцесата и другите момичета (за което съм им много благодарна! 🌷🌷🌷), правя силен хидратиращ преуош за около час-два, може и повече, след това силен протеин Ш+М, като с маската стоя минимум 30 минути, най-добре час, под шапка и кърпа отгоре, като имам време и нагрявам (затоплям със сешоар) и накрая, като последна стъпка в измиването, запечатвам с хидратиращ балсам за около 5-10 минути. Състоянието на косата ми се промени драстично към по-добро, но и моята коса е руса, жадна. Единствено боря накъсването по краищата, но си знам, че докато ползвам преса, това няма да мога да го преборя, но без преса не мога. Косата ми в естествен вид е неуправляема и неприемлива. И други ще се включат със съвети, но за мен един от най-добрите шампоани за боядисана коса е Хрома Рич на Керастаз. ❤️

# 740
  • Мнения: 1 223
Момичета какво означава преуош!

# 741
  • Мнения: 3 640
Продукт, който слагаш на косата си преди измиване. Обикновенно се седи с него няколко часа, а някои дами и цяла нощ.

# 742
  • Мнения: 1 223
Продукт, който слагаш на косата си преди измиване. Обикновенно се седи с него няколко часа, а някои дами и цяла нощ.
Какъв продукт по точно, питам тк не знам. От сорта на Еластайзър ли на Филип Кингсли или друг
?

# 743
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Момичета какво означава преуош!

На неизмита коса, намокряш, но попиваш с кърпа, нанасяш примерно Олаплекс 2, който е много добър хидратиращ преуош или Олаплекс 3 и стоиш така няколко часа, може и цяла нощ. Може и някоя маска, да се ползва като преуош. Еластисайзера също е преуош.
ПП С Анастасия сме писали заедно. 🤗

# 744
  • Мнения: 1 223
Момичета какво означава преуош!

На неизмита коса, намокряш, но попиваш с кърпа, нанасяш примерно Олаплекс 2, който е много добър хидратиращ преуош или Олаплекс 3 и стоиш така няколко часа, може и цяла нощ. Може и някоя маска, да се ползва като преуош. Еластисайзера също е преуош.
ПП С Анастасия сме писали заедно. 🤗
Много благодаря, поръчах Еластайзър, остана да поръчам и Олаплекс да имам. За два дена научих нови неща. Благодаря ви❤♥❤

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 5 999
Като се заговори за Олаплекс - момичета, дайте някакви насоки за тези продукти. Никога не съм чела нищо за тях, а знам, че има много писано. Доколкото разбирам могат да се използват в домашни условия и не е задължително да имаш цялата серия.(Чета, че са предназначени само за фризьори)
От кои продукти сте най-доволни и колко често се използват? Видях, че Олаплекс 2 е за хидратация.

# 746
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Като се заговори за Олаплекс - момичета, дайте някакви насоки за тези продукти. Никога не съм чела нищо за тях, а знам, че има много писано. Доколкото разбирам могат да се използват в домашни условия и не е задължително да имаш цялата серия.
От кои продукти сте най-доволни и колко често се използват? Видях, че Олаплекс 2 е за хидратация.

lili_78 ето линк към страницата на Магнолия във ФБ. Много подробно всичко е описано там за Олаплекс, а и за други продукти.
https://www.facebook.com/HairHolic.it/
Ако не се отваря линка, в търсачката на ФБ като напишеш hairholic - ще ти изскочи резултата. 🤗

# 747
  • Мнения: 5 398
Омазах се в Сластисайзъра на Кинг и имах намерение да стоя до тъмно, но плановете ми се развалиха. След баня какво слагате?
Имам мската на Лалга, по-силната маска на Макадамия и разни балсами, та, се чудя.
Също, ще се радвам да препоръчате термозащита. Имам на Лалга, но ми е много гадна за нанасяне. Име едно такова лепкаво усещане с един слузест финиш по ръцете, бррр. Имам и малко Миаманте, която обожавам, искам да сменя за разнообразие.

# 748
  • Мнения: 1 223
Как нанасяте Еластайзъра , как се прави? На мокра и подсушена коса ли? И откъде до къде да я нанеса, колко см от корените надолу по целите дължини. Като пристигнат нещата и почвам 😄😂😂

# 749
  • Мнения: 1 212
От къде го поръча?
 то си пише...

Ето копнато от рибата:

Начин на употреба: Преди измиване с шампоан навлажнете косата с топла вода и нанесете кичур по кичур по дължините и краищата, като наблегнете на най-увредените участъци. Масажирайте с пръсти. Сложете найлонова шапка и престойте минимум 10-20 минути. Измийте с подходящ шампоан.

Съвет: За по-добри резултати при много суха или изтощена коса, нанесете Elasticizer и оставете за една нощ.

Използвайте веднъж седмично, ако косата е: тънка и третирана или гъста, къдрава и непокорна
Използвайте веднъж на две седмици, ако косата е: нетретирана, права и тънка

Не използвайте два дни преди и след химическа процедура.

П.С. Много е важно всичките тия продукти, които ги поръча, после да знаеш как да ги комбинираш правилно...
Не се хвърляй така на всичко.

Общи условия

Активация на акаунт