Въпрос-килограми и раждане?

  • 1 146
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
Неее Naughty-не мисля,че колкото по-малко си качила,толкова по-лесно ще родиш-много е индивидуално,познавам такива,които качиха по 20-30кг. и пак родиха лесно и бързо,и такива,които наддадоха с 8-10 кг. и мина трудно раждането-зависи от толкова други неща...
  Относно наднорменото тегло,като в твоя случай,и аз съм чувала,че мнозинството раждат със секцио newsm78,обикновено и кръвното се вдига,тогава пък се налага операция...във всеки случай доктора си преценява Thinking-той най-добре ще ти каже Peace

Софи много добре ти го е обяснила - стискам ти палци, каквото и да решиш (секцио или нормално) и да родиш здраво бебе  newsm10

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Интересно, моя лекар точно заради многото килограми ме караше да раждам нормално. Според него възстановителният период след секцио при мами с наднормено тегло е по - продължителен, анестезиолога пък каза, че не могат да ми сложат спинална упойка, която се препоръчва заради високото кръвно пред общата, отново заради многото килограми. В крайна сметка родих със секцио, защото бебка беше седалищно, а за моя радост се възстанових и много бързо.
Каквото и да решите с твоя лекар - успех, леко раждане и едно здраво и красиво бебче ти желая  bouquet

# 17
  • Мнения: 949
Аз качих 38кг,влязох  в родилна зала 100кг.Родих нормално без проблем.

# 18
  • София
  • Мнения: 614
Ако имаш доверие на лекаря си,послушай го,но искай да ти обясни защо точно

# 19
  • Мнения: 643
Аз също качих много килограми, но раждането не ми беше проблем. Според мен всичко е строго инидидуално, и ако имаш доверие на доктора си, няма проблеми.
 Пожелавам ти леко раждане, и едно здраво и красиво бебе! Hug

# 20
  • Мнения: 2 673
   Не съм чела като противопоказание за нормално раждане да е по-високото тегло. Хипертония и други - да ама само по себе си покачването на повечко кг ?!?
   Я, не се тормози, довери се наистина на Доки, той ще определи кое е по -добре за теб  и бебо.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт