Кой какво хапва днес? -тема 47

  • 19 327
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Андрей 5м
З:безглутенови бисквити растворени в бебешки чай за храносмилането и малко захар.
Преди обяд: плодово пюре hipp
О: оризова каша с пюре от гъби печурки(програмата  Veggie-led weaning се оказа много добра)
СЗ: домашно направена каша от елда с плодово пюре на hipp.
В: HiPP БИО млечна каша Лека нощ с банан и сухар растворена с малко вода и дохраних с кърма.

П.П може ли нова тема!

# 16
  • София
  • Мнения: 8 614
Тази е на втора страница 😊 Трябва да стигне 50 , за да се пусне нова тема.

Моите вече попораснаха. Малкото е на 3г. и 9 месеца почти.
Закусиха Дъч бейби(палачинка на фурна) със сладко от сливи. Пъпеш.
За обяд-варена царевица, наденички на грил тиган, зелена салата
СЗ: Мислей да им оравя панна кота, но още не съм, може и да им се размине.
За вечеря ще правя пиле фрикасе

# 17
  • Мнения: 2 416
Ние сме на гости при бабата на мъжа ми и тече втори от трите дни годишно, в които не готвя! По този случай и детето на 2 г. и 4 месеца днес е на:
Една хапка мекиче, по-късно - банан и една бисквита;
Няколко лешника, които сам си обра и счупи;
Пилешка супа, хляб, малко салата (ама само краставиците) и малко пържен сом;
Ще ходим до една градина с праскови, та ако иска, ще си набере да яде;
За довечера ще има пълнени чушки, салата и диня.

Последна редакция: нд, 05 сеп 2021, 18:19 от Enter Sandman

# 18
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Моника-2,9г.
Закуска: овесен сладкиш с фъстъчено масло, сладко от вишни, карамелизирани фъстъци и течен шоколад
Обяд: скариди, сьомга на тиган с масло, домат и репичка
СЗ: кашу
Вечеря: свинска пържола на грил тиган, домат и има сливи, кайсии, грозде, праскови(каквото си хареса)

# 19
  • Мнения: X
Здравейте! Честит празник!🇧🇬
Андрей 5м
З:8:30 кус кус с сирене и масло с малко захар+дохранване с кърма
Междинно:11:30 плодово пюре банан с праскова и ябълка на hipp малко повече от половината с една безглутенови бисквитка плазмон.
О:13:00 пюре от зелен фасул с масло и сирене и една безглутенова бисквитка на плазмон.-домашно направено е пюрето.
СЗ: 16:30Оризова каша с ванилия töpfer и остатъка от плодовото пюре.
В: 20:00ще има половин hipp bio млечна каша лека нощ грис с ябълки и праскови, а като го изкъпя (20:30) ще си дояде с кърма.

П.П през деня е пил две чайчета едно за имунната система и един успокоителен вместо вода, че нещо хич не я иска, а вече яде твърда храна!

# 20
  • Мнения: 1 968
Иси, може ли да споделиш от каква възраст го захранваш и как успя толкова много храни да въведеш, ако правилно съм разбрала и детето е на 5м. Нашата педиатърка ни кара едно нещо по 4-5 дни да въвеждаме, не знам колко време ще отиде така ..

# 21
  • Мнения: X
Иси, може ли да споделиш от каква възраст го захранваш и как успя толкова много храни да въведеш, ако правилно съм разбрала и детето е на 5м. Нашата педиатърка ни кара едно нещо по 4-5 дни да въвеждаме, не знам колко време ще отиде така ..


Ами беше на четири месеца и няколко дни и използвах програмата veggie-leg weaning за нея можеш да намериш повече в блога на Маги Пашова в статията си ,,първите храни на бебето” мисля, че е доста добра, а пюретата съм ги вавеждала с оризовата каша на töpfer! Има около седемнайсет вкарани зеленчука и 7 плода заедно  четири чая и три каши!

Андрей 5м
З:Опитах да направя нещо като безглутенов, безлактозен, безяйчен мъфин.Hushed
Съдържаше безглутеново брашно, бананово пюре на хип и една доза растворено АМ. Получи се де! Та яде едно такова за закуска. С малко плодово пюре от банан и ябълка!
О: захраних го с качамак с малко сирене и масло.
СЗ: изяде още едно мини мъфинче ако мога така да го нарека понеже не беше много твърдо-логично.
В: ще има остатъка от вчерешната си каша лека нощ с дохранване!

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 17:44 от Анонимен

# 22
  • Мнения: 7 696
Валери, 1 година 7 месеца
З - кус кус с масло и сирене
О - зеле с пуешко + хляб
СЗ - овесени ядки с кисело мляко и стафиди
В - спаначена крем супа + хляб + кисело мляко

Общи условия

Активация на акаунт