Тренировки в домашни условия - 107

  • 33 645
  • 728
  •   1
Отговори
# 600
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Sprinkles, ще ти кажа какво сработи за мен,  знам, че е брутално... спрях си виното вкъщи.

Ани, прекрасна си и наистина много мотивираща! И безкрайно ме радва факта, че след толкова години и постове тук във форума съм била полезна някому. Ти имаш прекрасна генетика, която ти дава авантаж относно поддържането на ниски подкожни мазнини, което по никакъв начин не намалява значимостта на твоята дисциплина и мотивираност да изградиш мускулна маса, с каквато не си надарена по рождение.
Единственото, на което искам да ти обърна внимание е да не очакваш и да не се стремиш да поддържаш тази идеална форма 24/7/365. Предварително си набележи периодите в които искаш да си в своя максимум и си определи и периоди в които можеш да си позволиш леко да опуснеш контрола и да опитваш нови тренировки и подходи.
Агент, при мен това с виното работи много добре. Пия само когато излизам на заведение. Малко е лошо лятото, защото почти всяка вечер сме навън, но пък е само тогава 😂😂😂

Полезна???? Не просто полезна, а и всичко което пишеш е подкрепено с информация, която пък носи още друга след себе си. Признавам си вече си разпечатвам нещата, които пускаш и отвреме на време си ги препрочитам Simple Smile Абсолютно съм съгласна с теб относно формата. Като цяло най-лесно ми е да градя форма април, май и юни /по точно слидпкато мине Великден/. След това лятото нещата ми се получават от само себе си, без много усилия. И така до към октомври. Застудее ли, имам нужда да намаля темпото, защото забелязвам, че подледно време това е основната причина за травмите, които си причиних. Също така е и период, в който вдигам калорийния прием с около 20%, което ми се отразява изключително малко на формата, но се чувствам далеч по-добре. Че даже вече съм в период, в който с 2-3кг отгоре се харесвам, докато преди ме дразнеше като качвах зимно време.
Изобщо доста си преосмислих храненето и тренирането и мисля, че намерих баланса, при който се чувствам наистина добре. А това за новите тренировки и подходи е новото ми предизвикателство и смятам, че точно му е дошъл момента Simple Smile

Още веднъж много благодаря на всички за хубавите думи. 😘

Дез, пази се, дано го изкараш леко и без усложнения, но все пак бъди предпазлива.

Фрейм, и да пуснеш снимка със ските Simple Smile
Отчетът са вчера е ден 19 gluteus TRANSCEND Sidney Cummings. Нямах много време и останах само с нея и 5мин скачане на въже.
Днес ми е ред за Стречинг, но ще измисля с какво от Ignite да го комбинирам

# 601
  • Мнения: 1 402
Дези, пожелавам ти да минава бързо и без усложнения. Дори и да го караш леко, не тренирай, че е много коварно, изчакай да ти мине хубаво. Знам за случаи, на млади трениращи хора, които като се почувстват добре, избързват и отиват да тренират, без да са се възстановили напълно и после вируса ги събаря още по силно...

Вчера правих STS Disc 20 Legs .
Днес ще е много ходене пеша + Shock Cardio MMA Kickbox .
Тренировката за крака мина перфектно, беше тежка, но се справих и естествено съм доволна...днес няма мт, но усещам краката натегнати и работили.
Диетата върви за сега, стана ясно, че средно за седмицата свалям по 800 гр., даже може би май ще е по-добре по бавничко да свалям.

Агент, Звезди, някой знае ли  STS Total Body за какво е предназначена, в смисъл, че я няма в ротацията, а я имам като видео и ми се иска да я направя, но кога и къде да я вмъкна?

# 602
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Дези , лекичко да го изкараш.Дай си малко почивка.
Аз за днес за последен път правих Боди революшън 6 и следните две добавки на Клоу една за 6 плочки, които са някъде под мехчето Smiley и размахвах малко крака
https://www.youtube.com/watch?v=SX6Vhj9wZh8&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=EUruBzhv7Kk&feature=youtu.be
А и някой знае ли какви тежести използват в Боди революшън?

# 603
  • Мнения: 1 544
Дез, бързо възстановяване ти желая! Иска търпение Короната, спокойствие и внимателно вслушване в сигналите на тялото. Поне при мен това много помогна.
На вас, музиканти, спортисти и въобще - личности с отрано развити самодисциплина и самоконтрол - понякога е много трудно да се отпуснете и да си почивате, но тук е важно.
На мен ми препоръчаха през първата седмица да изключа всякакви дейности, които водят до по-ускорено дишане. Така и направих, а пред втората седмица направих няколко леки йоги. Едва на 12-тия ден тренирах силово.

Днес почивам след три последователни дни с тренировки. Утре ще е табата и с малко повече корем. За уикенда остава една тренировка за крака и глутеуси и една напоителна йога. Ако мога да си взема и час за масаж, ще е идеално.

# 604
  • Мнения: 2 876
Максимка, 3, 5 и 8 паунда, т.е. приблизително 1,4, 2,3 и 3,4 кг, но това е защото ползват някакви комплекти на джилиън, които явно са се продавали покрай програмата. Иначе за някои упражнения/напр.гърди, гръб, крака/ е по-добре да ползваш по-тежки, ако имаш възможност, за да има ефект.
Спринкълс, аз пък препоръчвам нещо съвсем различно, а именно само вино на вечеря с някоя салата, от тези, които при храносмилане изгарят повече калории отколкото съдържат. Рукола, айсберг, спанак и пр. И 1,5 чаши вино, които с ледчета могат да се докарат до две.
Ако не искаш да си на алкохолна диета, супи/основно със зелени зеленчуци/ или пюрета/целина, броколи, спанак и малко грах за плътност/ с 20-30 грама фета за вечеря при чен дават добър резултат.
Вчера бях много гроги и нямам отчет, но днес се надявам да включа нещо от хедър. Заделила съм 2-3 тренировки.

