За нравите на детската площадка

  • 1 625
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • usa
  • Мнения: 2 113
за храните съм съгласна с мнозинството - държа преди да дадат на детето ми нещо, първо да поискат моето съгласие, както и аз като се загледа дете в това, което моите гризат, преди да черпя искам съгласието на възрастните, които са с него. за играчките обаче се очудвам на това, което разказваш Thinking. по площадките, които съм кръстовала, част от които флоридски, когато детето донесе играчки, например, в пясъчника и ги изсипе насред него, ползват се комунално. често са надписани, за да могат да си ги разпознаят и приберат като си тръгват, но определено щом е донесена на площадката някоя играчка и в момента никой не си играе с нея, всяко друго дете може да я ползва. ако детето ми е взело нещо и си играе с него и никой не предявява собственически претенции, не се хабя дори да му търся собственика. ако обаче някой се появи и си го поиска, удовлетворяваме веднага искането. имало е изключения, но общо взето моят опит е такъв.

# 16
  • Мнения: 2 567
Давала съм и са ни давали бисквити и солетки след мое респ. разрешение на другата майка. За играчките- зависи. Ако на пясъчника седят захвърлени кофички и лопатки с неясно притежание не виждам смисъл половин час да издирват на кой са, за да питам.  Simple Smile Нямам нищо против други деца да си играят с нейните играчки. В случаите, когато детето си стои до играчката винаги искам разрешение Peace

# 17
  • Мнения: 7 803
ни искам да се дава никаква храна на децата ми  Naughty при4ини имам много, но zа игра4ките не бих имала против  Hug

# 18
  • Мнения: X
За храната - НЕ разрешавам да се дава храна на детето ми от други хора (непознати). не че тук някой се е засилил да го черпи де. Това не е прието. Съответно ако нося храна на детската площадка, което рядко се случва, гледам да го храня някъде настрани, за да не дразним останалиде деца. Аз и в БГ не позволявам по площадките да дават храна на детето ми - това е принципен въпрос. Отказвам любезно, но категорично!
За играчките - обикновено родителите нямат скрупули чужди деца да играят с играчките на техните отрочета. Рядко някой да дръпне играчка , обикновенно е някоя арабска майка. Аз насърчавам Бобо да пита за играчките, но не му забранявам да играе с чужди играчки. Той пък също си дава играчките, не е стиснат.

# 19
  • Мнения: 6 390
И при нас не се практикува раздаването и въемането на храна от чужди, винаги се пита майката, или там който придружава детето дали може да му се даде

За играчките, на пясъчника никой не питай, ако се въргалят разни свободни играчки в момента  Wink за по големите играчки или тези извън пясъка, отново след разрешение от родителя или детето се ползват без пролем

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Въпрос на усещане е, не на възпитание, смятам аз. Peace
Според мен си е и възпитание и от малко трябва да му покажа, че ако то сподели играчката си с друго дете и другото дете ще му даде играчка или ще станат приятелчета. Освен това споделянето или шерването (както му викаме в къщи  Laughing ) прави децата по-малко привързани към предметите, което за мен е плюс.
Така че и да се разстрои, това е част от възпитателния процес. Синът ми се разстроива, като го карам да учи, щерката се сърди, като и забранявам да рови в кофата за боклук, но това не е причина да променя поведението си.

# 21
  • Мнения: 2 757
Разпространено е много майки да се престарават при възпитанието на детето си. Учат ги да не пипат чуждите играчки, храна и т.н. от самото раждане. Това е хубаво разбира се. Ама понякога прекаляват. Моят син когато почваше да се осъзнава посегна към играчката на друго бебе. На мен ми беше интересно какво ще направи, дали ще му я дръпне от ръката и онова как ще реагира. Абе беше ми интересно. И го попитах моя дали иска да вземе чуждата играчка. Той нищо не разбираше и просто си я взе и онова си остана да си гледка без играчка. Ама онова беше американче пък аз говорих на български на моя. И мамата американка веднага ме пита: Ти кво му каза на сина си, да вземе играчката на моя ли? И ме погледна с нескрито възмущение. Аз и казах, кво съм му казала, но тя май не повярва. Трябваше да се почувствам като майка простачка, която не възпитава детето си в добри обноски. Ама наистина ми е интересно да видя децата как сами реагират в различни ситуации. И разбира се ще се намеся, като видя, че нещата загрубяват. Ама пък онова изобщо не протестира, че са му взели играчката. Пък ако си я иска да си я вземе обратно в крайна сметка.  Sunglasses

# 22
  • Мнения: 4 390
Въпрос на усещане е, не на възпитание, смятам аз. Peace
Според мен си е и възпитание и от малко трябва да му покажа, че ако то сподели играчката си с друго дете и другото дете ще му даде играчка или ще станат приятелчета. Освен това споделянето или шерването (както му викаме в къщи  Laughing ) прави децата по-малко привързани към предметите, което за мен е плюс.
Така че и да се разстрои, това е част от възпитателния процес. Синът ми се разстроива, като го карам да учи, щерката се сърди, като и забранявам да рови в кофата за боклук, но това не е причина да променя поведението си.

