Зимна гобленарска тема - 145

  • 46 580
  • 758
  •   1
Отговори
# 330
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 205
искам някога да мога и аз да кажа "нямам какво да шия" Simple Smile няма да е този живот. а и следващите два-три съм подсигурила май. Simple Smile
преждите са отделно.

# 331
  • sf
  • Мнения: 10 206
Не ме разбра. Аз имам, ама искам от тази серия, за това казвам, че нямам. 🤣
Мисля да пробвам декупаж. Временно.

# 332
  • Мнения: 376
donsita, честито! Дано новите ти пристигнат по-скоро.

Аз имам малко лаишки въпрос: колосват ли се гоблените след изпиране и как?

# 333
  • София
  • Мнения: 630
За много години момичета! Здраве за всички нас и за близките ни.
Прекрасни неща сте показали - няма да изреждам поименно, но ми напълнихте душата с красота.
В четвъртък така и не успях да си пусна отговора и сега като отворих си ми стои неизпратен. Затова си оставих и етапа, завършен през 2020.

# 334
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 205
мече, май не си показвала какво твориш. не мога да го позная, мишле ли е?

# 335
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 707
Не съм Мечето, Добри, но знам че шие едно голямо Мече.

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 414
За много години, момичета! Здрави да сме и повече време за хобитата си да имаме. Аз започнах това: От една година съм на тема птички и цветя и май така ще продължа и тази. Не че е лошо, но ми се щеше и да завърша нещо, започнато преди години. Каквото - такова. Та, за 1-2 дена съм до тук:

# 337
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 915
Здравейте! Честита Нова Година! Бъдете живи и здрави и творете красота!

Бродирала съм преди много време, поне 13 години Simple Smile За да съм в тон с темата ще сложа две от зимните ми неща


Бродирани са при първата ми бременност, оттогава е и тази калъфка

След това забравих това хоби и освен една Пчеличка Мая и приятели, нищо повече не съм правила. Тези дни се сетих отново и изрових калафката и я дадох на голямата ми дъщеря, която много се зарадва, но имам още една, на която не й стана приятно. И пристъпвам към въпроса си - можете ли да ми помогнете да намеря мотив с овца, това е зодията й Simple Smile Буквите ще ги намеря лесно, предполагам, но се опитах с овцата и явно не търся както трябва, защото не откривам.

# 338
  • Мнения: 1 692
Здравейте момичета. За много години.
Пак напускахте  красоти. Страхотни сте.
Аз боцкам по малко, но май повечето на мързел го карам.
Скрит текст:
Сутрин лягам още веднъж след събуждането от косматата топка. Два дни с щерката търсим някой заблуден като нас по баирите. И двата дена откарахме по 3 часа и навъртяхме по около 7 км. в гората.
Имам малко напредък, но ще го оставя за четвъртък. То това ще е май.
Miriel, погледни тук. В  Pinterest  има доста.

Името на голямата ти дъщеря е като на моята. Simple Smile

# 339
  • Хасково
  • Мнения: 999
Здравейте! Имате ли схемичка за ето този книгоразделител?

# 340
  • Мнения: X
Здравейте! Имате ли схемичка за ето този книгоразделител?


Бих казала, че е доата ясна снимката и щр може и така да се ушие. Само цветовете ще трябва да си избереш Simple Smile

# 341
  • Мнения: 11 876
Погледнах набързо в нета, схемата се продава. Спокойно може да се шие от снимката, толкова ясно се вижда

# 342
  • Мнения: 376
Здравейте отново. Ето го моят букет завършен, макар и доста след планирания четвъртък. Не бях шила с гобленов бод досега. Нормално ли е изкривяването да е толкова голямо? Това оправя ли се при рамкиране?

# 343
  • Мнения: 11 876
Нормално е, от наклона на бода се получава стягането. Оправя се и с гладене, но и да с рамкирането също.
А ми стана интересно какво сте шила преди това? Защото аз от гобленов минах на кръстче и ще ми е чудно ако някой е шил кръстче и после е решил да шие гобленов Simple Smile

# 344
  • Мнения: 376
Нормално е, от наклона на бода се получава стягането. Оправя се и с гладене, но и да с рамкирането също.
А ми стана интересно какво сте шила преди това? Защото аз от гобленов минах на кръстче и ще ми е чудно ако някой е шил кръстче и после е решил да шие гобленов Simple Smile
Ами да, с кръстчета започнах, харесвам си ги и предимно такива бродерии избирам. Ама този ми е подарък и реших да се пробвам на гобленовия бод. В момента нямам много за показване, шия предимно дребосъци за картички и подаръци. Само този ми е на разположение за снимка:

Общи условия

Активация на акаунт