# 605
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
На едната гора най-голямата ми се видя 8 и си викам брей как лесно ги вдигат.И се зачудих в последствие. Аз използвам 3 кг. Имам и 1.5 кг, но много рядко ги включвам. А и една 4 кг имам и нея включвам. На едно упражнение не мога никаква тежест да включа. Май супермен се казва. Той като цяло си ми е труден и без тежести още от времето когато ходех на пилатес.

# 606
  • Мнения: 10 011
Благодаря за стиснатите палци, момичета!

Ще съм максимално дисциплинирана, и няма да правя нищо. "Йогата" ми се състои единствено в седене върху петите, гледайки сериал. Личната ме записа на тест, и утре сутринта ще ида веднага.

# 607
  • Мнения: 1 669
Бързо оздравяване, Дез.
Аз днес си дадох почивка.

# 608
  • Мнения: 9 701
Присъединявам се към темата. Супер полезна ми е и брлагодаря сърдечно за интересната информация, която споделяте. И аз започнах програмата на Сидни. Не успях да отворя нито една от другите, макар че уж пробвах всичко. Не съжалявам, защото ми допада. Не виждам светлина в английският тунел по отношение на ковид рестрикциите. Чува се, че фитнесите ще са затворени поне до Великден, така че тренировките вкъщи засега са единствената опция.
Включих се в предизвикателството на Gymshark, както и в една благотворителна инициатива за събиране на средства за борба с рака. 2800 squats in February to support Teenage cancer Trust. Не съм сигурна оначе, че е добра идея по отношение на задните части. И сега съм тип Дженифър Лопес Wink. Посъветваха ме да правя сумо клякания, за да избегна нежелано за мен уголемяване. Ще видим докъде ще я докарам.
Ще махна снимките по-късно. За протокола - на 46г. съм.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 00:35 от G&B

# 609
  • Мнения: X
Звезди, при мен проблемът е, че като пия  вино не мога да се огранича до салатата.

Ужасно ме измъчва Шон с упражнения от стойка дъска. Не мога да ги изпълнявам добре. Трябва да си инсталирам едно огледало, защото формата ми куца. Самата дъска мисля, че я изпълнявам ОК. Проблемът е когато започнат да се правят упражнения от сорта на mountain climbers, plank jacks, т.н. - усещам се как тялото ми отива назад и раменете ми са зад китките.

Дез, продължавам да стискам палци. Бохо йогата от 14-дневното предизвикателство за тази година не е много наторваща. Доста от тях са повече като разтягане - ето например ден 10:
Скрит текст:

# 610
  • Мнения: 2 764
Да ви дам съвет, ако ще взимате железа и тежести - взимайте, защото цените на металите тръгнаха много рязко нагоре, Китай е започнал да внася от Европа, Индия е в тотален колапс като минно добивна индустрия при металните руди и дългосрочно прогнозите са за много сериозно покачване на цените на металите. И трайно... Вече след това че всичко ще се качва е ясно. Но дефицита е налице. Затова ако ще тренираме вкъщи със свободни тежести, взимайте преди още повече да поскъпнат. И аз дочух, че фитнесите няма да им се отвори парашута поне до Април, лоби нямат.

# 611
  • Мнения: 2 542
Аз съм некомпетентна и нямам с какво да допринеса за всеобщия информативен дух в темата.
Днес правих 30 минути някаква компилация за болки в кръста и раменете след цезарово сечение. И разходка с количката.
Утре ако гномчето ме остави да спя нощес, ще тренирам.
Бях решила да отказвам виното. Не само си сипах, но съм и на косъм да запаля цигара

# 612
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Дух, наздраве! Ще ти правя компания. Само с цигарата не съм съгласна!

Днес ще почивам. За вчера не помня дали се отчетох - пилатес.

Дез, аз се спрях да ти пиша, защото знам, че нищо не може да те спре...иначе ще е добре да си направиш почивка. При мен няма доказателство, че карах Ковид, но личната, а и аз, смятаме 50:50, че може и да е...още влача температура, но вече не я усещам и съм ОК. Но 40 дни не се отлепих от дивана. Гадост! Пожелавам ти леко да мине!

# 613
  • София
  • Мнения: 1 833
maksimka, аз в Боди Революшън използвам 2, 3 и 4 кг. А супермен го правя или без тежести или с едни гири по 1 кг, които си купи дъщеря ми като беше на 4-5 г.Simple Smile, че и тя искаше гири като майка си. Но и аз хич не го харесвам тозу супермен.
Отчет Bodyshred - Amplify и ден 4 табата - 3 кръга - 6 мин:
Скрит текст:
Exercises:
1. High Knees
2. Jumping Jacks
3. Dumbbell Punches
4. Front Kicks

# 614
  • Мнения: 1 346
Dez, бързичко се оправяй! Утре  много натоварено програма ми се очертава, и май за крака  ще поработя в събота.

Общи условия

Активация на акаунт