За фамилия на бебето

  • 3 740
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 089
че може - може, но пък в нашия случай някоя служителка в общината е преправила името на дъщеря ни (е, иде реч за презимето и случаят е малко по-различно от това, за което питаш), та по тоя повод вече 10 месеца водим дело срещу общината. оказва се, че никой не е застрахован срещу своеволно преправяне или дописване на нещо на ръка от някой служител и единственият начин да се оправи мазалото е чрез съд. е, ние понеже си напатихме, съм малко черна станция по въпроса  Close

# 16
  • Мнения: 193
Абе това с името на дядото, дето става фамилия - винаги ми е било много странно и не ми е ясно защо пък даа е така?!
Детето трябва да носи имената на баща си, какво общо има дядото?
В тази връзка - да, може Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 101
Може . Всички  в къщи сме с една фамилия  Laughing

Също  Peace

# 18
  • Мнения: 603
Може . Всички  в къщи сме с една фамилия  Laughing
и ние

# 19
  • Мнения: 42
може, в къщи сме с една фамилия  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 183
странно... за пръв път чувам за това....дори не знаех, че фамилията е на дядото....а не на татко  Thinking

И аз  Shocked
 #Crazy

# 21
  • Мнения: 2 257
Някой има ли яснота по въпроса дали мога да запиша детето си с името, което сме избрали за собствено, презимето - името на баща й с окончание -ова и накрая за фамилия не името на дядото, а нашата фамилия?
Пример: Габриела Христова Ангелова да не е ангелова , а да стане Габриела Христова Христова

Аз нещо не зацепвам Shocked   Нали като се омъжиш, вземаш фамилията на мъжа си (примерно) и децата ти носят неговото лично и съответно фамилното му име (на таткото на детето) - т.е. "вашата фамилия" - както я наричаш? Какъв е този дядо?
Пример: Жениш се за Иван Петров Драганов. Ставаш Пенка Нам'сикоя Драганова. Детето ти става Марийка Иванова Драганова. Нали така или аз нещо не съм в час изобщо?
Или ти искаш детето да стане Марийка Иванова Петрова според горния пример, така ли? Ама тогава това не е вашето фамилно име, а презимето на бащата... Нещо не ми е ясно какво значи име на дядото....

# 22
  • Мнения: 619
Някой има ли яснота по въпроса дали мога да запиша детето си с името, което сме избрали за собствено, презимето - името на баща й с окончание -ова и накрая за фамилия не името на дядото, а нашата фамилия?
Пример: Габриела Христова Ангелова да не е ангелова , а да стане Габриела Христова Христова



Можеш да запишеш детето си както искаш,ако искаш и с фамилята на комшията,
това си е лично ваша работа. Wink

# 23
  • Мнения: 4 406
това не е вашето фамилно име, а презимето на бащата... Нещо не ми е ясно какво значи име на дядото....
презимето на таткото идва от името на дядото по бащина линия- това значи" името на дядото"
аз бях с такава комбинация от имена рледи да се омъжа и сменя фамилията. въпрос на предпочитание на родителите

# 24
  • Мнения: 891
Може разбира се ! Ние вкъщи всички сме с една фамилия ! Grinning

# 25
  • Мнения: 9 990
Аз за първи път чувам за фамилия на новородено да се слага името на дядото.Аз, а и всички около мен са били с имена на семейството, в което са се родили, ако е разделено семейството-детето е записано на бащата/припознато и т.н./Но на дядо, че и традиция да е-за първи път чувам Rolling Eyes
Пък и малко се обърках...
Например-ако дядото се казва Димитър-фамилия Димитров/ова да се сложи, при положение, че фамилията на младото семейство е Петрови-така ли?

# 26
  • Мнения: 5 250
Естествено, че с вашата фамилия  Simple Smile Винаги ми е била странна тази традиция - за фамилно име да се дава името на дядото.  Joy

И на мен ми е странна тази традиция, но в рода на мъжа ми се "практикува"  Twisted Evil Фамилията му е името на дядо му. Но аз сложих край на тази гупост и сега сина ми носи фамилията на баща си  Peace

# 27
  • Мнения: 13 512
От баща ми съм чувала,че навремвто тази глупост са я измислили комунистите, за да се  затрие принадлежността към дадена фамилия- да се губят следите. Но не знаех,че още се практикува . В нашето семейство всички сме с една и съща фамилия. Всъщност- не познавам някой,който да не носи на баща си фамилията.

# 28
  • Мнения: 3 334
и ние сме с една фамилия Peace

# 29
  • Мнения: 1 202
И ние сме всички с една фамилия .  Peace

Общи условия

Активация на акаунт