COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 6

  • 1 010 192
  • 22 903
  •   1
Отговори
# 11 955
  • Мнения: 3 982
Моят въпрос беше: защо си причинявате присъствие в тема, в която не намирате смисъл.
Отговорът е:
Защото трябва и малко оптимизъм. .... Нали ще се учим да живеем с вируса.

Това не е отговор на поставения въпрос, а произволна реплика, извън контекста на въпроса. Писах Ви в друга тема - диалог така не става! Бяга дори формалната логика!

# 11 956
  • Мнения: 2 719
Ново двайсет в Австрия. Учениците ще получават домашни антиген- тестове, които да им правим всяка седмица, в понеделник.

# 11 957
  • При семейството си
  • Мнения: 6 587
Ново двайсет в Австрия. Учениците ще получават домашни антиген- тестове, които да им правим всяка седмица, в понеделник.

Учениците присъствено ли са?

# 11 958
  • София
  • Мнения: 62 595
Това с оптимизма е леко високомерен отговор на база "ето, аз го изкарах, много съм добре, какво сте се шашнали, идвам тук да ви озаря с надежда, паникьори такива".

# 11 959
  • Мнения: 2 719
Ново двайсет в Австрия. Учениците ще получават домашни антиген- тестове, които да им правим всяка седмица, в понеделник.

Учениците присъствено ли са?
Не, като започнат. Ако се наложи, ще добавят и четвъртък. Били купили 5 милиона теста по 2.7 евро. Това за 1-4 клас. Горните класове щели да тестват в училищата. Ама първо да видим. Те при нас винаги обявяват някакви грандиозни неща, които после потъват в нищото.

Последна редакция: нд, 10 яну 2021, 01:03 от Хеликаза

# 11 960
  • Мнения: 5 639
Шарлот, темата не е моя и ваша. Моля, гледайте малко извън личното на нещата. Може да не съм ви симпатичен и ще намерите в този аспект много съмишленици, но това няма практическо значение. Тук четат хиляди хора и трябва, поне според моето скромно мнение, да има различни гледни точки.
Прекрасно е, че ги има.

Анди, отношението ми към корона кризата няма нищо общо с това дали съм го изкарал или не. Много добре ти е известно, не съм си променял мнението.

# 11 961
  • Мнения: X
Те при нас винаги обявяват някакви грандиозни неща, които после потъват в нищото.
Ами значи сте като при нас в БГ..😂🤣
Не е лошо да се тестват децата, дано ви се получи.
И все пак смятам, че това трябва да се прави при симптоми, а не просто така на седмична база.

# 11 962
  • Мнения: 12 301
Те при нас винаги обявяват някакви грандиозни неща, които после потъват в нищото.
Ами значи сте като при нас в БГ..😂🤣
Не е лошо да се тестват децата, дано ви се получи.
И все пак смятам, че това трябва да се прави при симптоми, а не просто така на седмична база.

При симптоми вероятно е късно. Целта не е ли да се хващат безсимптомните, за да не се разпространява зараза?  Според мен е много добър вариант за запазване на присъственото обучение.

# 11 963
  • София
  • Мнения: 11 472
Ново двайсет в Австрия. Учениците ще получават домашни антиген- тестове, които да им правим всяка седмица, в понеделник.

Учениците присъствено ли са?
Не, като започнат. Ако се наложи, ще добавят и четвъртък. Били купили 5 милиона теста по 2.7 евро. Това за 1-4 клас. Горните класове щели да тестват в училищата. Ама да криво идим. Те при нас винаги обявяват някакви грандиозни неща, които после потъват в нищото.
Това е много добра инициатива, браво на Австрия, и жалко, че България са толкова недосетливи и мързливи, защото не вярвам правителството, покрай десетките и стотици милиони, които раздадоха последните месеци, да нямат и те едни 5-10, айде 15 милиона за да избутат децата до май-юни присъствено.
Хеликаза, при вас в крайна сметка ще се проведе ли националното тестване, обявено за кога беше - 16-17-18 януари или?

