(Био)зеленчукова градина – нашето райско кътче (тема 43)

  • 30 313
  • 820
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 19 272
Не, специална почва за разсади от Бриколаж е.

# 811
  • Мнения: 327
Семе за картофи в Русе - на пазара, т.е. срещу пазара -- като се завие от бул. Цар Освободител по ул. Шипка (към жп прелеза) след рибните магазинчета има 3 агро-аптеки. На всичките имаше в събота семе за картофи, сорт "Сорая" със сигурност видях (сяхме го мин година, но трудно ги съхраняваме), ние купихме други сега - мъжа ми ги избра, не обърнах внимание какви. Цената е около 3-4 лв/кг, има различни разфасовки - 3/5/10кг.  Тук се виждат 2 от магазините -

# 812
  • Русе
  • Мнения: 2 598
Страхотно сте! Благодаря много!

# 813
  • Мнения: 387
Прекрасно е да има кого да питаш Simple Smile Нагласих си една малка поръчка на Амитика- Нимазил, Рапакс, Лимоцид и един тор Диамант..стойността не  е кой знае колко голяма, но се чудя дали има смисъл. Не се старая на 100% за био земеделие, но ми се иска. Основната ми борба е с Тутката, четох за тея препарати, че са много подходящи. Ще ми се да попитам, но пък ако няма смисъл...Поредна година само с първа китка доматки да си остана, знам ли..
 Втория ми въпрос е конкретно към живущите в Русе, от къде да си взема семе картофи? Познавам добре града и мисля, че ще се справя с намирането на дестинацията. Не ми е проблем да си поръчам и от някъде, въпреки, че на 15 кг доставката няма да е малка Simple Smile

И аз поръчах от тях Фитосев, Валтан, Ним азал, Лимоцид, Макс органик и Амино Т на стойност общо 60 лв. Мисля само с тях да карам тази година, направила съм си схемата и чакам да му дойде времето. Ако не друго, поне няма да съм с неприятното усещане, че пръскам с химия.

# 814
  • Мнения: 327
.... Ще ми се да попитам, но пък ако няма смисъл...Поредна година само с първа китка доматки да си остана, знам ли..
cvete7575 , на едно от магазинчетата, което съм ти показала на картата по-горе ("Флориан" ) продават препаратите на Амитица . Не съм ги ползвала, но можеш поне да си спестиш една доставка и за тях и да ги купиш от там

# 815
  • Мнения: 1 600
Някой пробвал ли е това?

# 816
  • Русе
  • Мнения: 2 598
Аз...нищо подобно не стана.  Дребни и малко картофи, а се старах, поливат, допълвах с пръст ...

# 817
  • Мнения: 5 234
Аз не разбирам много от картофи, но знам, че листата изсъхват преди да се появят картофи за вадене. Снимката нещо не е вярна Grinning
Иначе, в чувал с пръст, но най-обикновен (не специално купен) ще пробвам тази година да засадя див домат, краставица или нещо подобно.

# 818
  • Мнения: 1 076
Миналата година сложих за първи път картофи - в големи кофи и в лехата, за сравнение. Навън бяха много повече и по-хубави. Тази година само навън.

# 819
  • Мнения: 46 437
Моля, пуснете нова тема.

# 820

Общи условия

Активация на акаунт