Декстаметазон в 35 г.с при риск от ранно раждане

  • 721
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мами, как е било при вас с декстаметазона?
В 35 г.с съм и до две седмици се очаква да имам секцио. Предписан ми е медикамента 12 мг. на 24 часа  три дози.
Какво ви мнението и опита?

# 1
  • Мнения: 945
Аз родих в средата на 36, не са ми слагали. Първоначално ме готвеха за операция за 34, 35-та и двама от наблюдаващите ми казаха, че ще е нужно. Третия каза, че категорично не е нужно, дотогава дробчетата щели да бъдат готови. Край мен жени родиха в 32, 33 седмица, на тях им сложиха.

# 2
  • Мнения: 269
Сложиха ми в 32 г.с тъй като имаше вероятност всеки един момент да се наложи секцио заради намалели околоплодни води и старееща плацента.Следяхме бебето всяка седмица и Слава Богу не се наложи преждевременно раждане.Иначе нямах никакви странични ефекти Предупредиха ме,че бебето може да стане по -поспаливо и да не го усещам толкова,но при мен не се случи.Сложиха ми три инжекции през 24 часа.

# 3
  • Мнения: 468
Може да получите леко сърцебиене или обилно изпотяване,но не е нещо страшно или притеснително.Не се страхувайте всичко ще е наред,важното е да се подготви бебчето да дойде на белият свят! Успех и едно здраво и усмихнато детенце!

Общи условия

Активация на акаунт