# 11 964
  • Мнения: 5 639
Хели, как сте в Австрия, магазините ще отварят ли, въобще как вървят нещата. Австрия е сходна по население с България, много готина държава и е на средата на Европа, граничи с всички големи държави. И няма много емигранти, както има Белгия, затова е интересна и показателна за пример.
Жалко за коледните пазари.

# 11 965
  • Мнения: X
След като Словакия не успя да ограничи вируса с масово тестване, аз май съм скептична и към този подход. Но не съм следила плътно какво става там и ще съм благодарна ако някой сподели докъде стигна тази инициатива.

# 11 966
  • Мнения: X
Според мен има поводи за оптимизъм. Вчера имахме само 7% положителни. Толкова слаба честота на положителни тестове не сме имали от много отдавана, аз не си спомням толкова малко положителни да сме имали не знам откога. Всичко в стат. си върви устойчиво надолу. А вече сме 9 януари, навлизаме в зоната на първият голям празник Коледа. Хората заразени по Коледа вече отдавна са разбрали че имат Ковид, ако имат, имат си симптоми и така нататък, това засега не се отразява на стат. Да, може би хората си го карат вируса вкъщи и не се тестват. Ама ако са много зле, ще потърсят медицинска помощ. Не могат да останат извън стат. Вярно е че още е рано да отваряме шампанското че празниците са оказали незначителна епидемична роля, аз лично все още съм притеснен че в скоро време нещата могат да се преобърнат, защото 2-та големи празника са като епидемичен трамплин един за друг понеже са през седмица, възможно най неподходящ времеви интервал, достатъчно дълъг че заразените да са излязли отдавна от латентният период и да са способни да предадат вируса нататък, и същевременно недостатъчно дълъг че заразените да зазлеят, да завалят симптоми един след друг, да разберат какво става да не празнуват Нова Година и да не заразят други хора. Т.е. ако е имало мащабно и огромно заразяване по празниците, което да преобърне стат. и да тръгнем отново мощно нагоре то е станало по Нова Година, а Коледа просто вируса си е постлал и подготвил почвата за тогава. Но всеки следващ ден от тук нататък в който си караме така спокойно и продължава стат, в същият дух да си слиза надолу вече повече от месец си е повод за радост и оптимизъм. Следващите дни са ключови, ако до 15 януари продължаваме в същият дух, може да се окаже че празниците почти никаква роля не са изиграли, което мен малко невероятно ми се вижда, ама защо пък не.

# 11 967
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Ако не ставаше въпрос за хора, които си отиват - в мъки и безвъзвратно - хора, за чиито близки това, че са загубили битката омаловажава всичките опити за навиране в очите колко малко смъртоносен е тоя вирус, тогава твърдението ..Остави на хората драмата и апокалипсиса, те си ги искат... щеше да е по-малко гнусно. А сега е свръхгнусно.

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 15:49 от LemonDesi

# 11 968
  • София
  • Мнения: 11 472
Тесла, почвам да се съгласявам с теб, че масово заразяване по празниците не е имало. Комбинацията от затворени училища, молове и кафенета 3 седмици преди коледа позволи, сякаш, да не се сгромолясаме.

Да, имаше сбирки по Коледа, дори аз писах за тях, но явно, където е ставало заразяване е било в тесен кръг, а последващите празници и неучебни дни (дай Боже) са попречили да се разпространи, както и факта, че 3 седмици преди коледа - хората не са и нямаше къде да се събират (изключая Джъмбо, нали).

Така че, следващият неминуем пик очаквам в началото на март, со кротце. с дежа вю..... Но дано избегнем летен пик, защото заради новия щам ли, поради що ли, в ЮАР има такъв, по-силен от предния, а температурите там са от 16 (минимални) до 28 максимални, сезон лято е там.

# 11 969
  • Пловдив
  • Мнения: 4 692
В Словакия масовото тестване не беше ли еднократно? В Австрия ще тестват учениците всяка седмица, както писа Хеликаза. Така ще може да се реагира своевременно да се спрат веригите на разпространение на заразата.

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 16:04 от marzeliva

Общи условия

Активация на акаунт