Кисел-как го правите

  • 1 283
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
поправка-вода и нишесте или мляко и нишесте и добавям нектар или плодово пюре

# 16
  • Мнения: 290
Kupuvam niakakav plod,nastargvam go na nai sitnoto na rendeto,dobaviam mu edna 4aena laji4ka zahar i go zalivam s 200ml.l vriala voda slagam go na kotlona da povri 5 min.i kam nego dobaviam 2 4aeni laji4ki ni6este,predvaritelno razmito v malko studena voda,ostaviam go da vri 2-3min na slab ogan kato go barkam neprekasnato za da ne zagori.Vsi4ko tova se prigotvia za 15 min.

Купувам някакъв плод,настъргвам го на най-ситното на рендето,добавям му една чаена лъжичка захар и го заливам с 200мл.л вряла вода слагам го на котлона да поври 5 мин.и към него добавям 2 чаени лъжички нишесте,предварително размито в малко студена вода,оставям го да ври 2-3мин на слаб огън като го бъркам непрекъснато за да не загори.Всичко това се приготвя за 15 мин.

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: нд, 24 сеп 2006, 12:52 от Vivi

# 17
  • Хасково
  • Мнения: 726
варя вода с натурално нишесте и малко захар, като изстине слагам АМ и суров пасиран или настърган плод. Готвя за 2-3 пъти, плода слагам преди ядене , за да е пресен. Не слагам плодово пюре, защото  то половината е нишесте и вода

# 18
  • Мнения: 702
Дъщеря ми много обича лимонов кисел. Сварявам нишесте "Лимон" с подсладено мляко, когато изстине напълно добавям малко изцеден лимонов сок, да стане леко киселичко и разбърквам добре.

# 19
Дъщеря ми много обича лимонов кисел. Сварявам нишесте "Лимон" с подсладено мляко, когато изстине напълно добавям малко изцеден лимонов сок, да стане леко киселичко и разбърквам добре.

Никога нямаше да се сетя да и дам с лимон.Супер идея!  bouquetМеждудругото не знам другите мами как го дават,но според мен е пълна глупост да е заместител на едно ядене.Това е все едно аз да си замествам обяда например с крем.За това и след като се замислих Rolling Eyesреших да и го давам или като междинно или като десерт.Ако педито разбере лошо ще и стане tantrum smile3534

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
Не е чак толкова голяма глупост.
По начина, по който аз го правех, в кисела имаше почти толкова мляко, колкото и ако Иво трябваше да го изпие от шишето. Така че си беше същинско млечно хранене.

Общи условия

Активация на акаунт