Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 32

  • 60 591
  • 868
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 341
Искам да попитам скоро раждалите мами- още ли дават само по 2 шишета вода 0.5л. на ден и вие носихте ли си или ви пускаха да си вземете от кафето долу? До колкото знам не пускат изобщо да излизаш от отделението, поне до януари ми е последната информация от приятелка Simple Smile

# 796
  • Мнения: 2 849
Има ли денонощен педиатър в Токуда?

Аз им звънях миналата неделя със същия въпрос, казаха че имат но в спешното само.
Е, то е ясно, че през нощта е в спешното. В отделението винаги има педиатър със специалност (не стажанти, не общопрактикуващи, а педиатри с взета специалност) и го викат долу, ако се наложи. Приемат и деца по нощите, хоспитализират. Отделението е добро, аз лично останах доволна, ако може човек да остане доволен от престой в болница с детето си като генерална концепция... През деня има приемен кабинет.

# 797
  • Мнения: 94
Има ли денонощен педиатър в Токуда?

Аз им звънях миналата неделя със същия въпрос, казаха че имат но в спешното само.
Е, то е ясно, че през нощта е в спешното. В отделението винаги има педиатър със специалност (не стажанти, не общопрактикуващи, а педиатри с взета специалност) и го викат долу, ако се наложи. Приемат и деца по нощите, хоспитализират. Отделението е добро, аз лично останах доволна, ако може човек да остане доволен от престой в болница с детето си като генерална концепция... През деня има приемен кабинет.

Миналата неделя на обяд НЯМАШЕ друг вариант освен в спешното, но може и аз да съм изтеглила късата клечка в този ден.

# 798
  • Мнения: 2 849
Поправям се, да - през нощта и събота и неделя е в спешното.

# 799
  • Мнения: 880
Здравейте,
Тъй като се следя само на частно в Токуда,кой трябва да ми издаде направление N7 за раждане-личния лекар или следящият ме гинеколог? Здравно осигурена съм ако това има някакво значение

Да питам, ако се следя само на частно, трябва ли ми някакъв документ от ЛЛ? Първа бременност ми е и не съм наясно. Някакви актуални отзиви за д-р Апостолова?


Момичета, разчитам на отговор!

# 800
  • София
  • Мнения: 2 016
Какъв точно документ смяташ , че трябва да ти даде ЛЛ след като той не ти проследява бременността?

# 801
  • Мнения: 880
Какъв точно документ смяташ , че трябва да ти даде ЛЛ след като той не ти проследява бременността?

Аз и затова питам! Когато те следят по здравна каса, ЛЛ ти издава документ, с 6ойто те насочва към АГ. Нали така? А когато си на частно не е необходимо. По логика:sunglasses:

# 802
  • Мнения: 819
Искам да попитам скоро раждалите мами- още ли дават само по 2 шишета вода 0.5л. на ден и вие носихте ли си или ви пускаха да си вземете от кафето долу? До колкото знам не пускат изобщо да излизаш от отделението, поне до януари ми е последната информация от приятелка Simple Smile
Родих на 28.01.2021.. Даваха по две малки шишенца на ден, но нямаше никакъв проблем да изляза пред отделението и да си взема каквото са ми донесли.

Vi_To, нищо не ти трябва от ЛЛ.

# 803
  • София
  • Мнения: 2 016
Vi_to , никакъв документ не ти трябва. Под документ се разбира направление от ЛЛ . Освен ако не искаш да си пускаш изследвания по здравна каса и ЛЛ се смили над теб и ти пусне едно направление за изследвания.

# 804
  • Мнения: 880
Vi_to , никакъв документ не ти трябва. Под документ се разбира направление от ЛЛ . Освен ако не искаш да си пускаш изследвания по здравна каса и ЛЛ се смили над теб и ти пусне едно направление за изследвания.

Разбрах. Благодаря ти.

Благодаря Пени.

# 805
  • Мнения: 64
Момичета изписват ли през уикенда? А и друг въпрос на самото изписване виждате ли лекаря, който ви е израждал и следил за да му дадете подаръка или при контролния преглед се виждате чак?

# 806
  • Мнения: 258
Привет и аз съм с питане относно секциото - на какъв етап и на база какво се насрочва датата ? Т.е. знам, че е максимално 2 седмици преди термина, но АГ съобразява ли се, ако да речем имате конкретна дата намислена? Примерно аз съм се спряла на дата, но тя се пада понеделник, а АГ нормално в понеделниците преглежда в кабинета си, т.е. не знам дали няма да е проблем това. В момента съм в 28ма г.с., не знам колко скоро трябва да сме избрали датата за операцията - т.е. може ли от сега или трябва по-късно?

Бонус въпрос - относно комплекта за изписване, който трябва да се носи  - виждам, че нормално се продават с пелена, боди с дълги ръкави, ръкавички, шапка, лигавник и гащеризон/ромпър - при лятно бебе (края на юни) - колко от това реално ще му се облече - и аз ли си го обличам или сестрите? Притеснявам се да не прегрее, ако е прекалено облечено, пък и с тази пелена, с която ще го повият съвсем.

