Кафяв ориз - какъв?

  • 7 400
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 910
ок
благодаря  bouquet

# 16
  • Мнения: 143
Здравейте!
В тази връзка ми се случи така, че като си взех един стек кафяв ориз от Метро и след известно време, не много, в него започнаха да се развъждат едни червейчета и мухички и изхврълих целия стек.Така че сега ще се взема от тези другите, за които споменавате, но днес гледах в Метро един италиански, но много скъп 1кг. за 5,80лв.някъде и не взех, ще видя другите видове.Вие имали ли сте проблем с такива червейчета, има ли начин да не се появят и въобще защо са се появили? Thinking

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравейте!
В тази връзка ми се случи така, че като си взех един стек кафяв ориз от Метро и след известно време, не много, в него започнаха да се развъждат едни червейчета и мухички и изхврълих целия стек.Така че сега ще се взема от тези другите, за които споменавате, но днес гледах в Метро един италиански, но много скъп 1кг. за 5,80лв.някъде и не взех, ще видя другите видове.Вие имали ли сте проблем с такива червейчета, има ли начин да не се появят и въобще защо са се появили? Thinking

Винаги и във всички зърнени храни се появяват червейчета щом застоят..........просто купувай малко количество и го изяждайте на време........Агриното е към 2,50 лв......но не килограма.......мисля, че половинка

# 18
  • Мнения: 6 904
Аз като бях на диета си бях взела някакъв кафяв ориз от Пикадили. За жалост не мога да го намеря в момента, за да ви кажа как се казваше, но беше някакъв специален, в картонена кутия, а вътре във вакумирана опаковка. Заради диетата обаче трябваше да го ям без подправки и беше ужасене, имаше вкус на чай.

# 19
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Вчера купих и аз кафяв ориз Крина и понеже никога не съм готвила такъв, ме интересува освен предварителното киснене има ли други особености в приготвянето му? Може и рецептичка да метнете, мерси!

Общи условия

Активация на акаунт