Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 36

  • 24 299
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Само като чета и ми призлява. Изпитвам ужас от всякакви твари.
И докато чакам да ми се сбъднат неприятните животинки и някой архитект да ми произведе проект на къща (направихме срещи и чакаме оферти) реших да пооправя едно ваканционно апартаментче.
Качвам част от скицата и това, за което си мисля и питам, как ви се струва идеята на мястото на трапезната маса да сложа шкаф по цялата стена с измъкваща маса?  Пространството, което е отредено за кухня е толкова мижаво, че изобщо не знам къде ще си прибера чашите и чиниите.



# 706
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
И ние сме в гората и в двора са идвали чакали и диви прасета. Сколопендрите са влизали и в спалнята и в хола, но пръскам и значително намаляха. В горската част на двора има голям смок, който младежите кръстиха Спас. Той си хапва мишките, но не идва в частта, в която се движим постоянно. С гущерчетата си съжителстваме постоянно.
Та не се притеснявайте - с всичко се свиква.

# 707
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
И ние сме с искрящо бяло.За една година има има едно ако от птичка,което украси фасадата и трябва да се мие.
Мазилката може да е каквато искате,но моят мъж винаги препоръчва боядисване с качествена силиконова боя за екстериор.Микро фугичките се покриват и става по-малко грапава много по-устойчива на прах и миене.
Всички "самопочистващи " мазилки на родния пазар са рекламен трик.Истинските такива са над 500лв. за кофа.

Можеш ли да препоръчаш качествена силиконова боя?

Ах, лисиците ви са прекрасни!
 
ToniShu, графикът ти по изхранването е мечтата ми. Джералд Даръл - "Моето семейство и други животни".
Виждала ли си скулптурата с него? Не мога да я кача от тел.

Хранилките за птици, които пълниш правени ли са или са купени? Препоръчай ми!
Днес в Лидъл имаше храна за птички и си бях взела две, но ги оставих, защото нямаме къщички. Но си помечтах.
А съседа ни убива птици, защото му кълвели изолацията. С пушка.

# 708
  • София
  • Мнения: 8 566
Пиша ти на лично, че съвсем оспамих темата, не е честно така. Не съм я виждала скултпурата, прати ми я, моля, като можеш.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 22:46 от ToniShu

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
Цитат на: В (като Вятър) link=topic=1270092.msg42263706#msg42263706

Можеш ли да препоръчаш качествена силиконова боя?
[/quote
За съжаление ММ няма никакъв опит с боите на родния пазар.
Мисля,че на  STO няма  да се открият,или поне аз не ги откривам онлайн.Последно в Англия използваха на Caparol и не бяха никак лоши,защото боядиса с тях къщата и на моя приятелка,но дали тук ще са същите,може само да гадае.

# 710
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Нелина, аз явно съм доста отнесена. Sad
Чак сега се запитах, Вие в България ли строите тази искрящо бяла къща?

Като говорим за развъдник под декинга, направих асоциация. Знаете ли недостатък за монтаж на ламперия върху вата на таван. Планираме го за една от стаите.


... съвсем оспамих темата...
Не мисля. Нали строим къщи...и къщички.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
Вятърче,в България строим.Но,дългогодишният опит на ММ е в Англия и още не може да се адаптира към БГ продуктите.Уж, нямаше двоен стандарт Simple Smile .
Някои марки не са разпространени тук,а други са със силно занижено качество.От компонентите за изолация с хубаво качество тук са -ЕПС( по-скъпите марки),вата(каменна и стъклена)шпакловката ,грунд,лепило.
Мрежата,дюбелите,мазилката и боята са зле.
 И точно в БГ под декинга се завъждат буболечки,жаби,гущери,змии.В Англия от изброените съм виждала само гущери,но голите охлюви бяха изключително нехаризматични Simple Smile .Дори бръмбарите им не са като нашите Simple Smile

Забравих за питането ти.
Няма проблем за вата и ламперия,но между тях трябва паробариера(фолио)

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Значи вие сте най-информираните дами на света! Супер сте ми полезни, много, ама наистина много се радвам, че я открих тази тема.
Нелина, моля дай съвет за качествена мазилка за отвън (като марка). Ако трябва ще я търся да я карат от чужбина. И аз искам снежно бяла да е къщата ни.
За декинга: ние имаме в момента на терасата ни и съм супер, супер доволна! За мен това е най-практичното нещо на света! Ние го сложихме на скара върху плочки през 2012 и досега никога не сме го мазали с нищо поддържащо. Лятото с един маркуч, само с вода и четка го минаваме, за да падне прахта. На 2 години мъжът ми маха няколко дъски и изчиства под него. Не съм забелязала да мърмори, значи няма да е нещо особено това упражнение.
Аз държах много и сега на верандата да сложим отново същия, но имаме проблем с нивата и затова ще остане сякаш клинкер. А като знам какво удобство е .......

Скрит текст:
Това е фирмата, която ни го прави: https://relazzo.bg/
Ето и какво сме платили за 24 кв.м. тераса:
Скрит текст:

Наскоро писахме за зелени покриви. Снимах къщата, която правят зад нас и която ще е с такъв:
Скрит текст:
Ето и по проект как трябва да изглежда завършена:
https://archinova.bg/winner/36?fbclid=IwAR0mjhyJnTMYmvSwLayO1pYa … r6h_qoZbcNWLj4ZMc

Сега ви оставям, че трябва да отивам да работя за жалост. Слънчев ден на всички и бъдете здрави!

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
LaDiDa,терасата на партер ли е или по високо?Ако е на партер,ММ ще бъде жестоко смъмрен,че ме подвел за декинга.Изглежда разкошно,а в това мъниче се влюбих.  Heart Eyes
Мазилка фаворит,а и цялостна система за саниране, е STO (немска) във всичките и варианти.

# 714
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Ladida, и декинга, и кученцето са страхотни! Ние още не сме решили беседата с каква настилка да я правим, искаше ми се декинг, но като слушам за фауната под него и само на картинка ще го гледам!

# 715
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За мазилката нищо не мога да кажа, защото не помня, но трябва да е била някаква среден клас. По-точно не е мазилка, а шпакловка., върху стиропора. Фасагенът мисля че беше Леко, бял, силиконов. Чудесно се мие, вече няколко пъти изпробвах това, защото котките се качват по первазите на прозорците, и слизийки, се опират в стената. Примирих се вече, мия от време на време.
Долу нямам цокъл, а върху шпакловката има нанесена 40см във височина течна хидроизолация. Отгоре боя. Не обичам налепени камъни.

Относно гадинките - нямам страх от никакви гадинки, но плъховете ми правеха беля една година. Заради котките не смеех да ги тровя, но всъщност котките трудно биха се оправили с плъхове, особено ако има къде да се крият. Окозо си, че това животно е достатъчно интелигентно и достатъчно умело, за да избяга на котка. Изчетох доста за тях, докато се решихме да заложим таблетки. Едни сини таблетки на Байсеф, "Сторм", които не бива да се пипат с ръка, защото после плъховете не ги пипат. С отложено действие са, тоест първи резултате се очакват след 4-5 дни. Това е така, защото плъх трудно опитва нова храна, и ако някой умре, другите повече не я докосват. Така ги мамим един вид Simple Smile  Проверява се на местата където са оставени таблетките, и се зареждат нови, ако нещо изчезне.

Мишките са глупачета, ядат на поразия. И ние имаме полски мишлета. Дори някоя успява да влезе вкъщи. В началото, преди да залагам примамки, и те се бяха заселили добре в стиропора, копаеха си там тунелчета, и някога не се спеше от този шум. Сега рядко мяркам следи от мишка, освен по двора. Правят повърхностни тунелчета в двора и тревата поизсъхва там.