П.П. първа бременност ми е и нямам понятие за много неща, извинявам се за невежеството.

# 807
  • София
  • Мнения: 646
Тези комплекти за изписване са абсолютно излишни за мен. Купувате си някоя сладка дрешка и готово. Моето беше с боди, шапка и ръкавички Септември месец (тогава ме беше страх да изведа новородено навън без шапка). Акушерките го взеха преди изписването, преоблякоха го и ми го донесоха.

# 808
  • Мнения: 834
Здравейте,
избрала съм си Токуда за раждане заради неонатологията и условията за майките и бебетата. Като лекар съм избрала д-р Велева, но не мога да намеря информация по кой метод прави секцио, а аз най-вероятно ще съм секцио. Има ли нейни пациентки, които могат да ме ориентират? Ходила съм на преглед при нея само един път и още не сме коментирали чак в такива детайли метода на раждане, а ми се иска да имам предварителна информация.

# 809
  • Мнения: 106
Момичета, искам да споделя как мина второто ми раждане в Токуда. Това беше второ раждане в рамките на 18 месеца, отново нормално без упойка.

Родих при д-р Атанасова отново, тя много искаше да ми спести болките и да съм с упойка (първото раждане си беше много трудно и дълго), но този път просто нямаше кога. А и мен не ме болеше чак толкова, вече знаех какво да очаквам, имах много добра концентрация и дишане. Може би не усетих контракциите, защото в деня преди да родя бях със симптоми на ужасен вирус - температура и много повръщане. Не бях яла и пила вода, чувствах се ужасно, даже не знам откъде ми дойдоха сили за раждане. Събудих се в 1:00 часа през нощта с контракции, от които не можех да спя повече и в 4:30 се роди момичето ми. Пристигнах в болницата в 3:00ч. и нямаше време за всички процедури - попълване на документи, тонове, клизма, абокат и т.н. Д-р Атанасова буквално влезе в стаята при първите напъни и имах чувството, че щеше да изпусне раждането. Просто всичко се разви скоростно. Този път си казах, че няма да се паникьосвам и това явно повлия много позитивно на процеса да върви гладко и бързо.

Акушерката ми - Нейкова (с къдрава коса), беше много мила, помагаше ми с документите, проверяваше ме добре ли съм, окуражаваше ме точно накрая, когато вече й казах, че губя контрол над контракциите (точно преди да стигна 10 см). Извади бебето още на първи и втори напън и имам един козметичен шев на старото място.

Не са ми пукали водите предварително, мехура се спука когато започнаха напъните и се видяха зелени води. Правиха изследвания на бебето за изолиране на инфекция, но всичко беше наред. Не са ме питали и насилвали за упойка, което аз много уважих. Може би още като ме приеха и видяха, че съм с 6-7 см разкритие, малка разлика с първото раждане и знаеха, че бързо ще стигна пълно разкритие. Но всичко това го казвам, защото прочетох в последните коментари притеснения на други майки, че се бърза с окситоцин и други медикаменти. Дори на първото ми раждане д-р Атанасова уважи желанието ми да родя без упойка и окситоцин, чака ме много часове, въпреки, че накрая пуснахме система, защото раждането не вървеше добре.

Сложиха бебето върху мен на секундата след раждането. Аз веднага се измолих да ми пуснат лекарства за гаденето, просто имах нужда да пия вода като нормален човек и да хапна. Приспаха ме за слагането на 1 шев, а бебето беше в родилна зала на апарата до мен за следене и адаптация. След 2-часовия престой за наблюдение с бебето ни преместиха в стаята. Бебето само го изкъпаха и преоблякоха, донесоха ми го веднага и ми помогнаха да го сложа на гърда. По мое желание си беше с мен постоянно. Чувствах се добре и можех да се грижа за него нощем, а и гърдите ми бяха много препълнени, та сученето ме облекчаваше.

На моята визитация най-често минаваше д-р Кирякова, която е много мила. Бебешките визитации също бяха подробни - показват от-до как се къпе, облича, хидратира бебето, обсъжда се наддаване, жълтеница, изследвания. Имаше и лекции за масаж, гимнастика, хранене, грижи за бебето.
Когато разбраха, че ми е второ бебе дори не е ставало дума за АМ. Всички ми казваха да я кърмя и АКО има проблем, ще се даде добавка. Правихме пробно кърмене на втори ден и всичко беше наред.

Пожелавам успех на всички в очакване и ви пожелавам всичко да мине леко и позитивно! Д-р Атанасова е изключителен човек, много добре знае кога-какво трябва да се случи, помни всичко до най-малката подробност и не знам от къде намира сили с три деца за толкова отговорна професия! По време на престоя ми ми пишеше на вайбър да ме пита как съм и мина да ме види, което беше много мило. Страхотна е, наистина!

Общи условия

Активация на акаунт