Какъв крем за лице използвате? – 19

  • 68 218
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 89
Ползвате ли тоник за лице? Защо не се консултирате с дерматолог, щом проблема е толкова голям

Не съм ползвала тоник никога, може би трябва да пробвам. За лекар не съм, знам, всички жени в моето семейство сме с мазни кожи, но аз прекалявам хах.
Поръчах от Дъглас един крем за редуциране на себума, просто ми подариха ваучер и трябваше да избера нещо. Уж има хубави отзиви в сайта..

Обмислям да ползвам продукти с хиалуронова киселина, четох че за мазна кожа било направо задължително, така ли е според вас??

# 376
  • Мнения: 138
Здравейте, ще съм изключително благодарна, ако успеете да ми помогнете с проблема. На 21  съм и от няколко години имам статични фини линии около очите, които вече са много по- дълбоки, което е неестествено за годините ми, но дължа на генетиката. Полагам грижи, но не намаляват. Ще се радвам, ако ми предложите подходящи продукти, предимно от медицински или изненадващо, ако има и от дрогериен клас.

# 377
  • Мнения: 2 614
Момичета, най-важното е начинът на живот. Никой крем не може да заличи следите от непиене на достатъчно вода, безсъние и лоша, изпълнена със състаряваща захар и прекалено сол диета. Доказано е, че захарта състарява и прави бръчки. Ако причината не е в това за прекалено бързо появяване на първи бръчки, то едва тогава може да се замисли човек дали прави нещо грешно и в грижата за кожата. Под очите специално много е важно как се маха грима там, как се нанасят кремовете, има ли прекалено търкане на очи и дърпане на кожата, разбира се и генетиката. Под очите са забранени изсушаващи тоници.

Аз ползвам един много мазен околоочен на Мартина Гебхардт (био е, без да съм фен на био и натуралната козметика, немски, струва около 18-20 евро), страхотен е за изглаждане, на 28съм. Слагам го след който и да е гелообразен или по-лек околоочен или след серум там за заключване на хидратацията. Обаче недоспала ли съм, пия ли над 2 кафета на ден в комбинация с под 2-3 литра вода, нещо закуца ли ми храната, никой крем не може да ме оправи. Имам предразположение за торбички под очите ако не внимавам и това при мен е 85% начин на живот.

# 378
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
Не демонизирайте толкова храните. Аз ям сладко /за съжаление/, на 45 имам нелоша кожа, разбира се,като полагам грижи. Познавам жени вманиачени в здравословно хранене, а сбръчкани като стафиди. Всичко е индивидуално!

# 379
  • Мнения: 1 666
Аз съм забелязала, че при мен най-голямо влияние оказва сънят. Ако съм се наспала, имам прекрасна кожа. Ако не съм обаче, веднага всички дефекти се задълбочават.

# 380
  • Мнения: 3 015
Всичко е индивидуално, ама статистически при ядене на боклуци, цигари и алкохол шансът да имаш лоша кожа е огромен. Вода, сън, храна, витамини, почивка - всичко има значение.

# 381
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
Забравяте гена. Много, много голям процент от всичко изброено.

# 382
  • Мнения: 2 018
Наистина ли от кафето могат да се появят торбички под очите? Преди 4 месеца започнах да си слагам редовно крем под очите и ми се появиха постоянни торбички и подпухналост, но сега като се замисля оттогава почнах да пия 3 кафета на ден (вместо две). Досега си мислех, че не ми понасят мазила край очите, но се замислих дали и кафето може да причини това?

# 383
  • Мнения: 1 140
Наистина ли от кафето могат да се появят торбички под очите? Преди 4 месеца започнах да си слагам редовно крем под очите и ми се появиха постоянни торбички и подпухналост, но сега като се замисля оттогава почнах да пия 3 кафета на ден (вместо две). Досега си мислех, че не ми понасят мазила край очите, но се замислих дали и кафето може да причини това?
По-скоро не. Кафето е диуретик и дехидратира тялото. Да не би кремът да не ви понася? Моите очи са доста чувствителни и понякога различни кремове в околоочната зона водят до дразнене и подуване на сутринта.

# 384
  • Мнения: 138
Благодаря, за отговорите. Водя умерено здравословен начин на живот. Не пия, не пуша, спортувам, пия водя, не прекалявам с нищо. Като цяло кожата ми обаче не е в добро състояние. Имам много разширени пори и суха кожа, какво ли не съм пробвала, но не успявам да подобря състоянието ѝ, а не искам да се занимавам с дерматолози

# 385
  • Мнения: 23 022
Разширените пори са генетично заложени, и аз имам, майка ми имаше също. Сухотата също е свойство под влияние на хормоните
Няма много какво да се направи, просто да се открие оптималната грижа.

# 386
  • Мнения: 2 614
Пробвайте с добре доэирани витамини эа кожа. Витаминните недостатъци са доста раэпространени и човек не энае винаги, че ги има. Купете си нещо от интернет или от аптека. Цинк пиколинат и умерени доэи вит. А, както и Б витамините са страхотни эа пори.
Всеки ден поне по една голяма салата, само пълноэърнести въглехидрати, достатъчно вит.Ц эа проиэвеждането на колаген в тялото, а эащо не и директно колаген хидролиэат като напитка. Да не пиеш и пушиш е супер, но эа хубава кожа трябва и много балансирана диета. Генът е едно, но явно момичето няма най-добрите гени, които да компенсират, эа да има проблеми на 20.

