Тренировки в домашни условия - 107

  • 33 894
  • 728
  •   1
Отговори
# 345
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 747
Ох, Агентче, много зарибяващ е този дневник на Полар. Върнах се от първия ден на програмата на Синди и си въведох всички тренировки, които съм направила заедно с имената им и мускулната група. Днес е ужасен дъждовен ден и не съм мръднала от нас и само се ровичкам в дневника. Наистина на компютъра е супер да се попълни повече инфо.

Аз съм в очакване на МЦ и съответно гладът за сладко пак ме е налегнал. Последните месеци е направо неописуем и само по това време. Засега удържам само с шоколад и сушени плодове, и умишлено не приготвям нищо, защото ще опустоша всичко. Все още не съм тренирала днес, но имам такива намерения малко по-късно вечерта.

# 346
  • Мнения: 3 491
Днес ден 14, пропуснах тринадесетата тренировка, защото ми се искаше нещо с по-сериозно темпо и по-продължително. Доволна съм.
Обещала съм си поне с алкохола да се приключи, но ще видим докога ще е. И чаша вино да изпия пак ми се отразява в посока разяждане - фъстъци, месни мезета, сирене. А си казвам, че не съм гладна и мога да си позволя само една чашка алкохол за настроение Simple Smile

# 347
  • Мнения: 4 785
Днес глутеус ,ден 12  и 40 гора 🤘

# 348
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 344
Вчера ми беше много отмаляло и не правих нищо. Та днес уж в деня, който съм си го отредила за почивка направих последното кардио от първия месец на БР и стреча на Шон от Т25.

# 349
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 747
Аманда, аз съм решила в дните, които е стречинга да го правя в комбинация с друга тренировка. Първият път ми се получи много добре в комбинация с глутеус, сега още не съм го измислила.

Макар и късно днес успях да направя TRANSCEND day 11 and IGNITE day 2. Много трудна ми се видя 11, бицепсите ми направо горят.

# 350
  • Мнения: 107
някой с конкретно изпитано и изстрадано предложение за тренировка с пясъци за крака.... лепки ли как се водят, тежестите , които се слагат на глезените

# 351
  • Бостън
  • Мнения: 13 724
Ох, Агентче, много зарибяващ е този дневник на Полар. Върнах се от първия ден на програмата на Синди и си въведох всички тренировки, които съм направила заедно с имената им и мускулната група. Днес е ужасен дъждовен ден и не съм мръднала от нас и само се ровичкам в дневника. Наистина на компютъра е супер да се попълни повече инфо.
Ужасно зарибяващ, нали Grinning
Моите тренировки съм почнала да ги отчитам Март 2016, сега погледнах, очевидно тогава съм си взела първата гривна. А най-интересни са ми външните, такива детайли отчита, че ми кръстосва погледа!




A това е нещо относително ново май - бутонът RELIVE - показва ти на картата къде си карал и как си го правил...


А имаха и една друга опция - като следиш друг потребител и той е излязъл да потича в София можех в Гугъл мапс да мина по маршрута му! В момента обаче не я намирам!

# 352
  • Мнения: 1 685
Много тегаво ден ми е днес, отчитам само Ейдриън ден 8. Сидни днес също има 20 минути разтяга е, тях направо ги прескочих.

# 353
  • София
  • Мнения: 1 835
За днес отчитам Bodyshred - Fire up. Бива си го  това кардио. И после малко разгрявка с йога от Fiton-  Vytas
Yin Yang.

Някой да е попадал на хранителния режим към Бодишред,  не го намирам никъде... Не че мога да спазвам стриктно режим, но ми се иска да се придържам горе-долу към някакъв.

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 22:28 от Home raider

# 354
  • Там където
  • Мнения: 804
libertat, пишеш в you tube "ankle weights" и излизат 200 видеа (от днес до преди 10 години Simple Smile); Този тип упражнения са много ефективни според мен, ако не си добавям нещо с лента, си добавям нещо с тежести за крака в тренировките; Погледни и Линда (Barlates Body Blitz) - тя има 100 такива:
https://www.youtube.com/channel/UCGmJMvoQfsmXgnnsmfF95PA
Принципно всяко упражение за дупе и крака позволява добавянето на тежести:) Дерзай!

# 355
  • Мнения: 1 346
Моето решение да направя нещо ново и по-хард за корем маааааалко ме поизпоти. Ето тази сладурана от gymra https://www.youtube.com/watch?v=5nPhEq6I18U&t=128s хубаво ми се усмихваше 40 минути, да си призная част от упражненията бяха нови за мен, а друга част изпълних донякъде Joy Joy

Хубав почивен ден мацки Hug

# 356
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 742

Някой пробвал ли е iFit или Peloton app? Отзиви за тренировките?


