Любители на Котки - Тема 152

  • 24 340
  • 757
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 3 481
Грижа се и за мъжко- Блеки и за женско- Маци котета, двете са на около 3 години и половина. Кастрирани са- момчето на 1 година и половина (не е маркирал никога), момичето- на малко повече (оставих я да роди веднъж)
Много са различни двамата, но ги обичам еднакво силно.
Това, което установихме вкъщи е, че живот без котка е голяяяма скука.
А по време на пандемия, оцеляването без котка е изключено. 🤣
Блеки внесе много радост, много любов, много забава и смях в живота ни (И така вече 3- 4 години). Маци си я гледам в работата (за да имам пълно коткопокритие 😂).
Е, има и грижи, правят и бели, но си заслужава! 😻

Последна редакция: вт, 01 дек 2020, 21:31 от AnyHr

# 376
  • Мнения: 4 312
Ще получиш идентични мнения Simple Smile Моите лични котки са били все мъжки.Аз,такива си ги взимам-заради големината и кастрацията.Не че не бих гледла и други,но просто имам избор и го ползвам.При мъжките кастрацията е за 50 сек.Не мисля,че бих била спокойна при кастраията на женско коте.Ама аз и точно,заради кастрацията,лятото щях да осиновявам два мъжкаря-на по 5-6 год.Чип имат,но при мен е задължително-няма как да летят иначе.Каишки с телефон също имат за всеки случай.Тук изобщо не знам защо трябва да се обсъжда-всеки стопанин си решава сам.На брат ми котарака няма и няамт желание да му слагат,за да не се дръпне нещо.Зак има звънче,име и телефон,а от вчера и полускъпоценно камъче му закачин.Като коледна елха е Simple Smile
За характер ана малко коте..хм-единствения вариант е да стискаш палци и да разчиташ на късмета си.Као с децата е Simple Smile Квото ти се даде,такова си гледаш Heart

# 377
  • Мнения: 154
Ние сме с женско, ужаса от кастрацията е голям, но честно казано аз съм истеричка и при мъжки пак бих истерясала...
Характера се вижда след пубертета като цяло, поне при моите наблюдения.
Котака на най-добрата ми приятелка беше истински звяр като малък, беше я страх да спи в една стая с него, сега.. Ела да го видиш, всичко което иска да някой да го мачка и да го гали.

Наистина е с като с децата, каквото ти се падне.
Можеш да намалиш риска като осиновиш пораснало коте, но пак никога не си сигурна дали няма да стане сърдито при смяна на средата.

Кара след кастрацията

# 378
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Имам 4 котки, всички са кротки. Нямам издрани и нахапани ръце, но и постоянно казвам - котките са независими и много самостоятелни. Те трябва да искат да са погалени, не ние да ги надилстваме. Като им осигурим лично пространство и дадем уважение, се отблагодаряват.
Черко беше като галопиращ кон посреднощ като беше малък, пак тогава събори около 10 пъти елхата. Вече кастриран е спокоен мъж .  Миналата година никой не обърна внимание на коледната украса.
Кастрацията на Точка беше с 2см разрез, възстанови се за няма у денонощие.

# 379
  • Мнения: 1 622
Първите ни две котки ги отгледахме от 2- месечни бебета. Не бяха особено гальовни - когато те пожелаеха, тогава ни даваха да ги галим и гушкаме, за колкото време те разрешаваха, после бягаха. Деряха яко.
Сегашната ни котка, Ая я взехме от улицата, на около 2-3  години беше. Тя е най- милото и любвеобилно същество, което съм имала. Постоянно се гушка в нас, спи при нас, мърка, ближе ни ръцете, позволява на дъщеря ми да прави с нея, каквото иска. Постоянно ходи след нас и ни говори.
След опита с предишните ни 2 котки, не съм вярвала, че има такива гальовни и търпеливи животинки.
Та наистина всичко зависи от характера на самата котка.

# 380
  • Мнения: 4 452
Моето коте е сладур, но на моменти яко побеснява. Почва да тича и скача навсякъде и да ни атакува със зъби и нокти. Карам му се, ама като му светнат така очите, не разбира от дума. Понякога нищо не можеш да свършиш в негово присъствие, понеже нон стоп скача по теб и си забива ноктите. Но остане ли сам е толкова кротък. Като прекали много го оставяме в коридора, там си сяда кротко и си чака. Чак жал ми става, че съм го оставила извън стаята за кратко. В повечето моменти е душичка - гледа да се гушне в някой и да почне да мърка или просто да ходи по теб докато правиш нещо и да гледа. Все пак е на малко повече от 3 месеца. Не мисля, че има какво повече да искам от него. Мъжки е и също очаквам да е по-активен и нападателен.

# 381
  • Мнения: 121

Това са нашите пациентчета, вече заглади или косъма, хранят се добре, обезпаразитихме ги и вече много играят
Сега сме пред дилема какво да ги правим. Аз не съм имала дом.любимец. Мъжа ми е гледал много котки и сега не иска защото го е страх, че ще унищожат мебелите и ще правят бели
Малкия ни син, който е почти на 3 год много ги тормози и ме е страх, че може да ги смачка, мъжкото коте е много стресирано от него
Дъщеря ни, която е почти на 8 не ги иска, защото се страхува, че ще умрат. Тази година 3 малки котета умряха, не можахме да ги спасим

Последна редакция: ср, 02 дек 2020, 00:25 от sunshain#

# 382
  • Мнения: 1 622
Прекрасни са😘. Ако имаме възможност си ги гледайте.

# 383
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 437
Моята Чума е истинска чума. Всяка вечер чака кучетата да се приберат от разходка и започва да ги бие. Те горкичките бягат при мен да се скрият, ама злото не се отказва и накрая и трите сме навряни в ъгълчето на дивана, оглеждаме се навсякъде и се чудим откъде ще ни атакува. И така всяка божа вечер. Същата процедура ни чака и сутрин. Чумата изглежда изключително доволна от постигнатите резултати всеки път.
Очевидно затишието след кастрацията е било преди буря. Въпреки, че все още има такива моменти... (черното петно е тя)

# 384
  • Мнения: 1 622
Барби, недей сега така да я набеждаваш Чуми. Виж как нежно се е гушнала до теб🥰

# 385
  • Мнения: 121
Допълних си поста, че нещо много ме изхвърля и нне мога да го напиша

Много са ни милички, привързахме се, но сме в голяма дилема

Мъжа ми предложи да задържим едното, а другото да подаримн, но ако ще е едно, не е ли по-добре направо двете да оставим? По-трудно ли е с 2 котета, освен, че разходите са по-големи?

# 386
  • София
  • Мнения: 11 709
А това е Гадюхина, това и е ново име дадено от Марчев, защото тича като побесняла, хапе и дере
........моли се да я пусна навън, на покрива

забеляза, че леко е отворен прозореца и вече е нащрек

и побягна навън преди да я докопам и върна обратно, ясно е, че това действие става за секунди и аз не успях да я докопам, избяга на покрива

гледа ме отгоре и ми се надсмива, Гадюхина е тя

играе  в снега, весели си се и не и пука, че я викам

наблюдаваше птиците и беше разсеяна и аз накрая я докопах и прибрах

# 387
  • Мнения: 1 622
По добре е с две котета. Ще си правят компания, ще си играят заедно, няма да се чувстват самотни. Разходите наистина са повече, но не чак толкова.

# 388
  • Мнения: 105
Разходите са големи за тоалетни но не и за храна кило пил. шийки 1.40 много месо и булюн....тел. рагу 3.50. ...редувам ги и не ги изяжда...храня с това и блоковите .. гранули висок клас скъпи но насищат.евтин вариант за тоалетна са дървени пелети (тези за отопление един чувал 6 лв.) Майк е с такива гранули....
Е вярно чистя след всяко ходене ама е лесно..
Решетъчна лопата,пресяваш всичко в чов.тоалетна то става на трици...
Не се замисляй остави ги и двете..

# 389
  • Мнения: 35
Здравейте! Дали има място за още две пухкави съкровища тук? Чета темата откакто през април тази година пред блока ни някакви хора оставиха едно коте на около месец, което повече ми приличаше на мишле, отколкото на котка. То за мен беше първият домашен любимец, който някога съм имала, и тук намерих много полезна информация и съвети Simple Smile
Кръстихме го Коко - от кокос, защото е доста бял, но му викаме още и Белин, Белчо и други подобни. Това са снимки как беше преди и какъв е сега:



През юли пък насред улицата до блока намерихме ето този дребосък, който кихаше непрекъснато и имаше прилично количество бълхи:

За щастие не го е блъснала кола на улицата, вече отдавна е здрав, отървахме го от бълхите и доста порасна. Него кръстихме Чоко - от шоколад, пак заради цвета му, познат е още и като Черньо или Чернин. Трудно ми е да ги снимам заедно, защото има голям контраст между двамата Grinning Но ето опит:
Скрит текст:
Бих могла да пиша до безкрай за тях, но засега - толкова, че стана много дълго съобщение.
И да, наистина е по-добре да са две или повече котки, ако има възможност и ако се разбират добре. Бих казала, че даже е по-лесно да се гледат така, защото винаги има с кого да си играят и да изразходват енергия, което е особено важно докато са малки. Иначе може да правят повече бели или да са по-агресивни, но май това зависи и от характера им.
Желая на всички котета и стопани да са здрави и да имат много пухени и мъркащи моменти!

Общи условия

Активация на акаунт