Прехранване с адаптирано мляко

  • 3 831
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Здравейте момичета, пак съм аз. Вече определно знаем какъв е проблема и за съжаление педиатърката не е тази, която ни помогна да разберем.
Детето ми е недоносено, родена в 33г.с., аз нямах кърма, така че сме на адаптирано мляко. Малката се роди 2240гр 45см, на първия си месец стана 3100, а на втория 5кг 😳 Сега е на 3 месеца и тежи 6200 🙄 Според педиатърката ни всичко е идеално. За мен обаче е сигурно, че детето преяжда, за да удвои и отгоре рожденните си килограми за 2 месеца. Но също така:
1. Повръща често
2. Плаче много след хранене
3. Постоянно иска да се храни, не издържа 3 часа без мляко. Количеството, което изяжда е 100мл. Като се храни на 2 часа. Което е около 1200мл 😳😳
4. Плаче неистово за храна до посиняване.

Моля ви само за коментари, които биха ме насочили или помогнали. Към кого мога да се обърна, какво мога да направя. Давам вода и то доста изпива, но не я залъгва. Моля да не ме съдите, следвала съм препоръките на моята педиатърка и правя всичко детето да е добре. Надявам се на помощ от ваша страна ❤

# 1
  • София
  • Мнения: 38 419
Напротив. По спомени и таблици, детето се движи абсолютно нормално.
Какъв е проблемът?

# 2
  • Мнения: 46 488
И според мен е нормално. Моето дете ядеше повече.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Доколкото съм запозната, при недоносените бебета количеството ам на хранене е различно от посочените навсякъде таблици. Направете консултация с неонатолог и попитайте също в групите на недоносени бебета тук.
П.с. за 33 г.с. бебето ми се струва родено с добро тегло, не е толкова малко.
Успех!

# 4
  • Мнения: 33
Здравей, от опит мога да кажа, че адаптираноте млека са малко различни по между си и влияят различно на всяко дете може би това с което го храниш не я засища достатъчно, но и според мен в в нормите за наддаване по принцип за трети месец трябва да яде по 120-130 мл АМ като около този месец трябва да правят някакви нощни паузи заради стомахчетата им особенно с тези АМ. Пробвай със залагалки има кремчета за никнещи зъбки дори и да е малко рано пробвай да сложиш много мъничко на бибата и може да я успокой някак си, другото което е може да я мъчат колики и просто да плаче от болка и дискомфорт отколкото за ядене. Другото което се сещам е за стомахчето как е с изхождането дали задържа храна за по - дълго или не?

# 5
  • Мнения: 155
Момичета, трябва да яде 120 по 5 пъти или 600 на ден. Тя яде 100 по 12 пъти или 1200 на ден. Опитва дори по често да се храни.
Моля ви, пишете ако можете да ме насочите.

Последна редакция: чт, 26 ное 2020, 01:27 от Mish0lin

# 6
  • Мнения: 468
Моят син в началото се хранеше на 2 часа,но пиеше едва по 70-80 мл,имаше силни колики.Просто огладняваше по често от другите деца,но и коликите бяха по силни.Ревеше от глад,а след като се нахрани,тъкмо се успокои и писваше от болки.Проблемът беше в млякото,сменихме 5 вида мляко,накрая прие Аптамил комфорт и нещата се успокоиха.Може би и вашето дете поради нуждата от често хранене плаче от колики,а и може млякото да не го засища.Ако желаете посетете детски гастроентеролог,за да прецени как е стомахчето.

# 7
  • Мнения: 447
По принцип е нормално да наддаде толкова за три месеца,така гастроентеролог и евентулано попитай педиатъра да ти даде да направите изследвания за кръвна захар и за поносимост към млякото,ще го обясня какво имам предвид да се види дали детето добре разгражда млякото,ако млякото не му стига смени го с друго,незнам дали можеш да пробваш с по голям номер мляко.

# 8
  • Мнения: 155
hindi76, благодаря абсолютно същото е при нас. Сменихме всякакви млека. Най добре понася сега Аптамил AR, за жалост в нашия град няма детски гастроенетролог. Ходихме в София и там не я прегледаха дори, защото била наддавала. Щом наддава, значи е добре. Само че детето плаче 24/7 и се привива, няма как да е добре. Има нещо в обикновенните млека, като и дам дори 1 лъжичка повръща абсолютно всичко. За това останахме да пробваме комфорт, който също повръща и останахне на AR, пак повръща, но не така.