Поне 7 часа сън, най-добре 8. Спорт! Кожата се пречиства и кръвообращението, а с това и храненето на кожата с всички споменати витамини, антиоксиданти и аминокиселини става по-ефективно с едно редовно кардио като тичането. Матча чаят пък има 13 пъти повече антиоксиданти от эеления чай в една порция-кожата сияе след редовна употреба. Пробвайте теэи неща, слагайте кремове редовно и ще има реэултат. Главното, което имах предвид е, че само с кремове няма да стане при такъв проблем.

А иначе няма правило, че от повече от 2 кафета се получават торбички. Аэ просто эа себе си наблюдавам. Кафето не поэволява да се усвояват ммого минерали и витамини в тялото и след една определена доэа кофеин не само дехидратацията е проблем, ами деминералиэацията. Но всеки си решава. Аэ най-добре иэглеждам като пия само матча или эелен чай, но не иэдържам беэ поне едно кафе и эатова редувам.

# 387
  • Мнения: 2 591
Наистина ли от кафето могат да се появят торбички под очите? Преди 4 месеца започнах да си слагам редовно крем под очите и ми се появиха постоянни торбички и подпухналост, но сега като се замисля оттогава почнах да пия 3 кафета на ден (вместо две). Досега си мислех, че не ми понасят мазила край очите, но се замислих дали и кафето може да причини това?
Ще споделя мой личен опит с околоочен серум на Пирин дрийм. Преди няколко години след 3-4 пъти употреба се събудих с огромни торбички, обрив и дълбоки линии. Ясно беше, че е реакция и след 3-4 дни се пооправих. При теб също може да е реакция към крема, спри го за няколко дни и ще разбереш.
Аз за втори път си купувам крема на Балея Beauty therapy и сякаш са го развалили. Усещам лицето си като намазана с парафин, остава един тънък слой, който попива много бавно. С първата опаковка преди време нямах такива наблюдения, иначе като състав е добър. Същото ми се случи и с крема с хайвер на Арома. Може би ще взема нещо на Микса или любимия ми Revitalift laser renew.

# 388
  • Мнения: 2 018
Благодаря, момичета, за споделените мнения. Аз не мисля, че при мен е от един конкретен крем, защото смених доста тези месеци и постоянно просто си ходя с торбички. Проблемът да спра изцяло да мажа край очите пък е, че ми е супер суха там кожата и ако не сложа нещо, се будя с нови дълбоки фини линии - малко е омагьосан кръг.

Сега ще намаля кафетата от 3 на две, пък да видим. Аз също отскоро почнах да пия чай матча, но знам, че и той май съдържа кофеин - така ли е? Понеже му е малко странен вкусът, аз си слагам по половин лъжичка в следобедното кафе и сигурно става страшна кофеинова бомба, което едва ли е ок за кожата...

Иначе почнах да пия и добавки - цинк, витамин Б5, омега 3, растителни серамиди за кожата, колаген на прах и силика (и това било много разкрасяващо). Та ще видим Simple Smile

Но абсолютно съм съгласна, че си трябва комбиниране - диета, спорт, сън и чак тогава козметика.

# 389
  • Мнения: 2 614
Матча в кафето е страхотна гадория, не го препоръчвам това. Матчата се пие отделно като напитка и има много кофеин, но той е свързан с епигалокатехини, много силни антиоксиданти, както и с аминокиселина (Л-тирозин? мисля, че се казваше), които подпомагат този кофеин по-бавно да се усвои. След 6-8 часа все още чувстваш бодрост от чая, а след кафето има така наречения инсулинов краш, който действа малко като захарта. Кофеинът се усвоява светкавично, но и после инсулинът пада светкавично и човек така е по-уморен. Аминокиселината в матчата и зеления чай (практически същото растение, но различна преработка) освен това успокояват.

Матчата също има доста кофеин, както и зеленият чай има, но по-малко. Въпреки това предвид антиоксидантите им и по-дълготрайното им действие след като се свикне, са препоръчителни пред кафето. Аз правя така: сутрин пия 1 кафе и си избирам до края на деня дали да пия още 1 или да пия 1 матча или 1 кафе и общо 2 зелени чая за деня.
В перфектния сценарии пия 2 матчи или 1 матча и 2 зелени чая.

Мина ли това ниво, не се чувствам никак добре, кожата ми е по-суха, торбичките се задълбочават. И мъжът ми е забелязал, че изглеждам по-изморена като прекаля. Изцяло ми се махнаха торбите и бях с много плътна кожа като изобщо не пиех нищо с кофеин но това няма как да се случи отново, нуждая се от него. :Д Овен това забелязвам как от зелените чайове имам други бенефити и като се комбинира с добра диета, вода и спорт, в момента също нямам видими торби. Просто трябва да се старая повече. Може да не е при всички така, но това са моите лични наблюдения и опит.

Общи условия

Активация на акаунт