Като абсолютeн iFit addict от повече от година, отвреме-навреме поглеждам дали и във форума няма някоя сродна душа и сега наистина се зарадвах, че има човек, който се е „сблъскал“ с това чудо. А за мен наистина е чудо – толкова много ми харесват възможностите, които предлага и светът, който се откри пред мен, че трудно бих могла да си представя да нямам достъп по няакква причина до тази платформа.
   Историята ми с преплитането на реалния с виртуалния спорт започна със закупуването на бягаща пътечкка InSportLine InCondi T60i (преди около 6 години) , която има опция за Bluetooth връзка с таблет и чрез приложение да си определяш индивидулни маршрути, по които да тичаш или ходиш, а докато го правиш виждаш с помощта на Street View реално къде се движиш.
За мен това е велико и много стимулиращо – от дома се пренасяш по всички краища на света. Всичко беше идеално, приложението и използването му дори е безплатно, обаче...в един момент просто спря да ми открива пътеката като устройство. Изрових света, проведох сума ти кореспонденции и накрая се разбра, че Bluetooth модула на моята прекрасна пътека е морално остарял Money , и че вече се иска по-нова версия, за да може да работи приложението. Бях готова да купим нова конзола, горкият ми мъж вече усещаше как в главата ми се зараждат еретични мисли дори за нова пътека, докато не открих iFit.
   Много ми се иска да успея систематизирано и разбираемо да обясня какво представлява тази прекрасна платформа:
       По принцип, iFit е обвързана с конкретни марки спортни уреди – основно NordicTrack и ProForm. Те (особено по-новите мдели) са с интегрирани големи екрани и конзолите им управляват чрез приложението машината – скорост, наклон, съпротивление и т.н. Това е супер, но има един минус, най-вече за България – почти няма избор, цените са доста високи.
   Хубавото обаче е, че човек може да си инсталира приложението на iFit на мобилно устройство, да се възползва от 30 дневния им пробен период за да види дали му харесва и да го ползва without pairing ако няма съвместима машина – т.е., то да не се свързва с машината, което означава, че можеш да се възползваш от него на уред от каквато и да е марка. Неудобството е, че сам трябва да контролираш настройките, което иначе би ставало автоматично, под команда на приложението.
   Това, което предлага iFit app, и което ме спечели:
-   Възможност за определяне на собствени маршрути (това, заради което тръгнах да го издирвам) по целия свят – навсякъде, където има покритие на Street View=
-   Огромен брой серии от тренировки с много треньори – можеш да избереш спрямо уред, локация, интензивност. Има и силови, йога, медитации, дори TED talks.
Попадаш на страхотни места, а има треньори, които разказват толкова увлекателно и толкова интересни истории, че оставаш с усещането, че си бил с тях там. На ангилийски обаче..
-   Приложението запазва статистика на дейноста ти и си наясно какви си ги свършил или не си и това действа доста стимулиращо.

Знам, че попрекалих с писанията, но бих искала да разкажа нещо, което изпълни сърцето ми с вяра в доброто и с надеждата, че е достатъчно да се хванем за ръце, за да прегърнем Земята  и да дадем криле на надеждата.
Към iFit има един страхотен треньор – Tommy Rivers Puzey, той има много серии с тренировки на различни места и с различен интензитет. Не бих могла да обясня колко запленяващи са пътешествията с него, човек просто трябва да го чуе... За съжаление през юли 2020 стана ясно, че е болен от рядко агресивно онкологично заболяване. iFit обявиха, че на 3-ти август всяка миля, изтичана, проходена, изгребана, изкарана с колело по негова програма ще бъде обезпечена с 1 долар от тях, като парите ще отидат по сметка за неговото лечение.
3-ти август 2020та надхвърли размера на денонощието, защото часовете се гонеха по цялото земно кълбо и хора по целия свят бяха едно.
Малко преди дванадесет часа почти бях припаднала от умора, направих собствен рекорд от 42420 крачки :
Ето какво имам предвид:
https://www.youtube.com/watch?v=21mjEACQY5M&feature=youtu.be … 1x5xvPMPl4bWR4uGM
Понеже съм ревла си поплаквам всеки път, като го гледам.
Дано не съм ви досадила, но много исках да разкажа какво е за мен iFit.

Бъдете здрави и все с такъв бодър дух!
А моята пътечка и NordicTrack кростренажорът никога няма да бъдат закачалки, определено Simple Smile

# 357
  • Мнения: 1 173
Мили дами с интерес Ви чета. Имам няколко въпроса.
Когато ви дойде МЦ по колко дена почивате?
Спазвате ли някакъв хранителен режим?
Колко свалени кг имате и за колко време?

# 358
  • Мнения: 10 032
Не почивам при цикъл, но и не го забелязвам. Тичала съм цял маратон на първи ден, и нищо ми нямаше.

Режим-палео. Килограмите варират общо взето лято-зима, но нищо драматично.. Наднормено тегло 0.
Имам да свалям 2кг, но не бързам.
Не тренирам за да отслабвам. Храня се така, че да тренирам качествено.

Отчет за днес-тичане в сняг и лед, поизнервих се, но направих 21км.

Не мога да тичам на пътека. Ужасно ми доскучава. Тичах във фитнеса 10км когато ги бяха отворили за кратко, и си повтарях "Гледай дърветата". Спомних си за The Walking Dead, и за "Гледай цветята."🤣 Така ме напуши на смях, че се наложи да сляза.

Последна редакция: нд, 10 яну 2021, 15:47 от Dez

# 359
  • Мнения: 1 132
днес разгрях с 10 мин. R&B DANCE WORKOUT-  https://www.youtube.com/watch?v=89lzERjtwqE&list=PLEkRYDcpWo … iuuHL&index=5
и направих споделената преди няколко поста 40 мин корем с GymRa  https://www.youtube.com/watch?v=5nPhEq6I18U&t=128s - доста интересна

Общи условия

Активация на акаунт