E. Petekkaya & A.Varlıer & Ö.Deniz & H.Şendil~нови и стари проекти и партньори~205

  • 33 593
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 847
Днес празнувам... почерпете се за мое здраве...

Скрит текст:

# 661
  • Мнения: 36 768
Добро утро

Честит празник Цветница Да бъдем здрави, усмихнати и щастливи като цветя Flowers HibiscusFlowers Four Leaf Clover

Честит имен ден на всички момичета и момчета с цветни имена
Нека да сте живи, здрави, благополучни, усмихнати и много обичани Heart



Гости, Кралице Честит Имен Ден
с пожелание за здраве щастие, късмет и много обич



Злати Hug И аз снощи видях във фейса снимки с усмихнати и щастливи актьорите, но не разбрах, че е имало парти по повод завършване на сериала....



Дано да има завършен финал и всеки от героите да получи това, което заслужава Hands Pray

Още веднъж Честит цветен празник Да ни е цветно и празнично

# 662
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 847
Здравейте момичета,  днес от бързане да ви почерпя, макар и виртуално, забравих поздрава...
Благодаря ви за пожеланията....


https://www.vbox7.com/play:c28a10846f

# 663
  • Мнения: 41 793
Гости Hug,честит имен ден!
Желая ти от сърце здраве,щастие и късмет! BalloonBirthdayTadaWine Glass

нови от Аслъ...




Скрит текст:

Последна редакция: нд, 25 апр 2021, 11:17 от Zlatina3

# 664
  • Мнения: 36 768
Гости, Злати благодаря за почерпката и пожеланията Hug

Да пусна един пост, че ако пуснат фрагмана, Злати да може да го сложи в нов пост.....

Кузей Дениз вчера е имал рожден ден - да е жив и здрав и да бъде талантлив като баща си BalloonBirthday

# 665
  • Мнения: 41 793
Добро утро в началото на Страстната седмица!

Всеки ден от нея се нарича Велики!
Днес е Велики Понеделник и ви желая да започнете деня с
чудесно настроение, красиви мисли и много позитивизъм!

Скрит текст:
Какво (не) се прави в седмицата преди празника

Страстната седмица, която предшества Великден, е символ на духовното пречистване и смирение на човека.

Всеки един от дните в нея се нарича „велик и свят”, защото превъплъщава последните дни от живота на Исус Христос, преминали в страдания и болка.

По време на Страстната седмица постите навлизат в своя най-строг период. Консумират се предимно плодове, чай, хляб и вода, като църковните канони повеляват последните три дни да се изкара само на хляб и вода.

Ето какво друго може и не може да се прави в последната седмица преди Великден.

• Велики понеделник – от Велики понеделник започва голямото великденско чистене, което е задължително за всеки дом. Освен това понеделникът е и последният от дните, през които може да се пътува.

• Велики вторник - според църковния обичай това е ден на поучения и последни нравствени наставления.

• Велика сряда – на този ден на жените им е забранено да вършат всякаква домакинска работа (чистене, пране, шиене, готвене и т.н).

• Велики четвъртък е отреден за обредното боядисване на яйцата, като първите винаги са червени.

В миналото това, колко яйца ще се боядисат, се е определяло от броя на членовете на семейството. Обикновено се приготвяли по 30-40 яйца, а в богаташките къщи техният брой стигал до 200-300. Т

радицията повелява с боядисването на яйцата да се заеме най-старата жена в семейството. Първото боядисано яйце се поставя пред иконата вкъщи и се пази до следващия Велики четвъртък, а след това се хвърля в течаща вода.

• Разпети петък – в деня, в който е бил разпнат Исус Христос, не се върши никаква работа, защото се смята, че ако хората не спазват тази повеля, ще бъдат сполетени от нещастие.

Строго са забранени песните и веселбите. Народните обичаи повеляват в този ден да се мине под маса. Така човек символично се пречиства от своите грехове и оставя всички тежести и проблеми в ръцете на Бога.

По време на Разпети петък постът в Православната църква е особено строг – тогава нито се яде, нито се пие дори вода.

