Вагинален преглед при бременност

  • 22 511
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Преглеждаха ме 2 пъти, за първи път беше в 4 месец, взима се вагинален секрет и се изследва. Вторият път беше през 9 месец, отново взеха вагинален секрет за изследване, трябва да си напълно чиста, за да не се появят после някакви проблеми при бебчо, най-често от гъбичките ги удрят в очетата.

# 16
  • Мнения: 419
Мен ме преглеждаха до 5-я месец и вагинално и на коремен ехограф,мисля 4е е нормално.

# 17
  • Мнения: 3 376
В 18 г.с. е препоръчително да се направи такъв преглед,за да се провери шийката на матката.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 043
2 пъти - в 6 и 12 г.с. После започнаха с коремен. А, и още веднъж вагинално, но без ехограф - защото бях паднала и докторът искаше да провери дали не съм прокървила.

# 19
  • Мнения: 6 164
До 3-ти месец май ме гледаха така newsm78 - така се вижда най-добре плода, който все още е малък. Безопасно е, не боли, да не кажа, че е готино даже, хахахаха smile3503

# 20
  • Мнения: 458
Не знам колко е препоръчително ,но при бременност като моята бе необходимост.Значи да уточня че имах в края на 6 месец болезнени контракции и от един такъв преглед/става въпрос за магарето/ се установи че съм с отворен канал и 50 %скъсена шийка ,което при един преглед с коремен ехо граф сигурно едва ли ще се установи .Та мисълта ми е че от края на 6 до края на 8 месец са ме гледали точно 5 пъти по този начин и опасност за бебето не е имало.Всичко е строго индивидуално а мисля че прегледа от доло при една бременна жена и при една не бременна е различен/в смисъл като проникване и натиск/.

# 21
  • Мнения: 2 116
Не мисля!  Naughty

# 22
  • Мнения: 2 000
И двата пъти не са ми правили вагинални прегледи. Само на ехограф.

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не са ме гледали така Naughty

# 24
# 25
  • Мнения: 5 026
 Не са ми правили вагинална ехография. По принцип се прави в самото начало (мисля 1-2 месец), за констатиране на бременност. Иначе вагинален преглед се прави при първа консултация с цел микробиологично изследване и цитонамазка, както и в 9 месец. Или при съществуващ проблем.

# 26
  • Мнения: 7 640
До 24г. с. ме преглеждаха с вагинален ехограф за да имат по-добра видимост на бебето, не е опасно. Освен това ще те преглеждат и нормално за да видят да ли и е затворена добре шийката на матката или не. .....

къде ти водиха такава ЖК?

# 27
  • Мнения: 1 183
За прегледа на магарето,мен винаги до сега ме преглеждат така и няма никакъв проблем.

# 28
  • Мнения: 8 505
...по колко пъти ви гледаха вагинално през бременността и дали е опасно...

Нито веднъж.Дали е опасно-не зная.

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Освен ехограф, мен също ме преглеждаха почти всеки месец на магарето. Следяха ми бременността в Торакс.

Общи условия

Активация на акаунт