Моля за правна помощ, също има ли мами работещи в медии

  • 1 509
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Biby, много благодаря за уточнението.
В уверението пише че е редовен студент, който е прекъснал от началото на зимна изпитна сесия 2005/2006 за период от една година по семейни причини.И, че трябва да завърши юни 2007 Crossing Arms

И още един въпрос, 14 дневния срок за обжалване откога започва да тече от датата на издаването на заповедта или от датата на връчването?


Ами затова са го викнали.  Confused Въпреки, че с прекъсването си той не е загубил статута си на студент  Thinking
Кога ще се запише? За да се отложи трябва да се запише сега, за тази учебна година /т.е. от септември 2006/.
А е прекъснал по свое желание, нали? Не е поради невзети изпити или нарушения някакви?

14 срок тече от дата на връчването.

# 16
  • Мнения: 6 155
Това, че е прекъснал няма абсолютно никакво значение.

Има значение, ако прекъсването се дължи на причини посочени в чл. 74, ал.2 ЗВО. Тогава губи статута си на студент и могат да го викнат в казармата.  Confused

# 17
  • Мнения: 732
Ами не губи статута си на студент. Има студентски права.
Преди 2 години също прекъсва за 1 година, но тогава не го викаха в казармата и му уважиха уверението.
Сега прекъсването е по същите причини като преди, но го викат в казарма.

И обяснението на началника на военното окръжие е, че го викат понеже наближавал 27 г., а не защото е прекъснал и не му зачитат уверението #Cussing out

Чл. 74, ал. 2 от ЗВО е ако е отстранен. Той не е отстранен. Просто е прекъснал. Прекъсването е по собствено желание поради семейни причини.
А може да продължи от зимна изпитна сесия 2006/2007. Прекъсването е за 1 година.

Просто незнам вече какво да правя newsm45 smile3511

# 18
  • Мнения: 213
Ами не губи статута си на студент. Има студентски права.
Преди 2 години също прекъсва за 1 година, но тогава не го викаха в казармата и му уважиха уверението.
Сега прекъсването е по същите причини като преди, но го викат в казарма.

И обяснението на началника на военното окръжие е, че го викат понеже наближавал 27 г., а не защото е прекъснал и не му зачитат уверението #Cussing out

Чл. 74, ал. 2 от ЗВО е ако е отстранен. Той не е отстранен. Просто е прекъснал. Прекъсването е по собствено желание поради семейни причини.
А може да продължи от зимна изпитна сесия 2006/2007. Прекъсването е за 1 година.

Просто незнам вече какво да правя newsm45 smile3511
Мисля, че за военните важеше само едно прекъсване. Ако втори път прекъснеш те викат - преди две године един приятел беше в подобна ситуация и се отказа да прекъсва заради военните.

# 19
  • Мнения: 732
Има ли го някъде написано, че не може втори път да се прекъсва. Изчетох целия закон, никъде не видях такова нещо #Cussing out #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 2 901
Мисля, че за военните важеше само едно прекъсване. Ако втори път прекъснеш те викат - преди две године един приятел беше в подобна ситуация и се отказа да прекъсва заради военните.

Според мен, за Военните, той си прекъсва, за да си удължи следването и да е още студент на преклонните 27 години!

# 21
  • Мнения: 732
След като законът дава право да се отлага до 27 годишна възраст не виждам къде е проблемът.

И в случая отлагането не е за удължаване на следването.
Повечето студенти протакат магистратурите си докато навършат 27 години.
В случая той не е завършил още бакалавър. Не става въпрос за протакане.

Става въпрос за нарушаване на закона, според мен, от страна на военните. Но явно с тях на глава не се излиза. Твърдо съм решена обаче да си търсим правата #Cussing out Писна ми от своеволия и безнаказаност #Cussing out #2gunfire

В крайна сметка щом законът ти дава определено право, кой може да ти го отнеме? #Cussing out

И още един въпрос - Въпреки, че е подадена жалба до контролна наборна комисия, можем ли да подадем още една жалба до Окръжен съд Пазарджик?

Съжалявам за многото въпроси

# 22
  • Мнения: 732
Началникът на Военно окръжие гр. Пазарджик е отказал да приеме жалбата #Cussing out #2gunfire
След скандал я е приел, но е отказал да издаде входящ номер под предлог, че имал много работа. Щял да издаде номер в понеделник newsm61 smile3515 smile3511

Вече наистина незнам какво да правя. Чувствам се безсилна smile3518

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 13:37 от vickey

# 23
  • Мнения: 732
Може ли някой да ми каже дали мога да изпратя жалбата с препоръчано писмо с обратна разписка.

Така поне обратната разписка доказателство ли ще е, че сме подали жалбата в срок и изобщо, че сме я подали?

# 24
  • София
  • Мнения: 9 861
Вики,аз не зная доколко ще ти помогна,но моят съпруг е военен и го помолих да прочете написаното от теб.Това,което ми каза е от неговата практика,но не би могъл да ти цитира закони.Значи,според него военните имат право да го "приберат" в казармата при положение,че е прекъснал и не е навършил 27г.Дори ми разказа,че един от неговите войници е приет студент тази година,но на второ класиране.След първото класиране,на което не е бил приет,веднага е получил повиквателна.Отишъл в казармата и от там го "освободили до завършване на образованието",което е доста тъпо според мен,защото означава,че като завърши следването и ако още не е на 27 ще трябва да си "доотслужи" в казармата.Това обаче всъщност няма да дстане,защото тогава вече няма да има наборни войници.Общо взето е това,зная,че е наистина глупаво.Дано успеете с жалбите.Успех!

# 25
  • Мнения: 732
Валенцето, благодаря за отговора  bouquet

Това, че вземат в казармата студенти е незаконно. 
Въпреки това го правят, защото, според мен, механизмът за обжалване не работи. Т.е. обжалването е просто формалност, колкото да кажат - ето имаш право - обжалвай. Да ама не #Cussing out
Изчетох хиляди мнения относно подадени жалби по случаи, като нашия, но никъде не видях някой да е спечелил обжалването.

 Sick Много съм ядосана, защото знам, че съм права #Cussing out

# 26
  • София
  • Мнения: 9 861
Аз съм малко пристрастна що се отнаса до военните Wink,но това
Валенцето, благодаря за отговора  bouquet

Това, че вземат в казармата студенти е незаконно. 
Въпреки това го правят
не е съвсем вярно.По техните закони си е съвсем законно.Друг е въпроса колко са добри законите,за кои хора се изпълняват и за кои -не Confused.По лични мои наблюдения болно момче могат да вкарат в казармата,здраво-да уволнят по болест,и пак да го направят законно...за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт