Мами в Италия - част 22

  • 13 587
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 804
Милена , Честито гражданство и от мен !
Кала , утре ще имам мъж ! Hug

# 211
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Я кажете с какво да чистя мухъл от душ кабината,там от където Фло е минал със силикона за да уплътни и да не изтича вода,всичко е черно.С какво ли не го търках тези дни,няма,не ще да излиза! Close

вклЮ4вам се за секунда Confused
Гледам 4е са ти казали за белината, ама тя е за стени. За силикона в банята... за съжаление, от собствен опит, няма друга оправия, освен да махнеШ силикона и да го сложиШ отново и да не използваШ върху него никакви анти калкаре и подобни, заЩото от тях силиконът по4ернява. Само някакво сграссанте се използва...така ми каза водопровод4ика.

(ако оба4е откриеШ друг на4ин, сподели, както виждаШ ни е обЩ проблема)

на вси4ки други моми4ета поздрави и най_добри пожелания за къЩи, поданство, рожденни дни и каквото оЩе.   bouquet

# 212
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Дани благодарско и на теб.  Hug

Гери може и по_рано да ти дойде. НиЩо не се знае.Зависи дали документите са наред. Peace

# 213
  • Мнения: 3 425
И аз мухъла съм чувала белина,но досег асамо малко на една стена съм чистила и то преди ремонта!Доколкото на мен ми каза трябва проветрение на помещенията,за да не се задържа влага!

Лени,относно летището ви в прекрасното Форли можеш да го сравняваш с Граф Игнатиево(Пловдив),но не със Софията моля моля...абе кога ще кацаме на новото летище?!

Айде да се стягам аз   bouquet

# 214
  • Мнения: 3 388
Какво да се чудим щом едно писмо пристига за толкова време на темповете за читадинанцата ......
Миленка, сигурно във ваканца са били хората, ти да не им се сърдиш сега, а?  Wink

# 215
  • Мнения: 3 388
По въпроса за летищата- сега като се връщахме с АлИталия, на чекин-гишето 2-ма префърцунени италианци точно коментираха колко видиш ли фа скифо аеропортото на софия!! Айде сега! Напрви ми впечатление, че имаше адски мнгоо италианци по бизнес и все говореха за коструциони

# 216
  • Мнения: 2 427
Добър ден деца,абе много сте активни днес!!!Бравусс,живна пак нашата бърлога!
н,да ви се оплачаие с Фло сме супер скарани и ми е страшно гадно но няма как-тормоз до дупка и толкова.Зяла седмица работи като люд,като се върне в нас ,няма търпение да си пусне телевизора и да се втренчи в него.Аз му говоря,той ни предава,ни приема.Събота и неделя бачка от сутринта довечерта по ремонта на новата къща и пак като се върне пуска калчото и се вцепенява на дивана.То не че му е за първи път,имахме един дълъг период така,ама се беше съвзел от комата,сега пак започват да се повтарят нещата.Вярно че и там трябва да се работи ,за да се нанесем колкото се може по-бързо и да не плащаме наем,ама аз имам нужда от помощ в нас,а мен сякаш никой не ме бройка за нищо!
Миленче,за Куинитата-те имат спирачки на предната гума,възможно е да и е била блокирана,де да знам..
Не знам,ама за мен е срамота да родиш италянски гражданин и да чакаш 4 години да ти дадат читадинанца!!!Просто са мега вергониози!
Много ви моля,кажете за документите за читадинанцата,че аз уж миналата година ги подготвих,даже ходих в куестура ди Торино да ги оставям,ама не успях да си дочакам реда,щото трябваше да бягам на работа и от тогава ги занемарих нещата,на всичкото отгоре пръснах и документите и вече не съм в течение на това което беше необходимо.
Оффф да ви разправям каква глупост,преди да стана резидент идвали да ме търсят от полицията,за проверка.Мен ме нямало и питали съседите дали къщата ми била чиста и подредена,дали съм готвила на съпруга си!!!Представяте ли си.Ако бяк някоя мърла, нямаше да ми дадат резиденца в тази община?!?
За силикона както казваш ти,Пиколина,май най добре е да го махна и да сложа нов.Страшно е грозно!
В новата къща съм решила в банята да не слагам никаква душ кабина ,а само стъкло.със стъклена врата.Няма да има и пиатто доча,ще има канал с лек наклон ,както има в БГ бани.
В събота страшно се вбесих,бях направо полудяла от яд,защото свекър ми отишъл моля ви се и ми отрязал едно дърво пред новата къща което беше просто страхотно!!!И което много си обичах-една ниска плачеща върба,страшно красива!Резнал я,не ни трябвала,да се почистело пред къщата...
Лени не знам как е при другите водолеи(приливи и отливи) ама аз имам такива невероятни периоди на спадове и подеми.Има периоди в които в буквалния смисъл се желирам на дивана и колкото и да искам да се надигна и да свърша нещо,просто нямам физическа сила да го направя.Точно като някакъв дроб.
Докато има дни в които увършавам всичко наоколо за един ден и свършвам работа ,която другите биха вършили поне седмица.

# 217
  • Мнения: 6 167
хихи Wink
летището е супер и е по-хубаво и уредено от летище София.
има си 2 терминала, вътре удобно и чисто, дизайна кефи, съвременен.
за разлика от летище софия има доста места за чакане. тоест, седалки ( на посрещащи в София нали знаем какво е)). сравнението е просто не сравнимо. останах приятно изненадана. предполагах, че е нещо като селскостопанско летище ( в интерес на истината), но  Naughty по-малко чекин бюра, разбира се, това е нормално.

доста по-малки летища са красиви. летището в Бремен например е най-красивото, което съм виждала в живота си. ( имам снимки някаъде). Не винаги глемината на града означава, че летището е по-хубаво.
 
на новото летище май вече теябваше да кацаме, ама далаверите са такива, че
хич не знам. летище софия до момента е излязло повече пари от летище Прага ( в Капитал имаше доста статии по въпроса). Даже разбрах, че новата голяма писта е отворена, но май не е.
Дано да е скоро! Сегашното ни летище не може да поема повече пътници, чакащи, и тн.Лудницата е пълна.

еййй, гледах по новините за Ливорно, отводняваха стадиона! много ви наваля))


# 218
  • Мнения: 3 388
и аз съм так ана приливи и отливи, не знам дали е от зодията или от нещо друго
в определени дни се побърквам от чистене, готвене и какво ли не, да се чуди човек как съм успяла да свърша всичко това
в други моменти- нямма сили и желание дори да стана да си взема минералната вода ....

# 219
  • Мнения: 3 388
Влади, моя мъж е на момнети така, само че с компа. Вече много рядко му се случва, че аз побеснявам. Вчера пак, та като креснах аз ела да видиш, сложи ми иконата на стената и пробива дупки, после го експедирах в гаража да носи куфарите и да подрежда разни там боклуци ... те, ако ги оставиш тея мъже, корени ще пуснат пред компа или тв-то. Добре, че моя калчо не гледа поне, само големите мачове . и все изморени иначе, ела да го чуеш и моя ...

# 220
  • Мнения: 6 167
и аз съм так ана приливи и отливи, не знам дали е от зодията или от нещо друго
в определени дни се побърквам от чистене, готвене и какво ли не, да се чуди човек как съм успяла да свърша всичко това
в други моменти- нямма сили и желание дори да стана да си взема минералната вода ....

аз съм в етапа на втория ти пример.
просто... неам нерви Mr. Green
затова станах, седнах на компютъра , отвреме навреме ставам за кафе или нещо малко да посвърша , сега приготвям обяда и така.
а ме чака сериозна работа.
но просто....

# 221
  • Мнения: 6 167
По въпроса за летищата- сега като се връщахме с АлИталия, на чекин-гишето 2-ма префърцунени италианци точно коментираха колко видиш ли фа скифо аеропортото на софия!! Айде сега! Напрви ми впечатление, че имаше адски мнгоо италианци по бизнес и все говореха за коструциони

никъде не съм казвала, че летището ни е скифо
казах, че тукашното ми харесва повече, макар и летище за чартъри и лоу кост.
причините ги посочих.
аз мечтая за момента, когато летище софия ще стане като летище будапеща, прага или милано.  и това ще стане. но да си призная, като прочетох колко пари е глътнало ( не то, а далаверите около строежа  му и какво ли не) се ядосах много. не че на някой му пука за моя яд, но не мога да си обясня къде са отишли повече пари от тези, които е струвало летище Прага. 
а в Прага всички сме били.

# 222
  • Мнения: 5 476
 Thinking Момичета,тези дето сте покрай мен...Миленка,Феиам,Соня..дайте някакъв акъл- някое хубаво ресторантче за годишнината от сватбата...Мадрид ,по обясними причини го отложихме за понтето декември...Решихме да празнуваме семейно с детето...само дето не ми хрумва нещо интересно- като ресторант... newsm78

Много ще съм ви благодарна за идейки  Hug  bouquet

 newsm78 Между другото къде изчезна Лейди,още ли е в Бг? Rolling Eyes
Новата ни миланска футура мама също не се появявала? Rolling Eyes
И групата на мамите от Триест не се е вяскала скоро- Зайченце,Пикола,Мира? Rolling Eyes

Влади, за читадинанцата - ето ти сайта на префетурата на Торино

http://www.comune.torino.it/prefto/uffici/cittadinanza.htm,
сваляш си оттам бланката- от Бг ти трябва само акт за раждане и свидетелство за съдимост- преведени с апостил!  Peace
Питай във вашата Префеттура какво искат,тук в Милано- само апостил.Но в Бергамо и Бреша искали и заверка на ит.посолство в Бг.Така,че за да си сигурна питай по телефона предварително.
И това е...оттам търпение да чакаш 3 години.  Peace

# 223
  • Мнения: 3 425
Не се дрънкайте сега за летищата...фа скифо то се вижда,но по план трябваше да е по-ралично,но материалите не са стигнали въобще до обекта....сещайте се....аз имах предвид,че София все пак е столица и трафика е по-различен от този във Форли!!!

Оффффффффф и аз съм в летален период,а трябва да се стягам  Whistling  

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 14:24 от Kaлa(Bella13)

# 224
  • Мнения: 3 388
абе Лени не ти, казвах че двамата италианци коментираха така з алетището в София, то нон чентри ниенте  Grinning

Гери, на мен любим ми е Аниме е Коцце в Милано по корсо Семпионе, предлагат невероятна наполетанска кухня! Страхотни са  Peace Peace Peace Но ако искаш нещо по-изискано като за годишнина, виж в зона Гарата, ние там сме ходили в един бразилски и един мексикански- общо взето в скъпите ресторанти ядеш суопер малко и плащаш супер много. А в този наполетанския не е скъпо, но не е и много евтино / за 2/ма с рибни деликатеси и алкохол идва към 120 еуро/ -винаги е опълно и винаги еднакв вкусно   chef Heart Eyes  аз пък винаги съм готова да го посетя отново  Mr. Green  Сега в петък сме на сватба тук, така че няма да стане, но в началото на другия месец сме решили пак да ходим

Общи условия

Активация на акаунт