COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 6

  • 1 009 978
  • 22 903
  •   1
Отговори
# 22 890
  • Мнения: 5 979
@rorik за тeжко боледувалите от ковид казаха, че е задължително да се ваксинират. Не знам от къде си решила, че антителата трябва да са критерий за ваксиниране, това което има като информация е - хората които ще се ваксинират да са принципно здрави и ако са боледували от ковид да са преминали 3 месеца.

# 22 891
  • Мнения: 2 998
В една от столичните болници правят антитела на ваксинираните медици 2 седмици след 2-рата игла /Пфайзер/. Всички са имали антитела, обикновено 3000-30000. Имало е и един случай със 78000!
При норма?

# 22 892
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Тестът е Абът, защита над 1050.

# 22 893
  • Мнения: 487
Пиша набързо, защото нямам време да посоча източници, но по отношение ваксинирането на прекарали ковид, д-р Фаучи в интервю за PBS каза, че само пациенти като Тръмп, които са лекувани с моноклонални антитела трябва да изчакат 3 месеца за ваксиниране.

Отново се извинявам, че не посочвам източник в момента. Бързах да се включа навреме по темата.

# 22 894
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Аз съм преболедувала с много антитела. ЕЖК ми каза, че който е с много антитела тежко понася ваксината. Дали има нещо вярно в това и можете ли да ме насочите към нещо официално по темата?

# 22 895
  • Мнения: 47 963
Официално не се изисква тест преди или след ваксината. Така че ако някой е правил такова официално проучване,ще е интересно. Иначе няма

# 22 896
  • София
  • Мнения: 2 446
Аз съм преболедувала с много антитела. ЕЖК ми каза, че който е с много антитела тежко понася ваксината. Дали има нещо вярно в това и можете ли да ме насочите към нещо официално по темата?
Моя близка боледува преди 4 месеца. Тази седмица си пусна тест - резултатът е IgG > 400 при референтна стойност над 15. Преди три месеца резултатът и беше под 100.
Днес се ваксинира, засега няма никакви проблеми, лека сънливост следобед и болка в мястото на убождането.

# 22 897
  • Варна
  • Мнения: 684
Малко за Нероден Петко ми е питането, но обсъждахте ли вече бъдещото ваксиниране и възможното комбиниране на различните ваксини? Мисля, че Джонсън и Спутник ползват еднакъв аденовирус и при условие, че Спутник-втора доза е друг, следва, че не е желателно да се ваксинира Джонсън и след падане на титъра антитела, да се прави Спутник например.

# 22 898
  • Мнения: 5 979
Аз съм преболедувала с много антитела. ЕЖК ми каза, че който е с много антитела тежко понася ваксината. Дали има нещо вярно в това и можете ли да ме насочите към нещо официално по темата?
Според Кантарджиев боледувалите трябва да се ваксинират с една доза, това не е негова приумица. Какво значи "тежко понасяне на ваксината"? Тук доста хора са се ваксинирали и не съм чул някой да е развил пневмония или нещо по-тежко. Иначе няма нищо официално по темата а по-скоро мнения на специалисти. Най-добре е разбира се ако ще се ваксинирате да се консултирате с лекар, който наистина разбира а не просто някакъв ОПЛ, много тях въобще не са наясно.

# 22 899
  • Пловдив
  • Мнения: 4 662
Има ли някъде в Интернет статистика за брой поставени ваксини срещу Covid 19 и отделни бройки за ваксините от всеки производител като обобщена информация за целия свят?

# 22 900
  • Мнения: X
Чека, напълно съм съгласна с написаното. Само , че тук въпросът е какво се казва, а не че няма ваксини и е хубаво да се защитят повече хора непроболедували. Внушава се, че може и да не се ваксинират изкаралите го или най-много с 1 игла сякаш ей-така профилактично. Това за мен е изкривяване и не е коректно. В Англия поне си казаха 1 игла и докъдето стигнат все пак е нещо. Тук уж 2 игли и се пази втората, ама не знам така ли ще бъде. Пък и изкаралите го може и да повярват, че вече са безсмъртни и недосегаеми, а това май не е така.
Иначе към момента изкарали и ваксинирани създават щит, съгласна съм и трябва да имат достъп свободен до всичко. Само дето не се знае ни на едните, ни на другите докога ще е безопасно за тях и околните. То сега не се тества народа при заболяване, та после за антитела колко им остават. Как ще се знае не знам. Бе много сложно взе да става. Пък тези дето не са боледували или не знаят да са, както и тези без ваксина, тях направо...не знам, вече станахме 3 категории хора. Какви времена доживяхме((
При положение, че израелските власти са преценили, че изкаралите и ваксинираните са еднакво защитени се чудя какво те кара да се съмняваш в това тяхно решение. “Израел започва да премахва антикоронавирусните ограничения от 21 февруари, но само за ваксинирани или преболедували Ковид-19, според Министерството на туризма на страната.” https://www.bgonair.bg/a/4-world/217905-parva-v-sveta-izrael-pre … -za-vaksiniranite

# 22 901
  • Мнения: 1 065
Има ли някъде в Интернет статистика за брой поставени ваксини срещу Covid
https://www.google.com/search?client=ms-android-huawei-rev1& … FcCcAABbniXGqAAAA

# 22 902
  • Мнения: 681
Малко за Нероден Петко ми е питането, но обсъждахте ли вече бъдещото ваксиниране и възможното комбиниране на различните ваксини? Мисля, че Джонсън и Спутник ползват еднакъв аденовирус и при условие, че Спутник-втора доза е друг, следва, че не е желателно да се ваксинира Джонсън и след падане на титъра антитела, да се прави Спутник например.

И това сме го коментирали, комбинирането на различни по технология ваксини, но с един същ антиген по принцип води до по добри резултати  на базата на предишен опит, ще се направят тестове и сега.

Иначе Джонсън и първата доза на Спутника използват аденовируса Ad26, за който руснаците твърдят, че не е проблем да се прилага при реваксинации, защото антителата към него изчезват на 56-тия ден на база на опитът им от ваксината срещу Ебола. По една "случайност" и интервала между двете дози на Джонсън е точно 56 дни. По нататък ще разберем повече евентуално и под формата на публикация.

# 22 903

Общи условия

Активация на акаунт