На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 33

  • 88 788
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Мисля че това сирене не се е показвало в групата. Задължително вземам. Приятелите ни в Одрин ни го препоръчаха. Много е хубаво

# 16
  • Мнения: 5 062
От изпробвани те лично аз съм най-доволна от Молпед. С чувствителна кожа съм и се обривам постоянно от превръзките, а с тези нямам никакъв проблем. Памучни са, а не найлонови.
От къде е това сирене, Мими?

# 17
  • Мнения: 3 271
iren 11 от Мигрос го вземам.Цената последно от миналия месец е 42.90.

# 18
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Мисля че това сирене не се е показвало в групата. Задължително вземам. Приятелите ни в Одрин ни го препоръчаха. Много е хубаво

Миме,
от кой магазин го купи това сирене?

# 19
  • Мнения: 290
И докато сте на вълна сирене, да попитам, за какво използвате сиренето Лабне? За мазане на филийка или приготвяте нещо с него?

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Това,което аз взех от Мигрос-Labne Peynir беше крема сирене за мазане.

# 21
  • Мнения: 3 271
За мазане го вземам. Най често това. Много често са на промоция по 3.

# 22
  • Мнения: 290
Аз взех на Torku, но не съм го отоворила още. Някъде прочетох, че било като цедено кисело мялко, та си помислих, че се използва за нещо по-специално.

# 23
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 159
Записвам се и аз, макар че преди пролетта не виждам как ще ида, дори да има възможност за пътуване.

Ето линк за шоколада без захар и лешниковата паста:
https://www.migros.com.tr/sarelle-sekersiz-kakaolu-findik-ezmesi-350-g-p-6ce4a1
https://www.hepsiburada.com/fiskobirlik-seker-ilavesiz-findik-ez … r-pm-HB00000V4CAW

И двете ги има в Мигрос, при това не само в 5М. Аз лично последните пъти дори не ходя там, а си пазарувам в този в Ераста. Гледах и онова на Torku, което се коментираше. Има едва 9 на 100 захар, яд ме е, че не си взех.
 

Благодаря!

# 24
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 706
С Лабне съм правила чийзкейк Сан Себастиан. По-добре  се получава в сравнение с извара или нашето крема сирене. Макар че не е съвсем по темата, да попитам ходилите в Истанбул, забелязахте ли как е в градския транспорт. Има ли много хора в метрото, трамваите, или не?

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Записвам се в новата тема с отзиви.
Пожелавам на всички да сме здрави, пък Турция няма да избяга. Догодина ще пътуваме отново и пълним догоре багажниците. Така ми се хапват катмер, телешки кюфтенца и халва с дондурма, но по-натам ще е. Става и студено, та вече Одрин вероятно остава за 2021.

И на мен крема сирената /labne/ много ми харесаха. Всъщност бях купила 3 кутийки на различни марки и всички са чудесни. А аз по принцип освен в чийзкейк крема сирене не ям. Но тези с лъжичката много да ги ям директно без нищо друго. С това на Icim правих чийзкейк Рафаело и стана фантастичен. Смесих с изварата на Лидл, кокосови стърготини и мед с пакетче желатин и колегите много го харесаха. Не беше типичния мазен от сирене чийзкейк, а много пухкав и ефирен. Декорирах с още кокос, филирани бадеми и бял шоколад. А между бисквитите сложих мое сладко от малини с чиа. 😍😍😍

Скрит текст:



С другите пък на Pinar и Torku + извара  смесих с черен шоколад, едната част с какаов крем и какао, та станаха чудни шоко кремове за шоколадов чийзкейк.
Ама и с лъжицата само да се яде е.. 😍


Pinar смесих с извара, яйца и сметана на Сюташ, та правих НВ Сан Себастиан, но го пекох малко по-дълго и стана зърнеста текстурата. Но крем сиренето си е супер иначе.




Похвалвам и този кашкавал на конци, който е маслен и много вкусен. 😍

# 26
  • Мнения: 5 062
Ивченцето, хубав катмер в Одрин къде, че това, което съм опитвала, не струваше?

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Аз съм яла само във Faruk Gulluoglu и много ми харесва. Писала съм и го показах в предната тема.
Бьорека с мед в Мадо е подобен също.

# 28
  • Мнения: 654
Синарич,
благодаря за новата тема

Огромни благодарности и от мене! Не ми се очертава скоро ходене, но така жадно ви чета!!!

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 11:50 от perfectr

# 29
  • Мнения: 3 532
Днес откриват този супер на мястото на Карфур. Чакаме отзиви от посетилите го относно асортимент и цени 🙂

Общи условия

Активация на акаунт