• Велика събота – на този ден има обичай жените да посещават гробищата, за да раздават боядисани яйца и хляб за душите на мъртвите.

До обяд се разрешава домакинската работа, която по-нататък през деня се забранява напълно.

Велика събота е и последният ден, в който могат да се боядисват яйцата за Великден.

Пасхалната служба за Възкресение започва малко преди полунощ, а точно в 00.00 часа водещият службата свещеник трикратно възвестява възкресението на Христос с думите: „Христос воскресе”, на което богомолците отговарят: „Во истина воскресе”.



Ани,проверявах но все още не са пуснали фрагман! Hug



☆...........இڿڰۣ-ڰ...........С И Н Х Р О Н - 3 серия☆ЧУВСТВАМ☆
https://ok.ru/video/2357442448041
https://disk.yandex.ru/i/wx-Xje6p-jMnRA

Прекрасна и успешна нова седмица в очакване на Великден!

Последна редакция: пн, 26 апр 2021, 09:29 от Zlatina3

# 666
  • Мнения: 36 768
Привет момичета Hug

Велики понеделник е и е хубаво, че Злати се е потрудила да намери какво се прави и какво не се прави през страстната седмица...
Скрит текст:
Мисля вече да изнасям цветята, за да мога да поочистя поне като лисица с опашката Joy

Екипа на сериала вече е в почивка и ще очакваме Стар тв да се смилят над нас и да ни пуснат фрагман, озет и снимки....







Спорен ден и да бъдем здрави Hug

# 667
  • Мнения: 41 793
Привет! Hug

Ани Hug
Скрит текст:
Моите цветя отдавна ги изнесох,но терасите ми са закрити!

Пуснаха новите снимки за 13 еп.!Фрагман още няма!






















Озетът все още не е преведен на руски или бг.език,за това от турски на бг.,чрез гугъл и някои мои поправки....

След като научи фактите, Михре предприема действия за събиране на семейство Ерен, но това няма да е толкова лесно, колкото си мисли. Докато Айлиз се бори със семейството си, тя също е шокирана от наученото. Тя е в дилема дали да сподели тежката си ситуация с Кадир.
Кадир беше унищожен, след като научи голямата тайна за семейството си. Той отива на пътешествие , без
знае какво да прави. Това пътуване, което Кадир предприема, за да излекува раните както на себе си, така и на семейството си, го довежда до неочакван край.
Шебо се уверява в чувствата си към Заза и предприема действия. Да бъдеш близо до Заза обаче няма да е толкова лесно, колкото си мислеше.
Село не знае какво да прави. Докато се чувства безпомощен и самотен, той се тревожи за Мерием. Най-накрая се е решил. След стъпката, която направи, изненада очаква всички!....(Да не би да й е предложил брак? Thinking)

=====================================

Току-що пуснаха и финалния фрагман за 13 епизод....


https://youtu.be/i5Yj3PwHfv0

Последна редакция: пн, 26 апр 2021, 21:35 от Zlatina3

# 668
  • Мнения: 36 768
Злати тъкмо видях фрагмана във фейса и минах да ти кажа, но ти вече си го пуснала....
На Джемал ли слагат белезниците???? Няма на кой друг да е, но и Сибел трябва да отговаря за сътворената лъжа и обвинението на Хасан....Двамата с Джемал може да имат семейна килия, да се изяснят кой какво свърши....
Забелязах, че в един момент Михре се опита да се доближи до Село, а той се отдръпна....
Излезе и видеото със смъртта на дядо Давуд......

Благодаря за снимките и озета....Озадачих се, какво пътешествие ще предприеме Кадир, или не съм разбрала....



Айлиз държи бебе??????

Актьора, който играеше Ерол, май е започнал нов сериал "Сърдечна рана" или греша?????

