Алергия - От какво може да е?

  • 739
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте. Имам обрив по корема и ме сърби цялото тяло. Биха ми инжекции урбазон, пих и алергозан, но продължава. Има ли някакъв начин да се разбере от какво е без да ходя за тест при алерголог? Имам съмнения, че е от прах за пране, но пък личната казва, че е от храна. Не ям нищо ново, сменила съм праха, но сърбежа си продължава по корема и ръцете. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 12 752
Личната видяла ли го е? Да не е шарка някаква?

# 2
  • Мнения: 70
Личната видяла ли го е? Да не е шарка някаква?

Да, видя. Първо каза, че е от шампоан или душ гел, а след това от храна. Не прилича на шарка Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 38 476
Омекотител ползваш ли?
Колан с метална тока?

# 4
  • Мнения: 193
Като цяло алергията може да е от много неща - от праха за пране, омекотител, козметичен продукт като крем за тяло, душ гел, шампоан, от метални елементи, храни.  Това, че до преди ден не си алергичен към някоя храна, не значи, че не можеш да направиш алергия към нея. Особено, ако има голямо пренасищане на организма към нея.

Най-добрият вариант е да се отиде на алерголог и той да Ви пусне кръвни изследвания за алергии. И там  ще се види какъв е проблема. Другите варианти са просто третиране на симптома, без да се търси причината за появата.

# 5
  • Мнения: 25 597
И от дреха може да е.

# 6
  • Мнения: 70
Омекотител ползваш ли?
Колан с метална тока?

Не, нито едно Simple Smile

# 7
  • Мнения: 70

И аз го мислих, но вече обличам 5та блуза и без промяна Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 4 548
Тестове за алергия не се правят в периода на проявата ѝ и при единични случаи.

# 9
  • Мнения: 70
Тестове за алергия не се правят в периода на проявата ѝ и при единични случаи.

Ами то не минава, няма и да мине. Кога се прави теста и защо не може сега?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 548
Тестове за алергия не се правят в периода на проявата ѝ и при единични случаи.


Ами то не минава, няма и да мине. Кога се прави теста и защо не може сега?
Защото приемате противоалергични лекарства. Може би има тестове, които не се влияят от това, не знам. Винаги когато съм имала алергични прояви, ми изписват антихистамин и при повторна проява при сходни обстоятелства (за полени иде реч) ми правят тест извън сезона на полените, които са заподозрени. Това да разберете кое точно ви алергизира общо взето няма отношение към лечението, а само към това да знаете какво да избягвате.

# 11
  • Мнения: 193
И все пак е най-добре да се консултирате със специалист. Защото от случай до случай има огромни разлики.

Примерно аз имам достатъчно алергии, но никога не съм пила антихистамини. Но и са ми правили тест за алергия след единичен случай и веднага след като ми се прояви. И теста си излезе точен. Защото и след година пуснах и резултатите бяха същите.

В крайна сметка тук можем само да гадаем причината.

# 12
  • Мнения: 63
Алергиите обикновено са кръстосани, т.е. когато има алергия към едно нещо, има алергия и към друго. Затова се изследват групи храни, групи химикали и пр. Затова често не може да се установи точно от какво е. За изследване в действителност трябва да се преустанови приема на лекарства. Проблемът е, че каквато и да е алергията, лекарствата са относително идентични. Затова преценете си дали да се впускате в безумното изследване на алергии, на което лично съм посвещавала месеци.

Общи условия

Активация на акаунт