За лова

  • 5 067
  • 134
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 677
Ама нека си ловува МъжО ти..Аз драма с тва нямам..
Кат те чета почвам да вярвам,че ловците са хуманисти и животнолюбци..
Хранят ги,грижат се за тях,за популацията..
Въпрос на време е да им се появят ореоли над главите!
Алелуя!

# 76
  • Мнения: 955
Ама нека си ловува МъжО ти..Аз драма с тва нямам..
Кат те чета почвам да вярвам,че ловците са хуманисти и животнолюбци..
Хранят ги,грижат се за тях,за популацията..
Въпрос на време е да им се появят ореоли над главите!
Алелуя!
Най-хубавото обаче е, че на "лошите" след смърта си няма да им се налага да бъдат с "добрите" на едно и също място  Joy

# 77
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
лова е най-естественото нещо на света в съответствие с биологичното равновесие.

С ей този точно пасаж не съм съгласна.
Иначе - мъжът ти дали ловува и защо...все ми е едно. Писах вече, че и моя е правил такива неща и не това е, което е от значение в отношенията ни.
Нямам причина да НЕ харесвам и вашето семейство.

Нито вие двамата, нието децата ви ще умрете от глад, ако той не убие животно, нали?
Ако нямаше хора с пушки по горите, хукнали да събират трофеи,  нямаше да има Червена книга.
За какво равновесие ми говориш...???

Темата е за убийството на диви животни...не за това кой какво яде и как се чуства от това.
Нито пък е спор на лична основа и не искам да го превръщаме в такъв.

# 78
  • Мнения: 677
Най-хубавото обаче е, че на "лошите" след смърта си няма да им се налага да бъдат с "добрите" на едно и също място  Joy
Аз там не съм ходил и не знам..
Ама тук си съжителстваме за сега..На едно място..За съжаление..

# 79
  • Мнения: 955
лова е най-естественото нещо на света в съответствие с биологичното равновесие.
.........
Ако нямаше хора с пушки по горите, хукнали да събират трофеи,  нямаше да има Червена книга.
За какво равновесие ми говориш...???

Както вече неколкократно писах в БГ се ловуват глигани, а не фазани и орли, каквито има в Червената книга. Няма опасност от влизането на глиганите в червената книга, ако назрее такава опасност предполагам, че тогава ще забранят лова им.
Фазани и орли в БГ не се ловуват защото, както повечето от вас отбелязаха, българина обича да си напълни раницата, така че не виждам кому е нужна такава загриженост за дивеча, в частност глиганите. Не влагам нищо лично, не се се страхувай, че спора ще препастне на лична основа.

# 80
  • Мнения: 2 085
Не мога са стърпя..
Ако нямаше хора с пушки по горите, хукнали да събират трофеи,  нямаше да има Червена книга.
За какво равновесие ми говориш...???

Темата е за убийството на диви животни...
Аз пък с ей този пасаж не съм съгласна.Темата е ЗА ЛОВА, нека не говорим просто за убийство на диви животни.Животните в Червената книга едва ли са попаднали там заради законните ловци.Защото ловът, колкото и жесток да ви се струва, си има ясни правила, нарушаването, на които е подсъдно.
Защо не поговорим за бракониерите като убийци, а слагате всички под общ знаменател?
btw, Чимихумухуму, на фазани също се ловува.Има специални развъдници, в които се отглеждат до определена възраст, след това се пускат.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 18:15 от klaris

# 81
  • Мнения: 677
Уф..Старата дъвка пак..
Лова е примитивизъм за мен.
Аз живея в 2006 година.
Има пейнтбол.

# 82
  • Мнения: 955
Уф..Старата дъвка пак..
Лова е примитивизъм за мен.
Аз живея в 2006 година.
Има пейнтбол.

Явно си на мнение, че имаш огромен личен принос в еволюцията на човечеството, а ловджиите са телепортирани тук от далечното минало, за да може такива, като теб да минат с едни гърди пред приматите!  Joy hahaha Joy

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 18:30 от Чимихумухуму

# 83
  • Мнения: 677
Сама ли си се смееш на смешките си?
Пиши на л.с. на някоя мама-психолжка..
Надявам се да ти помогне..
Успех!

# 84



Reza- точно така е  Hug
Спора наистина е безсмислен- неможеш да накараш някой да обича нещо колкото ти и да усеща същите неща по същия начин. За себе си знам- в животните съм открила това ,което явно много не са ...
Преди година се опитах да спася едно синигерче паднало от гнездото с увредено краче. Храних го с пинсетка и водичка му давах с капкомер, надявах се да се пооправи и да го пусна някъде на свобода. То пискаше за храна през 10 мин. и аз го водих с мен на работа - накрая така свикна с мен , че не се отделяше от мен и ходеше из апартамента навсякъде с мен и на рамото ми чуруликаше и чоплеше косата ми. Крачето се оправи и аз реших ,че мога да го оставям самичко , оставих му храна , вода , можеше вече само да яде . Прибрах се , а него вече го нямаше , беше умряло , мъжът ми го беше погребал за да не го видя. Много ми беше мъчно , плаках , то не беше умряло от глад , само предполагам защо - в това мъничко сърце имаше толкова много любов....  После прочетох , че женският синигер прелитал до гнездото

до малките си на ден по около 650 пъти...
Последният случай е отскоро - имах две японски мишки /малки , черно -бели /- едната умря от някакво туморче , другата след това зари къщичката с талаш и повече не влезе там, умря след две седмици ...
Мога да разбера лова , когато убиваш за да се нахраниш , за да оцелееш, но да убиеш за свой собствен кеф -  не !Животните убиват за да нахранят малките си и себе си , а хората убиват за кеф ...

niara - ако си запозната със случая на кучето - пиши ми на лични- имам някакво решение





MOAN,напълни ми сър4ицето!настръхнах,4етейки историите ти! Hug душа близнак! newsm51

поздрави на TONI SOPRANO,NIARA I REZA wavey smile3501

# 85
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Защо не поговорим за бракониерите като убийци, а слагате всички под общ знаменател?