# 669
  • Варна
  • Мнения: 2 973
ТОЛКОВА ДЪЛГО ТЕ ЧАКАХ
Какво ни очаква във финалната серия? - анонс 🎬


ТОЛКОВА ДЪЛГО ТЕ ЧАКАХ - ФИНАЛ - анонс

# 670
  • Мнения: 3 421
Добро утро.
Нямам търпение да изгледам финала.
Благодаря за преведения фраг.
Не ми харесва,  че толкова бързо се случват нещата.  ....
Гадно ми е за Ерол , наистина.
Михре е права ,че няма от къде да знае , че Село е нейния син , а не Ерол , от къде накъде Село се сърди и й търси сметка,  не знам.
Бащата на Кадир обаче така и не го показаха , нито имаше развитие в този образ. Дори и във финала никакъв го няма. Какъв беше смисъла да го показват,че е жив , не знам.

# 671
  • Мнения: 36 768
Добро утро прекрасни



Напрегната седмица, но винаги има време за кафе и сладка приказка Hands Plus1

Благодаря на Бризчето за преведения фрагман Hug Получих отговори на въпросите от фрагмана. Напълно съм съгласна с казаното от Шебо на Сибел. Разкритията Сибел не ги е направила от вчера за днес. Както в много случаи и тук става въпрос за пари....както е искала да омъжи дъщеря си за алчния кандидат зет, на който забравих името, така е искала и родния й син да стане богат наследник.

Butterfly:3Hug
И аз очаквам с нетърпение финалния епизод....Ние с теб искахме да се изясни случая с Ръза, но мисля, че са се отказали от тази идея, поради ограничение във времето. Все пак мисля, че са направили що годе добър финал, защото има много сериали, които завършват в нищото....
Относно Село, въпреки, че причини на Кадир проблеми, Кадир не питаеше лоши чувства към него. Докато Михре, макар да знаеше истината за случая със Захиде и, че оправданието на Ерол беше скалъпено, Михре направи едно изказване, че не иска да вижда Село в близост до семейството й....По чисто човешки Михре, не се постави на мястото на Село, не прояви съчувствие към него и към сина му.....
Ще видим утре вечер как ще се случат нещата.....

Злати

Скрит текст:
Моите цветя вече втора година през зимата са на остъклената тераса и са много добре,дори започваха да цъфтят. Но вчера ги изнесох на откритата тераса. При нас се събират всички ветрове и затова изчаквам и ги изнасям в края на април, защото нощите преди това са студени......

Спорен да бъде деня по подготовката за големия празник.... Да бъдем здрави Hands Plus1

Последна редакция: вт, 27 апр 2021, 09:23 от MAMA-AN

# 672
# 673
  • Мнения: 41 793
Здравейте,момичета!



Благодаря на Бризчето Hug,за бг.превода на фрагмана и  на всички за споделеното! HugFlowers Hibiscus

И аз мисля,че поради решението за приключване на сериала с 13 еп.,нямаше време кога да развият линията с Ръза.А и намалиха времетраенето на самите епизоди-около 2 часа.Преди при някои ги правеха повече от 2,30 ч.!Сега и заради пандемията при много сериали е така.Пазят се както актьорите,така и екипа!

Ани,да Илхан Шен/Ерол започва участие в нов летен сериал - ''Kalp Yarası/Сърдечна рана''!В главните роли са-Гьокхан Алкан и Ямур Танръсевсин!









Желая ви ползотворен ден!

# 674
  • Мнения: 36 768
Ехо...отново среднощно включване....
Скрит текст:
Утре имам служебни ангажименти и няма да имам време да си изпием заедно кафето...

Лу, Злати

Злати значи не съм объркала Илхан Шен - Ерол....за участието му в нов сериал....Снимката беше в колаж и беше много малка, затова не бях сигурна.....
Може би някой ще се изненада, че съм запомнила името на сериала "Сърдечна рана"....
Прави ще сте, защото не помня имена на актьори, на сериали...може би защото не са свързани с цифри и числа....Но нали знаете, че Ози има една песен "Сърдечна рана", която ми е любима и Бризчето преведе песента и направи клип....
Среднощен поздрав.....Съжалявам, но не можах да намеря видео клипа "Сърдечна рана" но ви поздравявам с друга любима песен на Ози.....



https://www.youtube.com/watch?v=sckoeg9iO9U

Общи условия

Активация на акаунт