На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 33

  • 88 868
  • 730
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 26
Здравейте,някой правил ли си е тест до жандармата в Одрин?Предстои ми ходене до Одрин др седмица за един ден и ако нямаш тест от Бг,дали там ще стане и  по принцип какъв е реда

# 376
  • Мнения: 5 073
Здравейте,някой правил ли си е тест до жандармата в Одрин?Предстои ми ходене до Одрин др седмица за един ден и ако нямаш тест от Бг,дали там ще стане и  по принцип какъв е реда
Като нямаш тест, просто няма да те пуснат .

# 377
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Бащицата чух да казва, че след отминаването на вируса туристопотока между двете страни ще се възстанови. Друго какво каза?

Е той вируса ще отмине на 90%  най-рано 2022 г. напролет - според последните предвиждания на вирусолози.
 А ще си тръгне напълно най-рано  2023 г. - като и за тогава има съмнения че ще се появява всяка зима.

Няма промяна в цените за Истанбул....
има вече пуснати екскурзии за лалетата в "цариградско" през целия април...
пуснали са и за по-бедни двудневни за по 112 лв. има и една с три нощувки в 4 звезди хотел в Истанбул за 299 лв. с вкл. транспорт от Варна - Бургас - Несебър в цената.

Интересно че всичко за близките части на Турция което е пуснато в момента е за след 31 март....
нищо че уж падат пср тестовете на 1 март.

иначе и прекрасни пакети за късния т.година Великден в Чанаккале и Кушадасъ за 4 дни за 450 лв. с всичко вкл. в цената. 

дано да омекне сериозно положението с вируса наоколо за 2-3-4 май че съм се надъхал за последната описана екскур

# 378
  • Бургас
  • Мнения: 6 024
Здравейте,някой правил ли си е тест до жандармата в Одрин?Предстои ми ходене до Одрин др седмица за един ден и ако нямаш тест от Бг,дали там ще стане и  по принцип какъв е реда
Като нямаш тест, просто няма да те пуснат .

Моля те, не разпространявай фалшива информация. Пускат и без ПСР, но попълваш декларация, в която посочваш адреса, на който ще останеш под карантина.
https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/27537

# 379
  • Мнения: 26
Благодаря това ми беше идеята за питане,защото отивам на преглед до болницата и дали ще мина с техен тест

# 380
  • Мнения: 5 073
В случая въпросът беше за 1-дневно ходене.

# 381
  • Бургас
  • Мнения: 6 024
И пак не е вярно, че няма да я пуснат. Никъде в официалните съобщения на властите няма написано "ако идвате за ден, няма да ви пуснем без ПСР". Правилата са валидни за влизането в Р Турция, независимо за колко време влизаш. За влизането - ще влезе, въпросът е кога и как ще излезе.
Ще я пуснат без ПСР, дори да отива само за един ден. Въпросът е какво се случва после - дали ще попълни декларация, ще спази ли адреса, посочен в нея, ще има ли проверки и какви са последствията, ако междувременно направи тест на територията на Турция и той се окаже отрицателен. Вероятно има злоупотреби с тези разпоредби, вероятно има и проверки, които нямат физически капацитет да обхванат всички.



Tanq Georgieva 634120

Моят съвет е да се свържете с лечебното заведение, в което е планиран прегледът и да разпитате подробно как стоят нещата с тест, направен на територията на Р Турция.

# 382
  • Мнения: 1 109
Здравейте! Може ли инфо за мебелни магазини във или в близост до Одрин? Запозната съм с Karamobilya и Baskent. За жалост сайтовете им са зле, а бих искала да се ориентирам за предлагането, преди евентуално да обмислям ходене. Също и ако знаете бг магазини, които предлагат турски мебели на нормални цени,  би ми било полезно.

# 383
# 384
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Цитат
Пристигащите в страната без тест се поставят в 7 дневна карантина, след което следва да си направят тест и ако са негативни, се освобождават от карантина. Показалите положителен резултат ще бъдат лекувани според протокола на Министерството на здравеопазването в турско лечебно заведение.

от сайта на МВнР

Аз ли не разбирам как отиваш за един ден, как те поставят под 7-дневна карантина, след която си правиш тест...

За мен цитираното означава, че ако си влязъл без тест, няма как да напуснеш границите на страната, преди да се случи тази карантина и последващия тест. И че трябва да имаш къде да се карантинираш за 7 дни. Т.е. реално е неосъществимо по-кратко пътуване без тест от тук. Останалото е риск.
И никъде не пише, че се допускат изключения за пътуващи по медицински причини.
Нека Крис каже, ако са пътували след въвеждането на тестовете, как процедират.

И не падат "уж" тестовете на 1.03., а заповедта е ДО 1.03. Засега!
Което не значи, че ще паднат на 1.03. Може да не паднат и дълго след това. Още повече, че се говори и за въвеждане на такива от наша страна. Та, офертите на ТА са базирани на евентуалности.
Колкото до цените...
Скрит текст:
В момента двойна стая в единия от "нашите" хотели на 3 минути от Султанахмет за февруари е 37 лв (има и по-евтини, но сравнявам конкретна). Същата стая за началото на април е 104 лв. Миналата година февруари платихме 50 лв. на вечер, а за април резервацията беше за 84 на вечер. Та, не е като да не е по-скъпо за (евентуално) след отпадането на тестовете и смешно евтино сега.
Офертите на ТА са друго нещо. Но повечето от нас пътуват самостоятелно. В настоящата ситуация още по-малко пък бих си причинила пътуване с още 40 човека с часове в един автобус.


Оххх! Това заболя!

# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Това не ми харесва https://bgtourism.bg/26012021-zapoved-zdraven-ministar/

Не!Намерих възможност да влезем  в Турция без ПСР,то сега БГ искат същото,офф...а тези дни сме заети и не можем да пътуваме,отказвам се...

# 386
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Артемида, каква беше възможността да влезете в Турция без тест? Ако е удобно да споделиш...

# 387
  • Бургас
  • Мнения: 6 024
Лоши новини.
Освен ако не поевтинеят много ПСР-тестовете, че да си струва да си ги платим и да пътуваме.
Ако не - да се надяваме през май...

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Артемида, каква беше възможността да влезете в Турция без тест? Ако е удобно да споделиш...

Вчера споделих тук,в темата,ние с ММ сме с двойно гражданство(българско и френско).Турция не изисква ПСР- от френски граждани,това беше възможността,но...

# 389
  • Варна
  • Мнения: 495
Лоши новини.
Освен ако не поевтинеят много ПСР-тестовете, че да си струва да си ги платим и да пътуваме.
Ако не - да се надяваме през май...

В Турция не бяха ли 250 лири - около 60 лева ?

Общи условия

Активация на акаунт