HELP:Туршия от люти чушлета!!!!

  • 51 276
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 358
И аз си взех от този фикс и сега мисля да започвам с него, но това с пластмасовите бутилки ми стана много интересно. Май не се стерилизират, а и после как се изваждат от там newsm78

# 16
  • Мнения: 14 490


и аз правя нещо подобно - опуквам чушлетата, слагам ги във фризера в торбички, после само вадя, оставям да се размразят, слагам пасиран чесън, магданоз, сол, олио и оцет и в хладилника в пластмасова кутия Peace

# 17
  • Мнения: 460
тази година моите  ги направих така:напуках ги на котлона ,оставих ги да изстинат и после в пликчета и хайде у фризера!!!те така ги правя аз!! Hug

# 18
  • Мнения: 6 017
Нашите ги правим по следният начин: Количеството на чушките си го определяш ти. Та колкото и да са ги пукаш на огънне много. След това ги поставяш в съд с олио та всички чушлета хубаво да се омазнят и напоят с олиото. После нарязваш моркови и целина, и започваш да пълниш компотени буркани с чушки, а по време на пълненето слагаш от целината и морковите. Когато всички буркани са вече напълнени и готови, в всеки един слагаш по 1с.л. захар и сол и доливаш с оцет. Затрорените букани се обръщат няколко пъти идза да може солта и захарта да се размесят. Прибираш за зимата. Така ги правим у нас, дано съм ти помогнала.

# 19
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Аз обирам от градината каквито има готови чушлета,не ги деля по сортове.Изрязвам им дръжките с ножица.В сух тиган на газовия котлон пускам по една шепа чушки и с разтръскване ги опуквам от всички страни,не си играя да ги обръщам една по една.В това време са ми готови бурканите - сухи-слагам на компотен буркан 1с.л.захар и 1ч.л.сол.Отгоре сипвам пуканите чушлета,ръся скилидки чесън и листа целина и с лъжица(понеже са горещи) притъпквам,да се напълни хубаво.Заливам само с оцет,не влиза много,ако са добре натъпкани,запечатвам и обръщам буркана.Завивам докато изстинат.И така следващите чушки и следващия буркан,докато свършат. Hug Laughing

# 20
  • Мнения: 125
запис   Hug

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 358
Направих ги и аз вчера с фикса на Др. Йоткер и изглеждат много ама много съблазнително. Децата само питат кога ще станат готови! Още ли няма никой за тези пластмасови шишета? newsm78

# 22
  • Мнения: 1 249
сега аз,ще ти напиша моята рецепта,знам я от свекито много е хубава!  chefза 800гр. буркан;6 с.л. захар,1с.л сол,1 аспирин,магданоз,копър,3-4 скилидки чесън,зърна чер.пипер,  Пълня всичко в буркана и доливам оцет почти до горе.Затваряш и не се вари.А забравих най-важното;чушките трябва да са пекани!(аз ги пеках на скарата)и като сложиш сол, захар и аспирин сложи малко оцет, за да се стопи всичко.Това е/ newsm22

 Много вкусно звучи.

А после стерилизираш ли ???

# 23
  • България
  • Мнения: 430
Аз обирам от градината каквито има готови чушлета,не ги деля по сортове.Изрязвам им дръжките с ножица.В сух тиган на газовия котлон пускам по една шепа чушки и с разтръскване ги опуквам от всички страни,не си играя да ги обръщам една по една.В това време са ми готови бурканите - сухи-слагам на компотен буркан 1с.л.захар и 1ч.л.сол.Отгоре сипвам пуканите чушлета,ръся скилидки чесън и листа целина и с лъжица(понеже са горещи) притъпквам,да се напълни хубаво.Заливам само с оцет,не влиза много,ако са добре натъпкани,запечатвам и обръщам буркана.Завивам докато изстинат.И така следващите чушки и следващия буркан,докато свършат. Hug Laughing
Toва с тигана е страхотно, за нула време стават.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 358
тивам и аз да пробвам това с тигана сега....

# 25
Аз обирам от градината каквито има готови чушлета,не ги деля по сортове.Изрязвам им дръжките с ножица.В сух тиган на газовия котлон пускам по една шепа чушки и с разтръскване ги опуквам от всички страни,не си играя да ги обръщам една по една.В това време са ми готови бурканите - сухи-слагам на компотен буркан 1с.л.захар и 1ч.л.сол.Отгоре сипвам пуканите чушлета,ръся скилидки чесън и листа целина и с лъжица(понеже са горещи) притъпквам,да се напълни хубаво.Заливам само с оцет,не влиза много,ако са добре натъпкани,запечатвам и обръщам буркана.Завивам докато изстинат.И така следващите чушки и следващия буркан,докато свършат. Hug Laughing
Toва с тигана е страхотно, за нула време стават.
Как затварате буркана само слагаш капачката -без машинка или как?

# 26
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Ползвам буркани с винтови капачки.Докато си чакат реда,капачките стоят на топло до печката във вряла вода и после само завивам с помощта на ръкавица.

# 27
  • Мнения: 1 269
Може ли някоя рецепта за чорбаджийски чушлета? Ако може и да е лесна като за градски условия Wink. Благодаря предварително!  bouquet

# 28
  • Мнения: 6 017
Може ли някоя рецепта за чорбаджийски чушлета? Ако може и да е лесна като за градски условия Wink. Благодаря предварително!  bouquet
Ей сега ще проверя, май имам и ще ти напиша....момент да намеря

# 29
  • Мнения: 6 017
Значи имам две рецепти за чорбаджийски чушлета...само това намерих в тевтера си, записвала съм ги от баба ми, ето ги и тях...
Сурови чорбаджийски чушки
за трилитров буркан
Измитите чушки без дръжки се нареждат в буркан от 3 литра, между тях се нареждат чесън, копър и целина. Заливат се с гореща марината, ако тя не стигне се долива вода за да се покрият чушките. Запечатват се и се обръщат с капачката надолу за 24 часа.
За маринатата: 1 кафена чаша оцет, 3с.л захар, 3 аспирина, вода-колкото да се покрие всичко.

Чорбаджийски чушки
4-5 кг чорбаджийски чушки
5 глави чесън
магданоз
За маринатата:3ч.ч. оцет
1ч.ч. захар
1м.м. сол
1ч.ч. олио
Измитите без дръжки чушки се цепват на върха, попарват се във врялата марината и се вадят в плитък съд. Още топли се нареждат в буркани без да се притискат, като помежду им се длага счукан чесън и магданоз. Поливат се с изстиналата марината. Най- отгоре се слага един пръст олио.

Надявам се съм ти помогнала с каквото мога.

Общи условия

Активация на акаунт