Кой и как краде храната на децата ни!

  • 4 482
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
...Честно, хич не мога да ви повярвам.  Naughty Чудя се само zащо се самонавивате  newsm78...

Абсолютно те подкрепям  Peace
На едната майка й била детска учителка, но тя си плащала порциите   Stop Другата яла две години консерви, откраднати от стола. Третата видяла чудната схема за кражба на главния готвач  #Crazy
Такъв сценарий изработихте, че бандата на Оушън само може да ви завиди............ Sick

Вземам храна от близката ясла на дъщеря си от няколко месеца. Порциите понякога са доста малки, но като не ми изнася, ще си готвя вкъщи. Знам, че като я дам на ясла, винаги ще си я прибирам гладна, но това няма да, щото шефката й е изяла тортата. А просто защото Силия е злоядичка и едва ли чужд човек ще я накара да хапне нещо  Tired

# 61
  • София
  • Мнения: 377
Мами, не успях да прочета всички страници на темичката, но да споделя и аз - имам и роднини, които постъпват по абсолютно същия начин - едната ми леля, дъгли години работеше в Резиденция "Бояна" като обикновена камериерка - ми всичко у тях си беше взела от там - чаршафи, прибори, хранеше се там и носеше храна и за вкъщи. После почна работа в болница, ми пак така прави - носи си храна от кухнята за вкъщи, а за болните каквото остане.

Друг случай е със свеки - работи в болница и като се роди малката, ми даде марлички и тензухени пеленки от там, което е най-малкото, защото ми предлагаше да взима от НАН-а, с който хранят бебетата #Cussing out Добре, че почнах да храня малката с Аптамил, че като нищо щеше да ми донесе някоя и друга, според нея "изостанала", кутия #2gunfire

Явно възпитанието е такова - аванта ли е, служебно ли е, взимай на воля.......

# 62
  • Мнения: 3 116
Диманче, недей так  Hug

Детските заведения и болниците се субсидират от държавата, а държавата я субсидираме ние, данъкоплатците !

Крадат ли от тях, все едно крадат от нас !

# 63
  • Мнения: 1 455
Защо да се самонавиваме и да си затваряме очите?Моето дете също като се прибере изяжда доста,а съмненията са ми от доста време.За всичко ли да си затваряме очите?В нашата ясла овен гладни децата се прибират и жадни,но не само моето.Прибирал се е с чужди дрехи,чужди памперси и съм сигурна,че не е само моето дете.

# 64
  • София
  • Мнения: 369
Струва ми се, че Димана е доста рязка....да не би наистина да мисли, че тук си играем на вицове....

Не знам, какво точно може да се направи по въпроса, тъй като сферата ми на дейност е доста различна, но разберем ли се нещо - аз участвам  Hug  Peace


# 65
  • Мнения: 1 000
Наистина...... пиши на лични на Писна ми
Тя работи по въпроса с детските градини и ясли .....ако може да се направи нещо......ще се направи.....Сигурна съм че ще направи всичко по силите си Simple Smile

Пиши и подробно... коя община...кое ОДЗ.....за да е наясно

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Струва ми се, че Димана е доста рязка....да не би наистина да мисли, че тук си играем на вицове....

Не знам, какво точно може да се направи по въпроса, тъй като сферата ми на дейност е доста различна, но разберем ли се нещо - аз участвам  Hug  Peace




Ами да, точно така ми се струва! Какво като съм рязка?! Много се товарите от подобен тон, ей  ooooh!  Tired А и все още съм тук, можеш съвсем директно да се обърнеш към мен, не да ми говориш в трето лице!

 А за вицовете- ми защо тогава не предприемете нещо?! Авторката на темата е решила просто да напусне- чудесно. Онези крадливите ще ги заболи г*за... И всички много знаете да се възмущавате, а на практика какво има- няколко страници възмутени постинги и баста!
Айде моля ви се, рязка съм била  Stop Не ме гледайте как пиша във форума аз, направете нещо по въпроса, щом толкова окрадени се чувствате...

# 67
  • София
  • Мнения: 897
Димана, не се ядосвай. Вили-сан, всеки има право на мнение и на коментар. Мисля,че е редно всеки да уважава мнението на другия. Не виждам причина да се карате и заяждате. А по въпроса може да се направи нещо ако авторката каже името на детското заведение и по конкретни неща. В противен случай наистина ще има само  възмутени автори.

# 68
  • Мнения: 505
Кучето скача според тоягата. Навсякъде кодето се допускат такива неща куца управлението и липсва здрава ръка. Не слагайте всички ясли и градини под един общ знаменател. Тръгнахме от градините, та през болниците и резиденциите...

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Кучето скача според тоягата. Навсякъде кодето се допускат такива неща куца управлението и липсва здрава ръка. Не слагайте всички ясли и градини под един общ знаменател. Тръгнахме от градините, та през болниците и резиденциите...