Не, Мери. В конкретния случай не става въпрос за възпитание.
Говоря през цялото време за това, което ми е оставила на съхранение, казала съм го в първия си постинг. Избира си някаква "ценност", която за деня й е любима и я влачи навсякъде с нас. Носим и други играчки, с които тя и другите играят, но тази точно не желае да я споделя с останалите. Не виждам нищо невъзпитано, че не я насилвам да го прави. Гореспоменатото също не означава, че по принцип се старая да не я разстройвам /имам предвид примерите, които си посочила/.

# 23
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз категорично не разрешавам на сина ми да взема от други хора храна/бонбони, бисквити и т.н./ защото от сега трябва да знае, че от чужди нищо не се взема - особено без мама да знае. Това е моето желание, защото не знам на какви хора ще попадне и с какви намерения  Crossing Arms Crossing Arms Стремя се да го подготвям от малък да умее да се пази сам...пък дано успея Praynig

За играчките... newsm78...нямам толкова ясно становище дали трябва или не трябва - това е според децата.

Поздрави,
dezita  bouquet

# 24
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
храна давам редовно на дечица, имало е и случеи, когато майките са ме молили да дам парче от праскова или ябьлка например и на тяхното дете...а3 предлагам 3адьлжително, когато сме в компания...алекс сьщо в3има бисквити от други деца....според мен е още мьничьк да му обясня, че не бива да в3има от други хора....3а играчките сьм на мнение - да се оправя сам Naughty....а3 сьм винаги нащрек де, но до сега не са ставали "бели" Grinning....

# 25
  • Мнения: 27 524
А какво да кажем тук, като детски площадки няма?  Rolling Eyes

Иначе си обменят общо взето, май си зависи къде си. И май още повече - до човек си е. Аз също съм против дъвкането и лапането на дъвкани и лапани от безброй деца играчки. За храната - пак така. Ами шубе ме е някакси - нито знам на какво ниво им е хигиената, нито кога са отворени бисквитите, нито с какви точно ръце е бръкано вътре. Ни най-малко не съм параноичка и не се втелясвам, даже напротив, ама да виждам какво става. А тази обмяна на храна ми идва прекалено директно и непознато и предпочитам да не рискувам. Ако знам, че си Кейси - ще си хрупкаме заедно, ама като не знам.... Simple Smile

# 26
  • Мнения: 486
При нас играчките се разменят на общо основание. Имаше един единствен случай, когато някакъв китайски дядо ревностно отпъждаше желаещите да направят по едно кръгче с тротинетката на внучето му, но то беше по-скоро изключение отколкото правило. Съгласна съм с блажка и м_е_р_и, че децата трябва да се възпитават да споделят/шерват Simple Smile (и ние така му викаме) играчките си с другите. Правилото (поне при нас) е че всяка изнесена на площадката играчка е  fair play. Ако на някой му е много скъпа и мила някоя играчка... ами да си я държи в къщи.
Чета, че много майки носят храна на площадките. Интересно ми е колко време вървите/пътувате до площадката и колко време горе-долу прекарвате там newsm78. Аз нещо не го разбирам това с яденето докато детето играе, но и ние обикновено сме играли по площадките не повече от 2-3 часа.

# 27
  • Мнения: 470
Играчките в пясъчника щом попаднат,те стават играчки за всички и Ерик много добре го знае и не се сърди,колата с която понякога ходи до парка сам преценява на кой да я даде да я кара,храна не вземаме,защото излизаме да се разтовари и като се върнем от парка да вечеря или обядва с апетит.Никога не съм му забранявала да си вземе нещо ако го почерпят,жал ми е да го оставя да гледа.
На пясъчника няма по-малко бактерии,така че една бисквитка няма да му навреди,все пак зависи от ситуацията.

# 28
  • Мнения: 768
Играчките си обменяме непрекъснато, децата предпочитат да играят с нови играчки. За храна не съм имала проблем каката е скарана с яденето и в къщи не иска да яде а камо ли навън да вземе нещо за ядене. На малката веднъж и предложиха крайче от франзела защото проявяваше интерес, но първо ме питаха дали разрешавам да и дадат. Тук рядко обменят храна и слава богу Grinning Grinning. Аз храна не нося на детската площадка-тя е на минута път от блока и не виждам смисъл децата да ядадт навън. В много редки случаи съм вземала бисквити Grinning

# 29
  • Мнения: 2 567
За даването на храна се сетих за една случка от лятото в България. С Диана сме в един детски център за 1ви юни, бъкано с деца, баби и подобни. Тя в един момент се заглежда в една баба, която щедро храни внучето си с торта, при което бабата веднага решава да даде на Диана, откъсва парче с лъжицата и го подняся към устата й  Shocked Аз направо подскочих от ужас, как й дойде на ума да дава с една и съща лъжица и то не какво да е, а торта с мазен и обилен крем посред лято на чуждо дете, без да ме е попитала. Изобщо не й ли хрумва, че някои деца имат алергия например, да оставим хигиената  Close

Общи условия

Активация на акаунт