ритане на бебчо в корема

  • 21 815
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 826
Напълно е нормално да не рита постоянно.
Ако искаш да го усетиш можеш да пийнеш нещо газирано и след това легни по гръб.След няколко минути човечето ще започне да се "обажда".Аз понякога така правех,когато той си кротуваше,а на мен ми се искаше да рита.
Ако все пак имаш някакви притеснения обърни се към лекаря си.
Леко бременеене  bouquet.

# 16
  • Мнения: 83
Здравей!Когато бях в 6 мес. не ме риташе толкова често.Най-чести бяха движенията на бебчо, когато си лягах вечер или когато ми се доспиваше,също така когато се събуждах.През деня рядко ме риташе.В 7-мия месец се усеща по-често.Но ако си много притеснена посети гинеколога си.Успех и  леко бременеене. preggo newsm10

# 17
  • Мнения: 517
аз съм бременна в 35-та г.с. и моята бебка почти не ме рита ..усещам я как се опъва..усещам главичка..или краченце..Simple Smile) не мисля, че трябва да се притесняваш

# 18
  • Мнения: 639
Повод за притеснение може да имаш,ако в продължение на 48 часа не усетиш движение на плода.
При положение,че го усещаш всекидневно няма нужда да се тревожиш.
Peace и аз така мисля

# 19
  • Мнения: 796
През бременността и аз веднъж се шашнах, че не усещам бебето да рита и само мисълта как ще му се стори на мъжа ми да хукна посред нощ към Шейново за преглед в дежурния кабинет ме пря да не тръгна Laughing На другата сутрин вече усетих силно ритане, но за всеки случай ходих на ехограф. За "събуждане" на бебето помага и фреш от портокал, грейпфрут, опитай, при мен действаше, макар да не знам как точно действа фрешът.

# 20
  • Мнения: 65
благодяря ви за разбирането Peace ходих все пак на ехограф и видях че бебо е добре, то се движи ама аз явно не долавям всички движения, защото все още е мъничко. Joyа пък нали и спи от  време на време Wink
само че имам друг проблем плацентата ми е ниско / уж се беше вдигнала/  newsm78и това ме притесни.....знаете ли нещо повече по въпроса, трябва ли да лежа много ? Мога ли да се разхождам? Д-ра не ми забрани да се движа ама като си спомням че лежах в болницата за задържане и незнам какво да правя....

# 21
  • Мнения: 509
Не се притеснявай изобщо. По принцип бебчето спи 16-20 часа в денонощието и е напълно нормално да не го усещаш непрекъснато. То обикновено се проявява, когато майката се отпусне вечер. Е, има и по-буйни бебета, като моето - по 16-20 часа рита, не ме оставя да спя. Ако ехографът показва, че всичко му е наред, още повече няма от какво да се боиш.

# 22
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Не се притеснявай нормално си е.Важното е че го усещаш всеки ден.Когато бях  в твоите седмици аз почти не усещах бебка.Тя никога не е била от активните може би защото през цялото време е седалищно.Когато започнах да я усещам ,че рита порасна и и отесня и сега само я усещам как се протяга.От време на време виждам как една малка главица се понамества и еди крачета да се опъват.
Сигурна съм,че бебчето ти е добре и няма за какво да се притесняваш.Леко бременност и дано всичко е ок

# 23
  • Мнения: 69
Яж шоколад - много раздвижва бебето или  пий кола , поне при мен действа така.

# 24
  • Мнения: 795
В 9-ти месец съм, след 6-тия не спира да ме рита, дори вече се чудя кога спи. newsm78 Мисля, че е нормално, някои почти не ги усещали - просто по-мързеливи бебенца. Но прочетох, че това не е показател за х-ра на бебето след като се роди.

# 25
  • Мнения: 2 673
    През денонощието по това време бебо спи около 20 часа, а будува 4 часа, така че не го тормози с кафе и пр. Следи за движенията му всеки ден. Риткането зависи от това какъв е темперамента му. Може да е по-кротичко..

# 26
  • Мнения: 11
Здравейте!
Бих искала да попитам дали е нормално в 19 г.с. все още да не усещам бебето. Консултирах се с двама лекари и двамата са на мнение че би трябвало вече да го усещам. На мен ми е и първа бременности и не съм и сигурна какво точно трябва да очаквам. Понякога чувствам неразположение ниско долу в корема подобно на това преди менструация, но незнам това бебето ли е или не?
Благодаря ви!

# 27
  • Мнения: 942
Здравейте!
Бих искала да попитам дали е нормално в 19 г.с. все още да не усещам бебето. Консултирах се с двама лекари и двамата са на мнение че би трябвало вече да го усещам. На мен ми е и първа бременности и не съм и сигурна какво точно трябва да очаквам. Понякога чувствам неразположение ниско долу в корема подобно на това преди менструация, но незнам това бебето ли е или не?
Благодаря ви!
Напълно нормално е още да не чувстваш бебока.При всички е различно.Аз почуствах моята бебка през 20г.с.при мен чувството беше все едно някои ме гъделичка отвътре.Не се притеснявай и ти ще усетиш скоро как малкото мъниче в теб се бунтува Simple Smile

# 28
  • Мнения: 118
Да ви питам и аз нещо: Как се определя броя на движенията на бебчето? Колкото пъти съм го усетила да мърда ли? Щото то се размърдва около 4-5 пъти на ден, но като почне да мърда прави по повече от 10 движения. Та сега не знам дали да се притеснявам или да се радвам  Confused

# 29
Не се притеснявай:)
Аз съм вече в 8 месец и това малкото не ми дава мира, но често се е случвало да не мърда цял ден... особено ме стряска понякога, когато си легна, защото тогава по-принцип е най - палаво и като не усещам никакви движения подивявам... лекаря ми е вдигнал ръце от мен... горкия, в психиатрия ще влезе заради мен, но по-добре да отидеш да ти е спокойно, отколкото да си казваш няма нищо....  Hug

Общи условия

Активация на акаунт