Юлски бебета 2020, тема 2

  • 20 504
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 144
Според мен е станала някаква грешка, не вярвам някой да е захранил на месец бебе...

Последна редакция: сб, 05 дек 2020, 21:29 от BonniBonn

# 61
  • Мнения: 204
На 4 месеца и 2седмици.Извинявам се, объркала съм се.

# 62
  • Мнения: 278
Чак се стреснах на месец и половина...
На 4 и половина е добре. Днес ни е трети ден с морковеното пюренце. Много и допада. Ще видим какви физиономии ще има на картофа Joy

# 63
  • Мнения: 161
Момичета, моето човече днес става на 5 м. и мисля от утре да го захранвам. Педиатърката каза след 6 ти, но аз пък изобщо не съм изветна като жената, дето слуша... както и да е.
Търся аз готово пюре - бебешко, много ясно - от картоф. Е няма такова животно! Три дни търся картофено пюре, де що имаше магазин, аптека, дрогерия - бе изровен щанда и няма. Едва днес на мерих две клети пюрета на Слънчо, макар че хич не исках да е тази марка, ама каквото - такова... Ся ше кажете “Тая пък толкова ли не може да свари един картоф” - не мога. На картофите в магазина нещо не им вярвам, а производителите на пюрета се предполага, че подлежат на някакъв контрол. Затова реших за начало да са купени, после ще си търся био-еко ферма. Та, в тая връзка, два въпроса - някой пазарува ли от такава ферма продукти с пеоверен произход и минимално количество нитрати, пестициди и др.гадости? И другото ми питане - какви марки пюрета използвате, по колко време въвеждате продукт и може ли днес като отворя едно бурканче, утре пак да дам от същото?

# 64
  • Мнения: 4 941
И аз започвам захранването от утре. Търсих пюре от картоф и намерих само на Слънчо,но е неделя и бебешките магазини не работят. Иначе ще взимам на Хип и на Гербер, ще видим кое ще му допадне.

# 65
  • Мнения: 1 033
Гербер пюренцата може да се ползват два дни, така пише на опаковката. Аз купувам био уж някакви моркови, карфиол, броколи и пащърнак. Картофи имахме от село та не ми се е налагало да купувам. Педиатърката ни каза да въвеждаме така
Ден 1 -1 л / тиква примерно/
Ден 2 - 3 л / тиква/
Ден 3 -40 мл тиква
Ден 4 - 40 мл тиква
Ден 5 -40 мл тиква + 1 л картоф / примерно/

# 66
  • Мнения: 766
Момичета, някой знае ли за колко време преминават пъпките от претопляне? Преди 2 седмици се появиха, педиатърката тогава каза, че е от претопляне, но не минават и започвам да се притеснявам да не е нещо друго..
Тогава още не беше захранен, та не е от храна...

# 67
  • Несебър
  • Мнения: 529
Как изглеждат? Можеш ли да качиш снимка?

# 68
  • Мнения: 124
Малката имаше през лятото от претопляне и седяха много дълго време, но явно защото продължаваше да й е горещо и от повърнатото пак излизаха. Накрая започнахме да я оставяме само по памперс за по-дълго време и постепенно изчезнаха.
 
Момичета, бебчетата спят ли през нощта спокойно без да ви будят? Аз постоянно ставам, малката се върти и си търси биберона, някой път по 1-2 часа й го давам, защото го изпуска и не мога да се наспя изобщо. Спя от 12 до 4, през останалото време е неспокойна обикновено. Дори да съм я нахранила, пак спи неспокойно и търси  залъгалката Cry Не знам какво да правя..

# 69
  • Мнения: 766
Как изглеждат? Можеш ли да качиш снимка?

Не знам дали се вижда добре-ситни, червени пъпчици по корема и гърдите.

# 70
  • Мнения: 4 941
Вярно, че не му хареса картофа. И една лъжичка не хапна. Утре пак ще опитам. А и беше доста гладен след сън, а четох някъде, че бебето не трябва да е много гладно. И да се дава 30 мин преди времето му за ядене.

# 71
  • Мнения: 1 033
Вярно, че не му хареса картофа. И една лъжичка не хапна. Утре пак ще опитам. А и беше доста гладен след сън, а четох някъде, че бебето не трябва да е много гладно. И да се дава 30 мин преди времето му за ядене.
Май не е от картофа. Аз тиква дадох и пак беше много драматично Smiley В следващите дни обаче започна да яде

# 72
  • Мнения: 278
Аз също открих само на Слънчо чист картоф. Иначе на гербер взех микс- морков и картоф, тиква и картоф. Та се чудя като вече и дадох морков после направо да е морков с картоф. Иначе и ние взехме гербер. И аз пообикалях бая и установих че най-добре зареден е магазина на Ганчев в Люлин- нито в Кауфланд нито фантастико са така добре заредени. Сигурно и другите бебешки магазини, които предлагат бебешки храни- вис виталис видях, че също е Добре зареден.

# 73
  • Мнения: 4 941
В Бургас има магазин Тема, май ги има и в други градове, не съм запозната, но там има всяккави пюрета.

# 74
  • Мнения: 161
Как изглеждат? Можеш ли да качиш снимка?

Не знам дали се вижда добре-ситни, червени пъпчици по корема и гърдите.

Това според мен не е претопляне. А ако е претопляне - или продължаваш да го претопляш, или е съчетано с чувствителна кожа. Помисли дали си сменяла козметика, препарат за пране и т.н. Пъпките от претопляне не завяхват така, те просто изчезват както са се появили. Поне при моето дете така става.

Общи условия

Активация на акаунт