Какво правите в почивните дни в Covid ситуацията, в която сме?

  • 9 470
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 242
Общо взето сме си предимно двамата. Отвреме навреме се виждаме с някои приятели, но винаги навън. Насъбрала съм доста книги за четене. Изгледахме и доста интересни сериали напоследък. Готвих разни по-интересни неща, защото имам малко повече време. Покрай празниците сме решили да си направим маратон по Междузвездни войни, че аз не съм го гледала.
Иначе промените са, че вече не се събираме с приятели на по питие и бордови игри почти всяка седмица.. Това ми липсва. С родителите не сме се виждали от почти месец, че те преболедуваха. И сигурно ще се видим около празниците чак.
Най-много ми липсват почивките. Поне 2 пъти в годината ходехме някъде в чужбина за 3-4дни. Това ми липсва страшно много.
Надявам се някога да се върнем към нормалния начин на живот.

# 31
  • Мнения: 8 811
За мен нищо не се е променило в ежедневието. Цял ден съм у дома, работя всеки ден от къщи. Няма събота и неделя и обикновено не знам кой ден е. Или работя, или чета по сайтове. В останалото време върша домакинска работа, гледам тв или чета нещо. Тежи ми обаче, че не мога да изляза свободно, ако трябва да свърша нещо. Опаковам се, все се пазя, премислям, дори в магазин не съм влизала от месеци. Тъпо е и се надявам да се върне нормалния живот.

# 32
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
отскоро завъдих ново хоби - майсторене на макети на къщички, говоря дълго по тел....

Откъде намираш материали за тях, ако не е тайна?

Не съм ходила на кино от 2012 година и не ми липсва особено. Не обичам да ходя в градския мол, освен ако не ми се налага.
Доскоро правех маратони от гледане на сериали и лежане на дивана, но ми омръзна. Grinning

Мисля пак да прочета "Бай Ганьо", защото спомените ми са избледнели.

# 33
  • Мнения: 18 562
Аз пека, готвя също по-интересни неща, спазвам режим, тренирам, пиша, чета, гледам всякакви сериали, чистя и домакинствам, правя си проекти за декор и ръчна изработка. Много неща. Но ми липсва човешкия контакт с хората.
И ходенето на спа.

# 34
  • Мнения: 855
Уча немски, не много добре за психическото здраве, но...
Иначе гледам онлайн неща за обзавеждане и правя йога.

# 35
  • София
  • Мнения: 930
Чета, гледаме хубави филми, плета, разхождам кучето, готвя по-трудоемки и засукани нещица,помагам с домашни, от скоро завъдих ново хоби-майсторене на макети на къщички, говоря дълго по тел..., отдавна не гледам телевизия и пак трудно ми стига времето, не знам какво е това скука.
Моля, дай повече подробности за къщичките. Откъде се учиш как да ги правиш, какви материали ползваш?

# 36
  • Мнения: 6 473
Семейно - разхождаме се в полето и планината, караме колела, ходим за гъби, срещаме се с приятели, градинарстваме, гледаме филми, играем игри, готвим и печем. Плуването също е семейно забавление, но в момента басейните са затворени. 
Сама: плета, рисувам, чета, спортувам, декорирам, редя пъзели

# 37
  • Мнения: X
Реката и гората са ми на 100 м. Ще се разхождаме с ММ. На детето измислям забавления вкъщи и за малко на двора.

# 38
  • Мнения: 5 181
У нас  се  редят пъзели. Огромни. Репродукции на класици.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 998
Пътуваме из България. Тъй като си имаме собствен кемпер, сме непрекъснато социално дистанцирани.

# 40
  • Мнения: 6 993
Каквото и преди карантината - седя си вкъщи, гледам филми, чета, плета, оправяме домашни с детето - такива неща. Не съм особено по срещи с приятели, молове и подобни.

# 41
  • Мнения: 775
На нас животът ни се промени тотално. Страшно много ми липсват пътуванията извън бг. Липсва ми киното, ресторантите, срещите с приятели. Правихме си големи събирания и играехме всякакви игри, смях до сутринта... с детето избягвам детските площадки иии се серещам с една мама и нейната дъщеричка само навън, за да си поиграят децата. По съвсем различен начин си представях 2020. С много пътувания, събирания и какво ли не. Исках детето ни да опознава света с нас, исках да го заведем навсякъде, където вече сме били.
През уикендите се разхождаме в парка, чистя, готвя, гледаме филми, но ние сме киномани и сме изгледали почти всичко, да не кажа всичко... и в момента повтаряме любими филми и сериали. С малкия няма как да ни е скучно, ноооо има неща, които ми липсват.
Но в крайна сметка тихичко си страдам по неосъществените планове, по-важно е да сме здрави ние, близките, приятелите, съседите. Пазим се, пазим и хората около нас. Надявам се другата година да е различна. Ще наваксаме.

# 42
  • Мнения: 1 106
Вкъщи с мъжа и детето, по цял ден не ме оставя за секунда .  Досега се занимавах с хобитата си вечер и ми беше супер, но тези дни нещо не съм в настроение. Надявам се да е момент и да ми мине бързо. Много тежко приех поредната пълна изолация, въпреки че я очаквах.
Липсва ми много свободното излизане, за мен времето не е проблем - навличаме се и можем цял ден да не се прибираме. Навън пусто, пусто... Супер ми е гузно, защото чувствам, че лишавам детето от контакти .
Не се заблуждавам, че ще е много по различна ситуацията скоро, просто на моменти е по подтискащо от други.

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 291
Обикновено сме на вилата.
Там детето играе с кучетата на двора.
Преди пандемията идваха приятели,сега никого не каним.
Пътуваме често.
Разхождаме се по морския бряг.
Или в гората -еко пътеки.

Излизаме с още едно семейство в парка ,заедно с децата караме колело,ролери,тротинетки.

Обичаме да седим и вкъщи-пробвам разни нови рецепти.
Четем книги с детето.Настолни игри.

Гледаме телевизия-Animal,Travel..

Сега след като детето ще учи ДО, мислим да се изнесем в селската ни къща в планината.Надявам се да има сняг поне за Коледа.Защото в нашия град не вали.


# 44
  • Мнения: 1 985
Моят живот се обърна на 180 градуса. Липсва ми всичко от дните, преди 2020та - излизането с приятели (почти задължително петък и събота бяхме навън с голяма компания), ходене на екскурзии, спа, контакта с родителите също силно сме го ограничили от страх за тях. Обичам динамиката и сегашните дни ми идват бозави.
Положителното е, че преоткрихме планината, почти всеки уикенд сме на Витоша. Щерка ми е на 4 и вече спокойно изминава 10 км.
Иначе баналности - готвим, ядем, четем, гледаме филми, игри с малката и деня минал.
Ще чакаме по- добри времена, важното е да сме здрави.

Общи условия

Активация на акаунт