Типично по български... Големи усти, силни приказки, а действията...?! Ми ще си крадат хората като могат. Никой не прави нищо да ги спре... Много шум за нищо. Утре тази тема ще отида на N-та страница и толкова  Tired Ама иначе как само се засягаме, когато ни се рекне истината в очите, не е истина просто ( повторението е съвсем умишлено)  Whistling

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 709
...Честно, хич не мога да ви повярвам.  Naughty Чудя се само zащо се самонавивате  newsm78...

Абсолютно те подкрепям  Peace
На едната майка й била детска учителка, но тя си плащала порциите   Stop Другата яла две години консерви, откраднати от стола. Третата видяла чудната схема за кражба на главния готвач  #Crazy
Такъв сценарий изработихте, че бандата на Оушън само може да ви завиди............ Sick

Вземам храна от близката ясла на дъщеря си от няколко месеца. Порциите понякога са доста малки, но като не ми изнася, ще си готвя вкъщи. Знам, че като я дам на ясла, винаги ще си я прибирам гладна, но това няма да, щото шефката й е изяла тортата. А просто защото Силия е злоядичка и едва ли чужд човек ще я накара да хапне нещо  Tired

А моите деца не са злояди и не мога да се съглася, че за закуска е нормално да им се дава половин тостерна филийка намазана с милиметри маргарин, парченце сирене и резенче домат и много други примери. Да не говорим, че когато Жоро беше в последната група на градина съм установявала несъответствие с менюто и това, което в действителност са яли децата. Тогава Жоро все пак беше на 7 години и знаеше разликата между картофена манджа и мусака!!! Къде ли са отишли каймата, яйцата, киселото мляко???

# 71
  • Мнения: 2 673
  Мамиииии, защо се карате. Наистина, най-радикално е да се направи проверка от контролния орган на "ясли и градини", в присъствието на диетолог и "господарите"..Каква по-тежка артилерия от това. Да не говорим, че е достатъчно само да се засниме  как си тръгват от болниците санитарките, от градините-лелите и готвачките - с пълни с "нещо" торби. И почти винаги са добре угоени.
Извинявам се на онези, които правят изключение!

# 72
  • Мнения: 505

 Да не говорим, че когато Жоро беше в последната група на градина съм установявала несъответствие с менюто и това, което в действителност са яли децата. Тогава Жоро все пак беше на 7 години и знаеше разликата между картофена манджа и мусака!!! Къде ли са отишли каймата, яйцата, киселото мляко???
[/quote]

Добре де, защо след като виждате подобни неща си мълчите или пък се сащате за това години по-късно. При нас когато се прави родителска среща, поне половината от родителите не присъстват, от останалите присъстващи само аз и още една майка се осмеляваме да повдигаме т.нар. неудобни въпроси. Само, че наистина една птичка пролет не прави, в началото си мислех, че рано или късно и другите родители ще започнат да ни подкрепят, вместо това често на вратата ме чака някоя баба или майка, за да ми донесе за поредния проблем. Защото проблеми и неуредици, лъжи и неприятности има навсякъде, но като ги отминаваме мълчаливо с надеждата, че следващия път няма да е така, просто ги затвърждаваме.    

# 73
  • София
  • Мнения: 38 683
И няколко майки от Младост 3, които сега си пуснаха децата на ясла ми казаха, че след като си ги вземат са гладни като вълци! Аз ги убеждавах, че просто децата са много ящни, но явно не е точно така.  #2gunfire

# 74
  • София
  • Мнения: 2 356
И няколко майки от Младост 3, които сега си пуснаха децата на ясла ми казаха, че след като си ги вземат са гладни като вълци! Аз ги убеждавах, че просто децата са много ящни, но явно не е точно така.  #2gunfire

И на мен са ми казвали същото майки от ясли в района. Аз мислех, че това е, защото една лелка на 30 деца няма време да тича подир всяко и да го моли с лъжичката. Колкото хапне, хапне, другото го прибират и не го връщат на родителите. Обясняват им, че всичко си е изяло.  ooooh!

Конкретно за авторката не мисля, че тя сама е можела да направи нещо в работата си. Не знам каква длъжност е била, но най много да каже - "аз не искам порция", и те да се изсмеят. Да им каже " не правете така".... да викне полиция, да се обади в медиите...няма да има никакъв резултат, една птичка пролет не прави. Кой ще й повярва, ако всички са в организация и отрекат. При проверка всичко може да се нагласи  Sad Единствено, ако всички родители на тази ясла скочат и си вземат децата, ама къде ще ги заведат  ooooh! Казвам ви от личен опит - ако всички крадат или мързелуват, един човек не може да се пребори, особено ако началниците ги защитават или са в кюпа. Можеш да се бориш ден за ден, да предотвратиш една дребна кражба, утре още една, ама всички не може да спре.  Sad
Само родителите са тези, които могат да променят нещата, все пак ние им изкарваме заплатите, нали?

Общи условия

Активация на акаунт