Хуманните капани с мрежата не стават за мишки, виждала съм с очите си как мишлето става като моливче, влиза наполовина през клетка от мрежата, взима си сиренцето и изчезва. Ако котките са добре хранени, не търсят много много нещо за лов. Мъжките пък изобщо. Ловци са женските, и то всяка си е специалист в своята област. Аз си имам една птичарка, и една мишкарка. Но понякога на мишкарката ѝ е по-лесно да дебне рибите в езерото, и си хапва от тях. Другите ми котки не го правят.
 Ако не искате чужди котки из двора, ви трябва собствена, мъжка. По възможност някаква едра.Кастрирайте я, за ад не обикаля с дни чуждите дворове за мацки. Пазят територията. Това в случай, че си нямате куче, което бяга свободно из двора. Друго решение е някъде да имате купчина с пясък, ще го предпочетат пред всичко друго. Котките са мили същества, които по никакъв начин няма да ви навредят.Нахраните ли някоя обаче, тя пак ще дойде, затова решавате от самото начало  - или храните, или не храните. И не забравяйте навън никаква храна.

Имам и таралеж, даже няколко, нощем си похапват от котешките гранули.
Имам и змия, но мисля, че е водна. Нямам страх и ужас от това животно, дори ако можех да опитомя някой тлъст смок, бих го ползвала за пазач, вместо СОТ Joy

За мен най-ужасното са паяците, и не защото имам страх от паяци. Вечно плетат мрежи по ъглите и стрехите, и е ужасно грозно!

Кошмарът ми са комарите, и когато сядаме навън, поне 10мин предварително запалвам на стратегически места от димящите спирали, които ги разгонват. Стратегически ще рече, ориентирани според вятъра в посоката където ще се седи. След известно време въздухът се насища и комарите спират да идват. Но през деня си хапят навсякъде, и никакви айкъни и подобни не ми помагат.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
LaDiDa,терасата на партер ли е или по високо?Ако е на партер,ММ ще бъде жестоко смъмрен,че ме подвел за декинга.
Сакън, недей го мъмри човека! На последен етаж е, не е на партер.
Скрит текст:

На нас тези помещения са ни най-важни, защото стоим основно там. На терасата сме изкарали със сигурност повече часове, отколкото в хола ни. Дори и сега зимата, имаме над масата печка, а за гостите и нас си имаме одеалца. Затова сега и за къщата, верандата я мислим най-много.

Сега по обед, ходихме да гледаме за линейни сифони. Леле, какви красоти има сега по магазините. Едни огромни пана, красиви, направо ми останаха очите.... почвам да мисля вече за настилките аз.

# 717
  • София
  • Мнения: 8 566
Аз да покажа тук гениалните решения на Столична община... надявам се, че частни лица инвеститори няма да са засегнати, но все пак, да се знае: https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/02/04/4171356_gildiiata_na_ … uK_rP3yWpvSs_i00U

# 718
  • Мнения: 1 476
Аз да покажа тук гениалните решения на Столична община... надявам се, че частни лица инвеститори няма да са засегнати, но все пак, да се знае: https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/02/04/4171356_gildiiata_na_ … uK_rP3yWpvSs_i00U
Президентът е наложил вето и е върнал за ново разглеждане измененията на ЗУТ. Явно гласът на браншовите организации се е чул. Да видим какво ще се случи сега...

# 719
  • София
  • Мнения: 8 566
То, по нашето законодателство той налага вето, ама прегласуват в НС и ветото е само статистика за историята. Дано не стане така този път; на мен ми се струва безумно по отношение на градоустройство. И пак си мисля, че вероятно няма да касае нас с "кокошкарските" ни проекти. Ама пък знам ли кога покрай сухото ще изгори по някой параграф и суровото... Sad

Общи условия

Активация на акаунт