# 9
  • Мнения: 661
Повръщането може да е заради рефлукс, не е задължително да е преяждане. Много бебета повръщат много до захранването в 6 месец и със започване на захранване спират.
Аз също нямах кърма. Моето дете се роди 4200 гр. и 3 месеца по късно беше 7500 гр. Обсъждах с педиатър и акушерка тук (Германия). Мнението беше, че децата са много различни. Някои дръпват супер много в първите месеци, други в началото по малко, към годинката обаче наваксват, а трети постепенно. На кутиите АМ са средни количества. Моето никога не е яло толкова, колкото е посочено там. Аз забелязах, че пие повече по време на скок в растежа, ако е превъзбудена или нещо я мъчи (колоки, зъби и тн.). Вода никига не съм давала преди 6тия месец, защото тя пълни коремчето и замества мляко, но не носи никакви хранителни вещества. Та поради посочените горе причини забелязах, че решението на бебето за успокоение беше мляко. Взехме биберон, защото оралната фаза при бебетата е супер важна за успокоение. Носих я в раница, за да ме усеща и това също помогна. И на всяко сменяне масажи на корема.
Та пробвай да разбереш дали нещо друго я мъчи и нея. И ако да, търси решение за тези потребности. Ако обаче е глад, нищо няма да помогне, освен мляко. Като започне да се движи ще забави и качването.

# 10
  • Мнения: 4 660
Това че плаче не означава че всеки път е гладно и да му тикате шишето. Бебетата комуникират с плач разберете какво му има. Има много статии в нета относно видовете плач.

# 11
  • Мнения: 7 898
Това че плаче не означава че всеки път е гладно и да му тикате шишето. Бебетата комуникират с плач разберете какво му има. Има много статии в нета относно видовете плач.
Абсолютно! Също така бебетата не правят разлика между глад и колики и много често когато имат колики ядат повече, но не защото са гладни, а заради болките. Също така 100мл са твърде малко за 3 месечно бебе ако яде само по 5-6 пъти на ден.

# 12
  • Мнения: 5 365
Misholin, синът ми беше по подобен начин в началото. Искаше да яде АМ през 1.5-2 часа и то големи количества, като често след това повръщаше на фонтан.
Първоначално не знаех какво да правя и му давах. Коликите му станаха още по жестоки, болеше го коремчето и за да се успокои пак търсеше АМ. И така се завъртяхме в един порочен кръг - аз му давам мляко на често, започва да го боли коремчето и търси още.
Сагата при нас приключи с две мъчителни седмици, през които с много плач и мъка му увеличих яденето на 2.5-3 часа. Коремчето се успокои и лека-полека детето само започна да търси храна на по-големи интервали.
Сега е на 5.5 месеца и от близо 2 месеца има по 5 хранения на ден. Сам си реши такъв да му е режима.
На едно ядене изпива по 170-200мл и за денонощие му се събират м/у 900-950мл общо мляко.
От месец някъде има що годе установен режим на ядене в: 06:00, 09:30, 13:00, 16:30, 19:00.

# 13
  • Мнения: 155
Благодаря и при нас е така. А на какво мляко сте 🙄

Misholin, синът ми беше по подобен начин в началото. Искаше да яде АМ през 1.5-2 часа и то големи количества, като често след това повръщаше на фонтан.
Първоначално не знаех какво да правя и му давах. Коликите му станаха още по жестоки, болеше го коремчето и за да се успокои пак търсеше АМ. И така се завъртяхме в един порочен кръг - аз му давам мляко на често, започва да го боли коремчето и търси още.
Сагата при нас приключи с две мъчителни седмици, през които с много плач и мъка му увеличих яденето на 2.5-3 часа. Коремчето се успокои и лека-полека детето само започна да търси храна на по-големи интервали.
Сега е на 5.5 месеца и от близо 2 месеца има по 5 хранения на ден. Сам си реши такъв да му е режима.
На едно ядене изпива по 170-200мл и за денонощие му се събират м/у 900-950мл общо мляко.
От месец някъде има що годе установен режим на ядене в: 06:00, 09:30, 13:00, 16:30, 19:00.

# 14
  • Мнения: 5 365
Първо бяхме нс HIPP Combiotic, но от него освен, че огладняваше бързо се и запече.
Минахме на Lactana Bio и нещата се оправиха. Разхлаби му коремчето и го засищаше за по-дълго. С него успях да избутам яденето на 2.5 часа, а по-късно и на 3. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт