Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, 40+ (Тема 4)

  • 71 215
  • 773
  •   1
Отговори
# 105
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 13 203
През соца имаше добри шивачки.Имаше и хубави платове.
Моделите-от западни списания.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 970
Забравих да отбележа, че на Ейнджъл кифленското саке е много Мерилин стил. Тя се пошегува с епитета, според мен. И аз имам такива екземпляри. Но ги наричам по-скоро театрален реквизит и си ги нося, макар и не всеки ден. Нищо кифленско нямаше нито във снимката, нито в модела на нея.

# 107
  • Мнения: 7 898
Нейното сако изобщо не е кифленско. Ще стане кифленско ако го облича примерно Джулиана Гани 🤪.

# 108
  • Мнения: 3 794
За мен стил - е начина на себеизразяване. През годините се минава през различни стилове, а модата се мени всеки сезон. И точно тук определящ е вкусът - способността да избереш какво да подбереш и носиш, и какво не. И ако се възпитава, то възпитаването му би трябвало да започва от самото раждане. Но според мен по-скоро се наследява. Simple Smile

Има жени, които и съдран чувал да наденат, могат да го носят с такава грация и непрнуденост, сякаш носят тоалет на Диор и да изглеждат като кралици. И такива, които и най-великият моден диктатор да облече, винаги изглеждат като краварката в левият ъгъл.

"Една жена никога не е по-секси от момента, в който се почувства удобно в дрехите си." - Вера Уанг  - Напоследък, това е водещото при избора ми дрехи и обувки. Simple Smile

# 109
  • София
  • Мнения: 2 970
Вера Уанг не ми е съвсем еталон за стил. Под стил визирах начин на подбиране и носене. Не стил в музиката или стил гръндж примерно.

На мен ми е най-удобно в пижама или анцунг. Но нося и поли, панталони, сутиени, обувки и прочие. Не са ми най-удобно определено.

# 110
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 8 889
И едно време имаше жени, които се отличаваха от останалите.

Иначе съм съгласна, че вкус се възпитава. Ама, ако не го носиш в себе си, винаги ще си една от масите.

# 111
  • Мнения: 3 794
Вера Уанг и на мен не ми е еталон, просто се хванах за цитата и. И от личен опит мога да твърдя, че е абсолютно права в случая. И никой не говори за анцузи, това за мен е дреха само спорт.

# 112
  • София
  • Мнения: 45 672
Аз сега написах Vera Wang street style - съвсем си е добре жената.
Удобно аз разбирам, да мога да се движа, дишам и ходя по улиците нормално.

# 113
  • Мнения: 16 155
"Една жена никога не е по-секси от момента, в който се почувства удобно в дрехите си." - Вера Уанг  
100% Съгласна с целия ти пост, Sysly, а последното е чудесно синтезирано!

Искам само да добавя, че "удобството" е понятие различно за всяка жена - на една и е удобно в дънки, за друга дънките са само източник на стрес и липса комфорт. Една предпочита мокасини и сникърси, друга се чувства като риба на сухо, когато няма някакъв ток. Та добре е да го помним и да не съдим другите по собствените си критерии!

PS Показвам най-кретеноидния ми чифт обувки, на който аз мога да ходя и който е в моята сфера на комфорт. Разбира се, толкова екстравагантни обувки не се носят често, но когато ги сложа (със или без хелоуински костюм) ми е удобно! Излишно е да казвам, на околните им прилошава само при вида им Grinning

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 16:27 от Agent Provocateur

# 114
  • София
  • Мнения: 45 672
До преди само няколко години, умирах за ботуши и боти с ток. Ама не се спирах! Сега - край - не ми е удобно и това е.

# 115
  • Мнения: 9 545
Аз сако и палто различно от кифленско (по-скоро кукленско) май нямам Smiling Imp Даже роклите ми са с едни бастички, с едни плухички, с едни ръкавчета...
Ей тук една подборка от по-строго официални снимки (само тези си намирам тук)
Скрит текст:

# 116
  • Мнения: 193
Тези сака изобщо не са “кукленски” или “кифленски”

# 117
  • Мнения: 25 097
Пенева, чудесна си, аз не виждам нищо кифленско в тези сака.

Стилът може да се обогати и развие, но се раждаме с определен вкус – усещане за цветове, форми, текстури, повърхности, съчетаването им. Нещата опират до усещания на сетивно ниво. Това може да се надгради и обогати със знания и инфо, но да се възпита стил – не. Това е превъплъщение на личността. Иначе хора, дизайнери от един и същ випуск, майсторски клас би следвало да са еднакви или с еднакъв стил от наученото.

# 118
  • Мнения: 6 955
Аз, бидейки някак си от дизайнерските среди, никак не съм съгласна с горните разсъждения. Simple Smile)) Разбирам какво иска да каже Босилка за личното усещане, вкус и т.н. Но! Стил се учи. И даже истинското значение на думата стил е по-близко до "познание", отколкото до "усет". Колкото повече знаеш, толкова по-дълбоко (раз)познаване имаш за стил. Wink Най-интересното в дадена нова "композиция", била тя арт или мода, са препратките, които са както визуален, така и интелектуален стимул. А това работи повече, ако имаш повече познания и също така обяснява защо не всички ученици излизат под калъп на маестрото. И това са все неща, които се учат, наслагват и възпитават. Blush

# 119
  • Мнения: 25 097
Съгласна, но ако си носи един човек усет, вкус към шаренко, блясъци, златно, дори и трима дизайнери да го моделират в стила му винаги ще избива афинитета към горните или личния вкус. Приемам, че стилът се надгражда, но в основата му стои винаги личния вкус, усет. Wink

Общи условия

Активация на акаунт