ОК.
Ще се съглася, че има разлика...
За мен обаче самият акт си остава отблъскващ.

Дали ще пребиеш до смърт тюлен с пръчка или ще застреляш елегантно някоя сърна от храстите...все е едно и също.
Безсмислено, жестоко удоволствие...
Може и в мен да е грешката...кой знае.

# 86
  • Мнения: 2 085
[Може и в мен да е грешката...кой знае.
Грешка няма. Peace Въпрос на разбиране  bouquet

# 87
  • Мнения: 545
грешка и три пъти грешка е да се използва "плейстейшъна" ( в българя все още се играе предимно на pc-та) като заместител за реалният живот. този аргумент е толкова безкрайно ... ъъъъ.. неправилен и ни в клин ни в ръкав че просто ще го подмина.

това което исках да кажа, е че не бива да се бъркат по никакъв начин традицията и инстинките със зверствата и отклоненията - нещо, което видях да се прави в първите постинги на тази тема.

колкото до лова, не знам дали сте наясно че за някои селища в българия той е препитание - не като убити животни, а като лов. както и че ловец не би мъчил животното. както и че всички ловци с които съм говорил някога не приемат идеята за 100% гарантирано отстрелване по време на лов - макар и криво разбрана (или поне така ще кажете), идеята е животното да има шанс.

и така. със сигурност, ловът ще отмре като цяло. заедно с други не толкова лоши традиции. просто ще отживее но не защото е жесток или коравосърдечен, а защото му е дошло времето да отмине.

реза, не ми се пишат 1001 поста, но твоят постинг е нещо, което приемам и уважавам. твое мнение. нали разбираш, обаче, че "ловците са изверги" раздухано по подходящ начин в медиите и/или интернет може да е също толкова голямо насилие, колкото и да се организира едно бързо линчуване на някоя дружинка. няма да продължавам мисълта си, само я сложи на фона на мислите за това, че трябва първо собственият си род да оправим пък после другото, и ще ме разбереш на къде бия. само човекът е животно, което може да навреди или да тормози друг човек заради защита, видите ли, на друг биологичен вид. или друга такава простотийка.

чел съм, обаче, и други постинги, които ме карат да вземам такова детайлно отношение по тема, по която аз си имам свое мнение, различно от твоето. тези постинги, в които има непримиримост към хора, защото примерно ловували. демонстрация на отвращение, лепене на етикети. и никакъв опит да се разбере и осъзнае защо нещо е така, и примерно че има разлика между това да се гръмне една сърна, колкото и красива и сладка да е, и живодрането заради по-добра кожа. както и че и двете може да се правят от хората заради някаква сериозна нужда - било то дълбоко заложена им дейност по оцеляването, или "кинти" да живеят, защото нямат друго бачкане. едва ли всички ловци, риболовци и касапи са изверги. а тук прочетох и (надявам се просто необмислени) реакции които недвусмислено твърдяха така.

и накрая малко допълнение - ловът е бил доста дълго време не само препитание, но и част от екосистемата на местата, където живеят хора. както и е важен фактът, че ловните дружинки (не бракониерите) участват доста сериозно в опазването на тези екосистеми - не само със самоограничаване в отстрела. те не приемат милозливото плачкане за сладичките животни, но това не значи нито че са изверги, нито че искат да направят екологична катастрофа. да, има атавизъм в занятието им. а за сладичките животни, тази сърничка ако ги няма ловците можеше да е в коремчето на кумчо вълчо. това е дивият живот. и, ако не докажем че ние, "хората" сме други спрямо себе си, нямаме право да се бъркаме в този див живот по този начин. както не бива да се бъркаме на хищниците да си хапват, така не бива да се бъркаме и на ловците - не и преди да сме доказали че сме ХОРА към хората.

бе то и вибратори има, има и гумени кукли...

...
има си Плей Стейшън, за какво им е да клечат в храсталаците.
...
Sick



а ако ловджийството за мъжете може да е също толкова дълбоко набито в инстинктите колкото майчинството за жените?

Еди, именно. Смятам че Плей Стейшън и разни игри, в които има лов, преследване и каквото се сетиш в което има стрелби,  кръв  и тн. напълно успешно заменят дълбоко набитата нужда на мъжете да клечат в засада на някой заек. 
Наблюдавам това при съпруга ми, който като се залепи за екрана се телепортира в пещерните времена.
Никъде не съм казала, че съм против ловджийството ( или Плей Стейшън), казах , че не го разбирам. 

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 22:33 от T3-M4

# 88
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Факт е, че повечето хора оцеляват без да са засреляли нито едно диво животно.
Значи може.

Не мога да отговарям за морала на цялото човечество.
А кумчо вълчо не може да пазарува в супермаркет и никой не иска това от него...

# 89
  • Мнения: 545
факт е, че много повече хора измират от глад без даже да са виждали на картинка супермаркет. значи може и без супермаркет. във всички "супери" около нас има месо. но какво общо има това с постинга ми?

реза, моля те, прочети какво съм писал, знам че е дълго но го прочети.

еди.

Факт е, че повечето хора оцеляват без да са засреляли нито едно диво животно.
Значи може.

Не мога да отговарям за морала на цялото човечество.
А кумчо вълчо не може да пазарува в супермаркет и никой не иска това от него...

Общи условия

Активация на акаунт