Да го кръстим на дядото?

  • 2 790
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 079
На мен ми харесва и традицията да се кръщава на родители, и конкретното име, което посочваш.
 Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 869
Мерси за предложенията...НЕ бях се сетила до сега за "АНТОАН".Много ми харесва,но ще помисля и за "АНДРЕЙ".

# 47
  • Мнения: 742
Според мен Андрей е хубаво българско име, има си имен ден и става за фамилно име /живот и здраве Laughing/, а така и свекър ти ще бъде щастлив!

Ако го гръстите Антоан - ще трябва да празнува на Антонов ден, което всъщност значи, че  на никой не сте го кръстили...

Аз гласувам за Андрей или евентуално за Андриан Hug

# 48
  • Мнения: 9 990
Ей това ми беше и на мен мисълта-Антон и Андрей нямат нищо общо като имена, а ще се води, че е на дядото-Андрей. Rolling EyesТова е като да е на бабата-Мария, но детето да носи името-Маргарита.Първата буква няма общо  в случая.Това за различни имена, с различко звучене и значение, празнуват имен ден на съвсем различни празници.Малко по-различно е например-бабата е Цвета, внучката е Цветелина-все е на Цветница...извинете за отклонението... Peace
И не на последно място-името ще формира един ден бащино име на неговите деца.Тогава едно Антоанов/а или Андреанов/а звучи малко по-завъртяно от Андреев/а.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 10:13 от пенелопа

# 49
  • Варна
  • Мнения: 567
Още един глас за Андрей!  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 202
На мен пък  не ми харесва Андрей предпочитам Антон .

# 51
  • Мнения: 603
И на мен Андрей ми харесва, както и Адриан, Антон.
Ено е сигурно, както и да го кръстите, ще ти стане любимото мъжко име Laughing

# 52
  • Мнения: 329
Щом си решила да го кръстиш на дядото нека да си бъде Андрей или в дугия случаи не го кръщаваи на никого ,а изберете двамата със съпругати име което на вас ви харесва .Как може да се съобрязяваш с мнението на "родата", а да не уважаваш своето собствено?Ти го носиш девет месеца ти му избери име , а не някои друг.

# 53
  • Мнения: 65
Проблема е следния.Нашия юнак ще се роди след месец ,а все още си няма име.Искаме с мъжа ми да го кръстим на неговия баща,но неговото име е "АНДРЕЙ",а на ме н нещо не ми харесва.Дайте някаква идеа,моля ви newsm78 newsm78 newsm78
Андрей newsm10 много е хубаво името,ще ми се и нашият дядо да се казваше така no

# 54
  • Мнения: 1 264
Ако не ти харесва може да изберете име, което ви харесва и на двамата без да е на никой от родата.  Peace  Wink
Най-много някой да се разсърди... но ще им мине. Важното е на вас и на двамата да ви харесва името, защото това си е вашето детенце!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 836
Андрей е много хубаво име newsm10.

# 56
  • София
  • Мнения: 39 787
Името хич не е лошо, не е и толкова често срещано.
Моята свекърва искаше Дияна да е кръстена на прадядото.

Общи условия

Активация на акаунт