Коледата Наближава, ЮНСКОТО Тумбаче Пола си Издава (Тема 3 - 2021)

  • 24 794
  • 727
  •   1
Отговори

Анкета

Какво бебче чакате?

Опции:

# 690
  • София
  • Мнения: 24
Здравейте момичета!
Бих искала да задам един малко глупав въпрос.... Имам леко завишена кръвна захар и се налага да направя обременяване с глюкоза.... Купих си глюкоза от аптеката, но не ми е ясно дали  мога предварително вкъщи да си приготвя разтвора и да го взема със себе си в лабораторията или трябва там на място да го разтворя?
Добре дошла, Магнолия! Simple Smile

# 691
  • Мнения: 6 736
Здравейте момичета!
Бих искала да задам един малко глупав въпрос.... Имам леко завишена кръвна захар и се налага да направя обременяване с глюкоза.... Купих си глюкоза от аптеката, но не ми е ясно дали  мога предварително вкъщи да си приготвя разтвора и да го взема със себе си в лабораторията или трябва там на място да го разтворя?
Добре дошла, Магнолия! Simple Smile
Взимаш го с теб, нищо не пиеш предварително! За да направят сравнението, първо ти взимат проба без да си пила нищо. След това пиеш и взимат пак кръв на първия и втория час. Преди изследването, както и докато чакаш да минат часовете не трябва да се движиш много. Примерно да се прибереш пеш и после пак да отидеш, защото така влияеш на коректността на резултата.

# 692
  • Мнения: 358
Раче, по думите ти дори предполагам при кой лекар си била. Съжалявам, че опита ти там е бил такъв! Стискам палци в САЩ нещата да минат гладко и на финала да гушкаш бебо. Имам малък опит със спешно отделение в САЩ и останах изумена как се отнасят към чужденец и то без застраховка, всичко беше на ниво.
Аз имам късмета да си остана за ЖК при инвитро лекаря ми, има пропуски, но и това е причината да се застраховам с важните прегледи и на друго място.

# 693
  • Германия
  • Мнения: 510
" Новата 2021 година дойде, ЮНСКОТО тумбаче не спира да расте"

# 694
  • Мнения: 740
Момичета, Честита Коледа! Бъдете здрави, щастливи и спокойни до финал.
Искам да попитам някоя от вас дали е пила или сега приема Алеракт? Имате ли впечатления от него?
След тридневно гостуване на родителите ми се чувствам буквално като прасенце за Коледа. Ако до момента нямах корем, вече такъв е налице.

# 695
  • Мнения: 723
Аз пия алеракт за отпускане на матката, да не контрахира, че съм с плацента превия и риск от кървене. Няма да ти помогне за Коледното преяждане обаче Wink

# 696
  • Мнения: 6
Момичета вярно ли е че не хубаво бременната да спи по гръб ,защото била притискала някакви неща и било вредно за бебето? Поне аз така четох в интернет в една статия и сега се чудя дали е вярно това.

# 697
  • Мнения: 548
Снощи до 3 часа четох за позите на сън, накрая теглих една майна и спах най-добре от самото начало. Първо, това важи за последните седмици и второ, едва при 2.3% се наблюдава stillbirth, като не е потвърдено дали това е причината.
Вече си спя и на двете посоки, аз на гръб не мога по принцип.

За плуване - с две ръце съм за, тази бременност се премеатих в нова община, която го предлага безплатно, ама късата клечка... Затворени са басейните заради вируса.

За Надежда имам и аз лош отзив от приятели, с две думи: Абе ако имаме второ, няма да раждам там със сигурност.

# 698
  • Мнения: 129
По принцип е вярно, но доколкото знам важи за по-напредналите месеци.
Като цяло е препоръчително да се спи наляво, пак по тази причина.
Момичета вярно ли е че не хубаво бременната да спи по гръб ,защото била притискала някакви неща и било вредно за бебето? Поне аз така четох в интернет в една статия и сега се чудя дали е вярно това.

# 699
  • Мнения: 723
За плуването- със сигурност е полезно, НО в обществените басейни има висок риск да хванете някоя инфекция, а те са особено опасни за нас, така че не бих посмяла да вляза в басейн въобще.
За лакирването и боядисването- минах на био лакове от Зоя и био боя от Ремедиум, за да огранича химията, че съм и с тромбофилия, а химията я влошава.

# 700
  • Мнения: 2 523
Аз се опитвам да спя наляво. По принцип най-обичам по корем, но вече е невъзможно. Това което забелязвам е че когато спя наляво стават по-активни, а когато е надясно почти не се обаждат. Мисля че им е по-добре първият вариант.

# 701
  • Мнения: 358
Вие усещате ли бебоците? Аз съм почти 16гс и все още нищо не усещам, не знам дали има значение плацентата (моята е предна висока).

# 702
  • София
  • Мнения: 24
Аз също се опитвам да спя предимно на лявата страна, но не съм много стриктна. Слагам си и допълнителна възглавница отстрани покрай тялото, на която си качвам десния крак и ми е много удобна тази поза. Така автоматично дори и да се обърна по гръб или надясно след известно време пак си се връщам в правилната позиция, защото си търся възглавницата.
Тази сутрин в малките часове бях в някакво полубудно-полусънено състояние и имах много силно усещане за бебка, че се размърда и много се развълнувах, но не съм сигурна дали беше сън или реалност.... но каквото и да е било, беше прекрасно усещане Simple Smile

# 703
  • Германия
  • Мнения: 510
Не съм сигурна, и аз съм 16г.с, имам някакви потрепвания, но дали е бебчето или черва, газове 😅 уж с трето по-рано се усеща, но или съм забравила какво е усещането или още не съм.

# 704
  • Мнения: 548
Усещам го аз, даже във фейсбук групата качих снимка онзи ден как се беше надупило и стърчеше на една страна 😄 Вече са ми регулярни движенията, все още не са по час, но на ден задължително и след пиене на нещо сладко.
14+6 или 15+2 съм, там нейде.

Общи условия

Активация на акаунт