Бебешката количка - цяла наука за второ висше №46

  • 60 474
  • 794
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 68
Здравейте, следя темата с интерес, тъй като ми предстои закупуване на количка за новородено. Имам още време да проучвам, но засега, преглеждайки предишните теми и допълнителна информация и ревюта в интернет, съм се спряла на следните модели:
Cybex Balios S lux
Mutsy Nio
Easywalker Harvey 2
Maxi Cosi Adorra

Само да отбележа, че нито един от моделите не съм виждала на живо, а съдя по параметрите им и каквото съм прочела допълнително за тях. От изброените колички най-много клоня към Easywalker и Mutsy, дори към Mutsy повече, тъй като Easywalker ми изглежда доста паянтов (той е и най-лекият, ако не се лъжа).
Трябва да си призная, че си имам и фаворит извън тези модели, а именно Uppabady Vista, но значително ми надхвърля бюджета, а и честно казано не виждам как ще се оправдае тази покупка, не очаквам да ползваме количката чаак толкова много и интензивно, че да си заслужават близо 2400лв за нея.

Мисля, че съм се ориентирала към сравнително леки, практични, маневрени и сигурни модели. Стълби и асансьор не са фактор при мен, с малка кола съм, но пък с Ок багажник. Важно е за мен дръжката да се коригира, тъй като съм висока 1.60.
Ориентирала съм се и към отделно столче за кола, може би на Cybex.

Ще съм ви много благодарна ако споделите и личното си мнение и опит, ако имате такъв.
За Easywalker например ми най-интересно, тъй като не забелязах много да е коментиран в темите.
Благодаря!

# 271
  • Мнения: 75
Здравейте !

Някой може ли даде мнение за количка Kinderkraft 3in1 2020 prime ?
 

# 272
  • Мнения: 2 891
Добра оферта на Moon Resea в BabyMarkt, но само за черния цвят. Ако линкът пак не се отваря като хората, вижте офертите на деня на заглавната страница. 299Е е за 2в1.

Sacidd, аз ползвах Mutsy Nio близо 2 години. Сега я ползва сестра ми. Писала съм обширно мнение за нея. Можеш да го потърсиш с търсачката. Мога да кажа само суперлативи, с изключение на две неща - тапицерията Pine Green на седалката избеля. Не е на петна, но стана по-скоро каки зелено. Разликата се вижда само, когато сложиш чувала. Не стои лошо Smile . Друг вид дамаска може и да няма този проблем. Все пак беше първа генерация, когато я купувах. Другото нещо е дъждобранът на седалката. Толкова е fitted, че ме докарваше до лудост, когато го ползвах. От напъване го скъсах леко накрая и вече се слага по-лесно. Да го сложиш на седалката, когато е в легнало положение е абсолютно невъзможно. Ерго, вземи си евтин универсален, а не фирмения за сто хиляди пари. Всичко останало е супер. Стегнато и маневрено шаси. Кара се с един пръст дори когато кошът за багаж е пълен до горе, а бебето е вече 12 кила. няма луфтове и клатене, дори след 2 г. употреба. 1,60 съм и аз. Идеално ми беше за употреба. Събрана е много и влиза в малки пространства и асансьори.
Преди да я купя, също гледах и Adorra. Тя има много по-голям кош за багаж и доста по-адекватен сенник. Обаче, как да кажа, фасонът е много по-обикновен (за моят вкус, нали). Муцито си ми е слабост. За мен Ниото е най-оптималният им модел към днешна дата.
Ако имаш възможност, виж и Nuna Mixx. Може да ти допадне, щом гледаш този ценови клас.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 13:12 от jj okocha

# 273
  • Мнения: 68
Скрит текст:
Добра оферта на Moon Resea в BabyMarkt, но само за черния цвят. Ако линкът пак не се отваря като хората, вижде офертите на деня на заглавната страница. 299Е е за 2в1.

Sacidd, аз ползвах Mutsy Nio близо 2 години. Сега я ползва сестра ми. Писала съм обширно мнение за нея. Можеш да го потърсиш с търсачката. Мога да кажа само суперлативи, с изключение на две неща - тапицерията Pine Green на седалката избеля. Не е на петна, но стана по-скоро каки зелено. Разликата се вижда само, когато сложиш чувала. Не стои лошо Smile . Друг вид дамаска може и да няма този проблем. Все пак беше първа генерация, когато я купувах. Другото нещо е дъждобранът на седалката. Толкова е fitted, че ме докарваше до лудост, когато го ползвах. От напъване го скъсах леко накрая и вече се слага по-лесно. Да го сложиш на седалката, когато е в легнало положение е абсолютно невъзможно. Ерго, вземи си евтин универсален, а не фирмения за сто хиляди пари. Всичко останало в супер. Стегнато и маневрено шаси. Кара се с един пръст дори когато кошът за багаж е пълен до горе, а бебето е вече 12 кила. няма луфтове и клатене, дори след 2 г. употреба. 1,60 съм и аз. Идеално ми беше за употреба. Събрана е много и влиза в малки пространства и асансьори.
Преди да я купя, също гледах и Adorra. Тя има много по-голям кош за багаж и доста по-адекватен сенник. Обаче, как да кажа, фасонът е много по-обикновен (за моят вкус, нали). Муцито си ми е слабост. За мен Ниото е най-оптималният им модел към днешна дата.
Ако имаш възможност, виж и Nuna Mixx. Може да ти допадне, щом гледаш този ценови клас.

Благодаря ти много за мнението, jj okocha! Аз, ако не се лъжа, точно твои коментари за Муцито бях чела и така се ориентирах към модела. Радвам се, че ти е свършил чудна работа Simple Smile
Визуално и на мен Нио-то ми е най-красиво и ми харесва багажника му, на по-скъпите модели на Муци багажникът не ми се струва да е много практичен и оптимален.
Бях я забравила Nuna Mixx, тя ми излиза малко от бюджета честно казано, но също ми е много красива. Мисля, че като показатели и размери е подобна на Нио-то.
Аз, както казах и в предния пост, имам още време (живот и здраве чакаме юнско бебе) и не смея да се впускам да купувам каквото и да е, но искам, ако всичко е наред и започнем да обикаляме по магазини за колички, да си имам вече изградено мнение какво търся и да съм подготвена, уж...
А дали имаш идея в кой магазин в София може да си види Nuna?
Благодаря!

# 274
  • Мнения: 2 891
Нуна има в Дундьо. Сега, Нуните по принцип рядко имат намаление в БГ, за разлика от Муцитата. За тях редовно има по -20%. Аз Нуната бих я взела без кош за новородено. Тя си има една текстилна джаджа на седалката, която я оформя "ала кош". Коланите са задължителни, нали.

Edit - ето оферта за Mutsy Nio

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 18:30 от jj okocha

# 275
  • Варна
  • Мнения: 746
Здравейте 😊 Търся доволни/недоволни от kikka boo ugo  за мнение 😊

# 276
  • Мнения: 79
Здравейте!
Нямам никакъв опит с количките и имам два въпроса.
Харесахме си количка, която е 3 в 1, но столче за кола ще взимаме друго. Обмисляме все пак да я вземем, понеже ни хареса най-много от всички, които гледахме. Остава въпросът какво ще го правим това столче от комплекта?!

Другият ми въпрос е дали ще е удобно на детенцето това положение на крачетата на тази количка? Проблемът е, че не се вдига, за разлика от други модели и ми изглежда леко неудобно постоянно да е така.

# 277
  • Мнения: 433
Тази количка със столче за кола ли е в комплект или с кош за кола за новородено (0-6м) ??

# 278
  • Мнения: 8 802
Bally3014
сложете линк, или поне напишете името на количката.

# 279
  • Мнения: 79
Bally3014
сложете линк, или поне напишете името на количката.

Количката е Чиполино Авиа.
https://www.baby.bg/chipolino-detska-kolichka-2-v1-avia-moka-len.html

# 280
  • Мнения: 64
Количката явно я има има и 2в1, поне на линка няма трета част, което за вашия случай е супер. Попринцип този тип чупка на дупето ги водят, че не са проблем за дечицата след 6тия месец, но лично на мен също ми изглеждат неудобни и затова не взехме такъв тип количка.

# 281
  • Мнения: 8 802
Bally3014
сложете линк, или поне напишете името на количката.

Количката е Чиполино Авиа.
https://www.baby.bg/chipolino-detska-kolichka-2-v1-avia-moka-len.html
ю
на мен не ми харесва, че при сгъването трябва да махнеш седящата част и да сгънеш само шасито. Нещо, което много колички имат, за да се сложи в багажника на кола. Това за краченцата, аз лично, предпочитам да има поне две положения.
Например: немска количка Hauck Rapid Caviar Silver (200-300 лв) и допълнително ботуш за краката за зимата, е горе долу за същите пари. Само 9 кг обаче. Сгъва се, има пълно легнало положение, може да я използваш и за новородено. Материалите не могат да се сравняват,  като конструкцията на шасито и замисъл, платовете са с много високо качество и дълго време не се износват.

Друго предложение: италианска Cam Compass (400 лв), тежи 5,2 кг
http://kasida.bg/product/55598/cam-compass-detska-kolichka-col-135.html

италианска -Chicco OHLALA 345 лв, лятна
http://kasida.bg/product/51203/chicco-lyatna-kolichka-ohlala-summer-green.html

RECARO, много добра марка също
http://kasida.bg/product/42300/recaro-detska-kolichka-easylife-lime.html

нямам общо с този сайт, просто хванах първия български сайт, който ми попадна

# 282
  • Мнения: 79
Благодаря Ви!

Чиполино Авиа беше един от вариантите, но май ще отпадне. Количката, която всъщност ни хареса най-много е Lorelli Angel. За нея се чудим, понеже е 3 в 1, а столче искаме да вземем някое по-сигурно. Спряхме се на Recaro zero 1 elite. Така че в случая столчето от комплекта на количката няма да го ползваме, но пък я няма във вариант без него. Най-вероятно все пак ще я вземем, понеже много ни хареса и отговаря на всичките ни изисквания.

# 283
  • Мнения: 8 802
Благодаря Ви!

Чиполино Авиа беше един от вариантите, но май ще отпадне. Количката, която всъщност ни хареса най-много е Lorelli Angel. За нея се чудим, понеже е 3 в 1, а столче искаме да вземем някое по-сигурно. Спряхме се на Recaro zero 1 elite. Така че в случая столчето от комплекта на количката няма да го ползваме, но пък я няма във вариант без него. Най-вероятно все пак ще я вземем, понеже много ни хареса и отговаря на всичките ни изисквания.
аз купих столче за кола Recaro. Много съм доволна. И съм чела, че правят много тестове за безопасност  при производството на моделите столчета, сигурно и за количките.
Въобще не може да се сравнява с Lorelli . Купете си Recaro.

# 284
  • Мнения: 79
Благодаря Ви!

Чиполино Авиа беше един от вариантите, но май ще отпадне. Количката, която всъщност ни хареса най-много е Lorelli Angel. За нея се чудим, понеже е 3 в 1, а столче искаме да вземем някое по-сигурно. Спряхме се на Recaro zero 1 elite. Така че в случая столчето от комплекта на количката няма да го ползваме, но пък я няма във вариант без него. Най-вероятно все пак ще я вземем, понеже много ни хареса и отговаря на всичките ни изисквания.
аз купих столче за кола Recaro. Много съм доволна. И съм чела, че правят много тестове за безопасност  при производството на моделите столчета, сигурно и за количките.
Въобще не може да се сравнява с Lorelli . Купете си Recaro.

Съгласна съм, че двете марки нямат общо, но за количка решихме да не даваме много пари. Избрахме да вземем сигурно столче (реално неговата цена е колкото, че и по-висока от тази на количката).
Аз нямам никакъв опит с колички, но от това, което видях и пробвах на място в магазина мисля, че тази ще ни свърши чудесна работа 😉

Общи условия

Активация на акаунт